Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 136 do 149 z 149

Wątek: Audi TT 2.0T Roadster

  1. #136
    Awatar AIR_WOLF
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Kolumna
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Ice Silver
    Posty
    61
    Fajne auTTko zrobione ze smakiem. Wytrwałości w dalszych modach

  2. #137

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Dzięki! Cały czas mam radochę z modzenia, więc niedługo pewnie znowu coś wykombinuję


  3. #138
    Awatar AdrianTT250
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Nowy Sącz
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    cześć badej jaki masz ET tych alufelg?Bo sie zastanawiam nad felgami 19 9.5 ET 35 i nie wiem czy nie beda wystawały poza obrys auta?

  4. #139

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Hej, felgi są 19" 9,5J ET40 i do tego z przodu i z tył dystanse 13mm. Musiałem je wrzucić, bo mi zacisk z przodu kolidował z felgą.

  5. #140

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    TTka cały czas nabija kilometry i cieszy mnie tak samo jak na początku. (za 5 tys będzie ich ju miała 300.000 ). Zawsze jak ją zaparkuję, to odchodząc przynajmniej raz za nią zerknę Ostatnio oddałem kierownicę do obszycia. Teraz już mi pasuje nicią do daszka nad zegarami, mieszka biegów i ręcznego z podłokietnikiem




  6. #141

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Witam wszystkich w nowym roku z nowym nickiem Ostatnimi czasy, z braku czasu oraz pogody, nic nowego z autem się nie dzieje. Co nie zmienia faktu, że jakieś tam plany po głowie chodzą. Na sam początek poszły sprawy eksploatacyjne. Któregoś pięknego dnia na początku grudnia, padł akumulator. Miał już ponad 7 lat, więc uznałem, że miał prawo. Kupiłem nowy, wsadziłem - wszystko bangla. Jakie było moje zdziwienie, gdy tydzień później sytuacja się powtórzyła - idę do auta, a tu brak prądu. Zaczęły się poszukiwania co go kradnie. Wyszło na to, że pompa paliwa cały czas działa - nawet po zamknięciu auta sobie radośnie pracuje. Szybkie rozeznanie w sieci - należy sprawdzić sterownik pompy, który jest pod tylną kanapą i dostęp jest prosty. No tak, prosty jak ma się tę kanapę. Ja musiałem zrzucić plastiki za fotelem pasażera, co pod gołym niebem, po słabej pogodzie, nie jest specjalnie przyjemnym doświadczeniem. Wygrzebałem co trzeba, wyjąłem głośniki i tę pseudo tubę BOSE, i widzę, jak sterownik sobie radośnie leży w wodzie. Zdemontowałem go, wyczyściłem, osuszyłem i działa. Zaczęło się poszukiwanie skąd tam ta woda, akurat obok mocowania tego sterownika idzie sobie wąż odprowadzający wodę spływającą z dachu do wnęki, gdzie jest silnik i ramię dachu. Testy z laniem wody z butelki pokazały, że nie ma drożności - woda stoi i bardzo łatwo jest przelać ten zbiornik, co skutkuje laniem się wody do środka. Zdemontowałem wąż i moim oczom ukazało się to:



    Co ciekawe, to nie jest sam brud, to jest jakaś gąbka, która miała pewnie usztywnić gumę, albo ułatwić montaż (a dostęp do tego jest masakryczny - nic nie widać i dziura na 3 palce dosłownie). Przez lata nazbierała wody i syfu i sobie napęczniała. Wywaliłem ją, oczyściłem też samo to korytko od zewnątrz i sukces. Można lać litra wody z butelki, a wszystko ładnie zdąży się odprowadzić pod auto. Ten sam zabieg przeprowadziłem dla strony kierowcy. Osuszyłem wszystko jak trzeba, żadnych strat nie zaobserwowałem, poskładałem wszystko do kupy i ten temat załatwiony.
    Polecam każdemu posiadaczowi Roadstera, by tam zajrzał - jeżeli Audi nie zmieniło tego węża w późniejszych rocznikach, to może być tam taki sam syf.

    Dosłownie tego samego dnia, pod wieczór skopał się mechanizm szyby kierowcy. Opuściła się bez problemu, ale już jej podnoszeniu towarzyszyło chrobotanie i przeskakiwanie. Tutaj szybki kontakt z elmacho i temat udało się sprawnie ogarnąć.

    Tak pośmigałem sobie 2 tygodnie i przestały grać głośniki Posprawdzałem wszystko i winny okazał się wzmacniacz BOSE. Jakimś cudem, na jednej z końcówek mocy, pojawiła się wilgoć i ją uszkodziła. Tutaj pomógł mi znajomy, kupiłem nowy scalak za całe 30 zeta i za flachę mi go przylutował. Przy okazji zabezpieczył wszystkie newralgiczne miejsca przed wilgocią. Poskładałem bagażnik i hula.

    Od tego momentu już wszystko bez niespodzianek. 15 stycznia, auto było na serwisie olejowym. A ja śmigam dalej i czekam na ładną pogodę, aby móc zrzuć znowu dach

    Mam jeszcze jeden temat eksploatacyjny, ale jeszcze nie udało mi się ustalić co to. Obecne, gdy jest wilgotno, to tego nie ma. Gdy tylko jest cieplej, to przy skręcaniu kierownicą w prawo na postoju, co obrót słyszę jedno puknięcie/kliknięcie. Takie samo pojawia się gdy najeżdżam skręconym prawym kołem na krawężnik. Przy obecnej pogodzie żaden z tych objawów nie występuje. Auto było sprawdzana od spodu 3 razy i nigdzie nie ma żadnych luzów. Jedynie delikatnie na maglownicy. Czy to może być to? Czytałem w sieci, że w 8J warto wymienić śruby wózka, bo lubią się rozciągać. Miał ktoś z tym do czynienia? Może zupełnie źle szukam?


    Z modów jakie chodzą mi po głowie, to zrobienie z turbo hybrydy u Peruna i korekta softu pod nią. Oprócz wydechu i DP to cała reszta gratów jest seryjna. Myślicie, że ma to sens? Nigdzie też nie mogę znaleźć info ile niuta zniesie seryjne sprzęgło - nie strzelam z niego, raczej cywilnie się rozpędzam
    Ostatnio edytowane przez Samurai ; 20-01-2021 o 10:20

  7. #142
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Te stuki z zawieszenia mogą być spowodowane pękniętą sprężyną lub zatartym łożyskiem górnym kolumny mcphersona.

  8. #143

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Sprężyny na 100% ok, ale faktycznie może być poducha. Tylko ,że w poprzednim aucie jak były poduchy, to mi stukało przy delikatnym ruszaniu, a tu nic.

  9. #144
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Sprężyny na 100% ok, ale faktycznie może być poducha. Tylko ,że w poprzednim aucie jak były poduchy, to mi stukało przy delikatnym ruszaniu, a tu nic.
    U mnie jadąc po kostce (kocie łby) było słychać, że poduchy siadły, na prostej i przy ruszaniu cisza. Później sprawdzałem jeszcze na ścieżce diagnostycznej.
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #145

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    No właśnie. Takie objawy miałem w poprzednim aucie i była to poducha. Tutaj cisza. Dodatkowo jak jest wilgotno, to też cisza i spokój.

  11. #146

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Dawno nie aktulaizowalem tematu, więc czas nadrobić. AuTTko jeździ i ma się dobrze. Przygotowania do sezonu zacząłem od wygłuszenia bagażnika matami bitmat. Kolejne poszły drzwi, oraz przestrzeń oddzielająca kabinę od bagażnika. efekt lepszy niż się spodziewałem - tył auta znacznie ciszej. Walających się klamotów w bagażniku nie słychać, a wygłuszenie drzwi znacząco poprawiło akustykę fabrycznego Bose (bonusowo drzwi zaczęły zamykać się z przyjemnym dźwiękiem).

    Na drugi ogień wpadł dolot Ramair - wiem ,że tu na forum nie ma najlepszej opinii, ale jestem zadowolony. Wygląd pod maską bardziej mi się podoba, do tego wersja oversized daje świetne efekty dźwiękowe


    Kolejnym krokiem było odświeżenie malowania zacisków oraz przemalowanie felg na inny kolor - padło na chrome shadow A56 z palety BMW.



    Kolejnym modem była wymiana podróbek TTSowych obudów lusterek na oryginalne czarne (tu podziękowania dla kaba, obudowy były w super stanie, i wystarczyło im lekkie spa). Razem z obudowami wpadły dynamiczne kierunkowskazy.



    W ostatni weekend auto powędrowało na korektę i zabezpieczenie lakieru



  12. #147
    Awatar JordanS
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Suzukagrey
    Posty
    110
    Dobrze się prezentuje, trzeba by znowu wpaść, zobaczyć jak to wygląda na żywo zastanawiam się też żeby wygłuszyć swoją, jeśli rzeczywiście poprawia to alustykę bose, to jest to bardzo zachęcający powd, żeby to zrobić

  13. #148

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez JordanS Zobacz posta
    zastanawiam się też żeby wygłuszyć swoją, jeśli rzeczywiście poprawia to alustykę bose, to jest to bardzo zachęcający powd, żeby to zrobić
    Różnica jest mocno na plus

  14. #149

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Kilka zdjęć z sesji z topcarphoto. AuTTko ma obecnie 319 tys przebiegu



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •