Witam serdecznie wszystkich po dłuższej nieobecności
Wracam do was z nadzieją,iż uda mi się rozwiązać problem,z którym borykam się od czasu zakupu Auta.. Na samym początku może trochę technicznie- Audi S3 1.8T silnik APY (wszystko to samo co w BAM). Odkąd kupiłem autko mam problem z doladowaniem- do rzeczy. Kiedy jadę spokojnie i chce nagle przyspieszyć,doladowanie jest rzędu 0.6-0.7 bara bez znaczenia na którym biegu aktualnie jadę. Jedyną dziwną rzeczą jest to,że gdy wystartuje z 1 biegu to doladowanie pięknie wskakuje na 0.9-1.0 bar i na każdym biegu tyle laduje. Problem występuje zawsze,gdy jadę spokojnie i nagle muszę przyspieszyć... zacząłem już wymieniać WSZYSTKO co może mieć na to wplyw- nowe odpowietrzenie skrzyni korbowej(ten plastikowy krociec wraz z nowym trojnikiem),nowa DV z ASO,nowy zawór N75 ASO,podmieniony przepływomierz na SPRAWNY z autka,w którym wszystko jest ok ( dzięki Marko). Robione były logi,w których poza doladowaniem,nic nie wyszło(zapłony,przepływka,sonda) itp. W dalszej fazie zmagań wymieniłem seryjny TIP na sztywny 3", zakupiłem ori DV--ke Forge fmdv008,wywalilem system N249 z pokrywy zaworów i kupiłem nowy czujnik N112 ASO. Oczywiście wymieniłem WSZYSTKIE przewody podciśnienia na silikony z Fmic.pl więc nieszczelności napewno nie ma. Dodam,że z autem nic się totalnie nie dzieje. Normalnie odpala,nie dlawi się,nie dusi, nie faluje... na sam koniec wspomnę,iż turbo K04-022 jest Nowe... Koledzy proszę o podpowiedź,co jeszcze powinienem sprawdzić...