Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Opony letnie 255/35/zr19

  1. #1
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708

    Opony letnie 255/35/zr19

    ... i znowu nie mogę znaleźć aktualnego tematu, więc jestem zmuszony założyć swój.

    Witam. Jak w przypadku zimówek dość szybko sobie upatrzyłem model, tak w przypadku letnich nie mogę się zdecydować. Moją eSkę trzeba doprowadzić do stanu używalności. Nie mogę się zdecydować w kwestii opon. Co nie znajdę modelu, to potem albo naczytam się tych kilku procent negatywów, albo znajdę lepszy i tańszy model. Przerzucałem już wiele firm/ modeli. Wylistuję ostatnio zapisane;


    Bridgestone Turanza T005 - Poprzednik ma dobre opinie, nowy model dobre etykiety UE, BRAK OPINII
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/dun...s-zr#175274798

    Dunlop Sport Maxx RT 2 - Prawdopodobnie najbardziej mnie przekonują, jednak pozycja wyżej w teorii lepsza
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/bri...l-fr#180080414

    Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - Yyy, ten moment kiedy wybór już robi się za duży
    https://www.oponeo.pl/dane-opony/goo...-mfs#174151008

    Nokian zLine - Zimówki mam upatrzone, jednak letnie chyba d

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Przysucha
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    15
    Ja osobiście mam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jestem z nich bardzo zadowolony.

  3. #3
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Na Turanza T005 latam i jest świetnie.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Troszkę późnawa odpowiedź w temacie
    Miałem ASY3 i było bdb - kleją się ładnie, ciche i komfortowe.
    Niedługo będę miał podobny dylemat i pójdą znów Goodyear ASY3 lub Falken Azenis FK510. Jedne i drugie nie zabijają ceną a jakość jest bdb(ASY-doświadczenia własne, FK510-opinie z netu).

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Nie w MKII, a w MKI
    Dunlopów nie polecam na mokrym ucieka przód na zakrętach. Jak dla mnie kiepskie, pomimo dobrych opinii.
    Goodyear mam trzeci sezon, rewelacja. Na suchym, mokrym idą jak przyklejone. Jak dla mnie klasę wyżej niż dunlopy.

    No chyba, że coś nisko budżetowego, np Nankang. Pozytywne opinie wśród znajomych. Sam po wakacjach będę testował.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Mam na zimę założone chińczyki ("linglong" od poprzedniego właściciela) i choć jeszcze nie testowałem, widząc testy tego i podobnych produktów, jestem raczej sceptyczny i już się nieco obawiam :/
    Osobiście raczej dopłaciłbym te 50pln/szt do i tak wciąż taniego Falkena (Japonia). Zwłaszcza że zbiera praktycznie same pozytywne noty.

  7. #7
    Awatar Jarek78
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gierałtowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    LZ7H
    Posty
    18
    Witam.
    A czy ktoś z Was jeździ może na FULDA Sport Control 2 - 255/35/r19?
    macie jakieś doświadczenia z tymi oponami?

  8. #8
    Awatar audiczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black
    Posty
    27
    Hejka, ja muszę kupić za niedługo nowe opony na zimę, bo stare już są do wyrzucenia. Możecie polecić jakiegoś dobrego producenta? Chciałbym trochę pojeździć na tych oponkach, żeby z 2 sezony wytrzymały. Dodatkowo jaką szerokość i profil polecacie? Bo ostatnio sprawdzałem produkty na stronie https://www.ucando.pl/k/opony/U2101?width=225, ale nie ma tam szerokości 255.

  9. #9
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ja korzystam z oponeo. W kwestii zimówek, to wziąłem Nokiany WR A4. Nie jest to dobitny model, ale przy obecnych 15-23 stopniach dają radę (choć duża różnica w porównaniu do letnich). Dość dużo się interesowałem tematem i nie ma zbyt mocnej konkurencji w podobnych pieniądzach.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Używałem Nokian WR D4 (nie wiem jak się A4 spisują) i byłem bardzo zadowolony.
    W temacie rozmiaru zimówek, to im gorsz pogoda tym lepiej mieć nieco węższą oponę. O ile korzysta się z 2 zestawów kół, nie jest to problemem. Mam 245, ale przy zmianie, o ile moje felgi zimowe pozwolą zejdę 10mm z szerokości. Na lato mam 255.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Silver
    Posty
    27
    Co polecicie w zamiana za Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 255/35/19. Mowa o oponach letnich. Jak dla mnie przereklamowane za te pieniądze..... Są bardzo głośne, i słabo trzymają jak się zrobi chłodniej na zewnątrz (poniżej 15 stopni) ... Jedyny czas kiedy się super kleją ta jak są upały i asfalt się topi
    Które oponki z tego rozmiaru są przede wszystkim ciche? Nie celuje już w opony premium bo zazwyczaj cena jest nie adekwatna do właściwości.... Jakaś klasa średnia, no chyba że macie pewniaka z premium

  12. #12
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Nie mam porównania z innymi letnimi w tym aucie, jednak po sezonie i nalataniu jakiś 6 tyś km utrzymuję zdanie, że Turanza T005 są świetnie. Jedna cecha, że się dość pomarańczowe zrobiły po sezonie, ale nie miałem czym czyścić. Jak będę na święta w domu, to się zajmę za ich pielęgnację. Niemniej, w żadnych warunkach mnie nie zawiodły. A nieraz próbowałem sprawdzić granicę auta.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Berserk Zobacz posta
    Co polecicie w zamiana za Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 255/35/19. Mowa o oponach letnich. Jak dla mnie przereklamowane za te pieniądze..... Są bardzo głośne, i słabo trzymają jak się zrobi chłodniej na zewnątrz (poniżej 15 stopni) ... Jedyny czas kiedy się super kleją ta jak są upały i asfalt się topi
    Które oponki z tego rozmiaru są przede wszystkim ciche? Nie celuje już w opony premium bo zazwyczaj cena jest nie adekwatna do właściwości.... Jakaś klasa średnia, no chyba że macie pewniaka z premium
    Kupiłeś opony Super Sport, które to są oponami jak nazwa wskazuje: SPORTOWYMI A te nie mają być ciche, ani tym bardziej kleić w warunkach około zimowych.
    Kup sobie Pilot Sport 4 albo inne zwykłe.
    tyrereviews.co.uk tu masz stronkę z recenzjami.

    Sam do swojej mam kupione właśnie Michelin Pilot Sport 4 225/40/18, do tej pory na nich jeżdżę. Dzisiaj jadę wymienić na Crossclimate+.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 30-11-2018 o 15:58

  14. #14
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    To jeśli już jesteśmy przy rozmiarze 255/35/19 to ja powiem tylko jedno - nie bierzcie Continental SportContact 6. Nowe opony gorzej trzymają niż kończące się Micheliny Pilot Sport. Miałem jeszcze przez chwilę Dunlopy ale też słabo wypadły. Jak dla mnie jednak Michelin PS4 do normalnej jazdy i Super Sport do mocniejszej. Szkoda że takie drogie :/

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •