Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Zmiana auta - A6/Arteon/A5/Golf...?

  1. #1
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230

    Zmiana auta - A6/Arteon/A5/Golf...?

    Cześć!
    Raz na jakiś czas w wolnej chwili 'przelecę' po forach, gdzie kiedyś bywałem często Myślę, że to odpowiednie miejsce na małą dyskusję..

    Planuję wziąć w leasing jakieś nowsze auto, bo potrzebne koszta, poza tym jazda starym dieslem też mnie już trochę nudzi.

    Wolałbym auto używane, z racji tego jak nowe tracą na wartości. Poza tym nowe swoje kosztują.

    Pod uwagę na ten moment biorę:
    1. Audi A6 C7 3.0biTDI 313ps /ok 2013/14
    1. Arteon (2.0tsi 190 lub 2.0tdi 190) ale tylko w przypadku jeśli jest/będzie akurat wersja już skonfigurowana. 1.5tsi nie chcę. /nowy 2017
    2. Audi A6 C7 2.0TDI 190ps ultra /ok 2014/15lift
    3. Audi A5 /ok 2013/14
    4. Golf 7R /ok 2014/15
    5. Gdzieś tam mniej ale Leon Cupra

    Generalnie mocno mnie ciągnie do A6 313 i Arteona. Macie jakieś doświadczenia? 313 ma ogromną moc, jeździłem, jestem zakochany, no ale to już 5-letnie auto. W tej cenie +/- można znaleźć nowego VW tyle że raczej bazowa wersja. Arteon ma ten plus, że świeży model. A6 zaraz pojawi się zapewne nowsza wersja. W wyższe półki cenowe nie planuję uderzać. Golf trochę mały, kombi mi się nie podoba. Leon to samo. (A6 za to tylko i wyłącznie kombi ).
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Odpuść Golfa 7, miałem kiedyś na zastępczy 1.4 i 1.2 to badziewie plastikowe....serio spodziewałem się czegoś lepszego.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja odpuściłbym ostatnie trzy miejsca ( choć Golf 7 R kusi osiągami, to niestety jest to w dalszym ciągu Golf ).
    Za to dodałbym do listy AUDI A6 C7 Allroad.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Golf trochę ceną nadrabia, bo gdzieś na forum fajny egzemplarz widziałem za 90brutto z fv. Mimo wszystko małe auto
    Czemu allroad? Co ma lepszego od a6 313?
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Allroad ma seryjnie zawieszenie pneumatyczne.
    Dodatkowo jest wyposażony w pakiet osłon podwozia, błotników. Ma też ciut większy profil opon.
    W mojej ocenie jest ładniejszą wersją AUDI A6 ( ale to moja ocena ).
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Ja bym brał A6 C7, u mnie w rodzinie jest takie użytkowane i póki co właścicel bardzo zadowolony, tylko że 2.0TDI

  7. #7
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Plusem A6, szczególnie w tej wersji ma zazwyczaj prawie wszystko na wypasie i kosztowało jako nowe pewnie 300+, jest to dosyć mocny argument. Tylko z kolei jak coś poważniejszego padnie to płacz...
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  8. #8
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez verni Zobacz posta
    Golf trochę ceną nadrabia, bo gdzieś na forum fajny egzemplarz widziałem za 90brutto z fv. Mimo wszystko małe auto
    Czemu allroad? Co ma lepszego od a6 313?
    Golf 7 mam wrażenie, że jakością powoli zbliża się do Fabii Jeździłem trochę 1.4 tfsi z dsg i jeździło się tym dosyć przyjemnie, ale byłem załamany jakością tworzyw. A już nie mówię o delikatnym lakierze, który naprawdę łatwo się rysuje.

    Co do Arteona, to mega mi się on podoba, ale jak byłem kilka miesięcy na wymianie oleju w haldexie w ASO to się przyjrzałem trochę arteonowi. Materiały lepsze niż w golfie, ale taką oto maskę ujrzałem, że aż zdjęcie zrobiłem:



    Maska przednia była spasowana jak w połowie mk1 na Allegro (skądinąd maska kształtem nieco przypomina TT). Nie wiem, czy akurat to była przypadłość tego egzemplarza, ale wyglądało to nieciekawie


    A6 C7 jeździłem z podstawowym 3.0 tdi (nieco ponad 200 koni) i naprawdę bardzo przyjemny samochód. A co dopiero 300 km

    Osobiście bym wybierał między Arteonem, a A6. Na plus Arteona łatwość w załatwieniu leasingu (bo albo weźmiesz nówkę, albo prawie nówkę, tak czy inaczej z salonu) i święty spokój, bo masz gwarancję. A6 na upartego też mógłbyś leasingować, bo są firmy, które się na tym znają. Koszty utrzymania na pewno większe, ale może przy leasingu dałoby radę jakoś załatwić w ramach innej formy finansowania.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Arteon leasing ok 103-106%. Używane a6 ok 110-113. Wszystko się da wczoraj jeździłem arteonem 280ps i było fajnie ale nie tak fajnie jak 313 :P zaskakujecie mnie tym golfem.. R pewnie ma tak samo jak zwykle podstawy?
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Verni, gdzie Golf do A6....nawet do PassatoArteona....ja bym szedł w Audi. Golf to ponury żart ze stajni vw, małe to i drogie jak na takie auto imho.

    Przy Arteonie pewnie koszty napraw ewentualnych są mniejsze niż w Audi, chyba ze bierzesz na 2 lata z gwarancja i potem papa.

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Tak jak koledzy radzą odrzuciłbym na dzień dobry i Golfa i Leona. Oba w bieżących wersjach nawet mi się podobają ale to auta zupełnie innej klasy niż pozostałe. Podobnie jak reszta brałbym pod uwagę Arteona i A6. Raz na 5-6 lat leasinguje nowe auto i jestem zwolennikiem teorii, iż leasing nowego auta do firmy się opłaca. Auto finansujesz na niskiej marży, masz gwarancję po finansowaniu jak latałeś tym bez przygód auto na ogół sprzedaje się od ręki lub jak bywało w moim przypadku zostawało jako drugie w domu i służyło jeszcze kilka lat (uwaga nie dotyczy passata B6) :P. Utrata wartości jest ale w przypadku firmy to ciut inna bajka. Co do A6 - taki wybór z rozsądku. Auto neutralne z wyglądu z niezliczoną ilością wersji wyposażenia i sprawdzoną konstrukcją które jeśli kupisz z dobrego źródła nie powinno Cię niczym zaskoczyć. Tu brałbym lifta z mniejszym silnikiem bo te 190KM moim zdaniem swobodnie wystarczy a jednak jest to polift. Polatasz nim 4-5 lat będzie łatwiej sprzedać. Oczywiście super sprawą jest A6 AllRoad o którym wspomniał ElMacho ale jak słusznie zaważyłeś wyjściowo lekko to koszt 300 tyś pln. Znam trochę rynek tego modelu - nie kupisz auta z rozsądnym przebiegiem bo ludzie je kupują i jeżdżą do bólu. Kupując taki egzemplarz prędzej czy później staniesz się beneficjentami problemów związanych wiekiem i przebiegiem auta. Może rozważ A4 AllRoad. Kolega ma takie auto od nowości. Przyznam że początkowo trochę rozbawił mnie tym wyborem ale teraz widzę że dla jego potrzeb auto ma wszystko czego potrzebował za znacznie rozsądniejsze pieniądze.
    Dwa słowa odnośnie finansowania - pamiętaj że jeśli używka to do leasingu operacyjnego potrzebujesz auta z pełna fakturą i tu rynek trochę Ci się zawęża. Napisałeś "Używane a6 ok 110-113" jeśli to % to jest to drogie finansowanie zwyczajnie szukaj innego. Na dzień dzisiejszy to koszt pożyczki gotówkowej dla osoby fizycznej w normalnym banku. Finansowanie zakupu pojazdu na firmę powinno być tańsze. Pamiętaj, że zawsze możesz wziąć kredyt zamiast leasingu. Niby w koszty wrzucasz tylko odsetki a nie całą ratę jak w leasingu ale kosztem jest tu też amortyzacja co powoduje że po podliczeniu jednego i drugiego najczęściej daje zbliżony wynik.
    Jeszcze jedno bo mnie oświeciło po kawie :P. Jeśli będziesz szukał używanego auta warto zajrzeć na strony internetowe firm leasingowych. Znajdziesz tam ofertę aut z windykacji czy cesji leasingu. Do takiej oferty na ogół dołączona jest wycena Dekra a jak dobrze pogadasz firma leasingowa udostępni Ci historię polisy ubezpieczeniowej.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 16-02-2018 o 09:35
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #12
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Verni, to Ty żyjesz? Nie mogłem Cie namierzyć w sieci bo szukałem speca od naklejek, nie wiem czy temat aktualny

    Ja śmigałem 2 lata A5 i jak najbardziej polecam, chyba, że masz dzieci albo wozisz często ludzi z tyłu.

  13. #13
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    A6 C7 bardzo fajny samochód. Silnik diesla 313 KM jest moim osobistym faworytem, a mam porównanie do wielu innych silników Audi. 2.0 TDI do miasta może i wystarczy, ale na trasie jest o wiele za słaby. No i bym nie brał A6 bez Q

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    No i bym nie brał A6 bez Q
    To już nawet nie pisałem bo chyba oczywiste

  15. #15
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Żyję co prawda praca po naście godzin dziennie, stąd na forach nie bywam. Musicie się ze mną w razie czego kontaktować na maila lub tel.

    A6 313 ma: 8biegowy automat, który jest niby też montowany w RS6 więc pancerny, głośnik w wydechu czy jakieśpodobne ustrojstwo, które generuje w trybie indywidual niesamowity dźwięk (posluchajcie na yt), quattro, niektóre mają matrixa.. Ma też niby łańcuszek, który się z czasem rozciąga i trzeba demontować cały silnik..

    Za to arteon za niecałe 4.000 ma 5 lat gwarancji i masz wszystko w d.. tylko ekspoloatacja


    Co do leasingu - na nowe policzyli mi 4lata (103%), 5lat (106%), używka 4lata (110.5%), 5lat (113.2%).
    W nowym jest też przez 3 lata ubezpieczenie GAP (lub podobne nazwy) gwarancji początkowej wartości auta.

    Dzięki za opinie Chętnie dalej poczytam
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •