Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Zmiana auta - A6/Arteon/A5/Golf...?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Tak jak koledzy radzą odrzuciłbym na dzień dobry i Golfa i Leona. Oba w bieżących wersjach nawet mi się podobają ale to auta zupełnie innej klasy niż pozostałe. Podobnie jak reszta brałbym pod uwagę Arteona i A6. Raz na 5-6 lat leasinguje nowe auto i jestem zwolennikiem teorii, iż leasing nowego auta do firmy się opłaca. Auto finansujesz na niskiej marży, masz gwarancję po finansowaniu jak latałeś tym bez przygód auto na ogół sprzedaje się od ręki lub jak bywało w moim przypadku zostawało jako drugie w domu i służyło jeszcze kilka lat (uwaga nie dotyczy passata B6) :P. Utrata wartości jest ale w przypadku firmy to ciut inna bajka. Co do A6 - taki wybór z rozsądku. Auto neutralne z wyglądu z niezliczoną ilością wersji wyposażenia i sprawdzoną konstrukcją które jeśli kupisz z dobrego źródła nie powinno Cię niczym zaskoczyć. Tu brałbym lifta z mniejszym silnikiem bo te 190KM moim zdaniem swobodnie wystarczy a jednak jest to polift. Polatasz nim 4-5 lat będzie łatwiej sprzedać. Oczywiście super sprawą jest A6 AllRoad o którym wspomniał ElMacho ale jak słusznie zaważyłeś wyjściowo lekko to koszt 300 tyś pln. Znam trochę rynek tego modelu - nie kupisz auta z rozsądnym przebiegiem bo ludzie je kupują i jeżdżą do bólu. Kupując taki egzemplarz prędzej czy później staniesz się beneficjentami problemów związanych wiekiem i przebiegiem auta. Może rozważ A4 AllRoad. Kolega ma takie auto od nowości. Przyznam że początkowo trochę rozbawił mnie tym wyborem ale teraz widzę że dla jego potrzeb auto ma wszystko czego potrzebował za znacznie rozsądniejsze pieniądze.
    Dwa słowa odnośnie finansowania - pamiętaj że jeśli używka to do leasingu operacyjnego potrzebujesz auta z pełna fakturą i tu rynek trochę Ci się zawęża. Napisałeś "Używane a6 ok 110-113" jeśli to % to jest to drogie finansowanie zwyczajnie szukaj innego. Na dzień dzisiejszy to koszt pożyczki gotówkowej dla osoby fizycznej w normalnym banku. Finansowanie zakupu pojazdu na firmę powinno być tańsze. Pamiętaj, że zawsze możesz wziąć kredyt zamiast leasingu. Niby w koszty wrzucasz tylko odsetki a nie całą ratę jak w leasingu ale kosztem jest tu też amortyzacja co powoduje że po podliczeniu jednego i drugiego najczęściej daje zbliżony wynik.
    Jeszcze jedno bo mnie oświeciło po kawie :P. Jeśli będziesz szukał używanego auta warto zajrzeć na strony internetowe firm leasingowych. Znajdziesz tam ofertę aut z windykacji czy cesji leasingu. Do takiej oferty na ogół dołączona jest wycena Dekra a jak dobrze pogadasz firma leasingowa udostępni Ci historię polisy ubezpieczeniowej.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 16-02-2018 o 09:35
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •