Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Pisk w czasie jazdy nasilający się wraz z prędkością

  1. #1
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106

    Pisk w czasie jazdy nasilający się wraz z prędkością

    Witam,

    zwracam się do was o pomoc ponieważ od kilku dni zauważyłem w aucie coś dziwnego. Są dni, w których jest cisza ale zwykle po przekroczeniu około 50-60 km/h pojawia się pisk, nasila się wraz ze wzrostem prędkości, przy prędkości około 120-140 piszczy już praktycznie jednostajnie. Próbowałem to zlokalizować, według mnie odchodzie on ze środka, tak jakby z komory silnika ale bardziej z dołu. Zamieszczam tutaj filmik poglądowy jak to mniej więcej wygląda, na żywo piszczy głośniej niż na filmie dlatego lepiej podgłośnić lub obejrzeć ze słuchawkami, na początku filmu jest prędkość około 50-60 km/h, później przyspieszenie do około 100 km/h, a na koniec powoli hamowanie i jak pisk ustaje to wtedy już jest prędkość około 40 km/h (piśnięcie pod koniec filmu jest od przepalenia żarówki, nie o nie tutaj chodzi ).
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz_YxZvSaHg
    Ostatnio edytowane przez michall130 ; 03-12-2017 o 15:01 Powód: uzupełnienie

  2. #2
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Łożyska kiedy wymieniales?

  3. #3
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106
    Lewy przód był wymieniany około 1,5 roku temu, a prawy nie mam pojęcia kiedy. Ale moim zdaniem to raczej nie łożysko bo wtedy byłby inny dźwięk, wtedy tak by huczało/szumiało, w innych autach w przypadku kiedy było łożysko do wymiany to też huczało albo szumiało.

  4. #4
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Sprawdź czy czasami nie pada ci łożysko od alternatora lub rolkanod napinacza

  5. #5
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    To nie wygląda na łożysko. Spróbuj wyczuć kiedy to się dzieje. Sprawdź czy:
    1. dźwięk ustaje jak masz auto rozpędzone do 80-100 , wrzuć na luz - ustaje/nie ustaje
    2. jak wyżej - masz rozpędzone naciśnij lekko na hamulec - ustaje/nie ustaje
    3. jak wyżej - nadepnij na hamulec mocniej i puść - ustaje/nie ustaje
    To taki dziwny "ptaszek" tam się gdzieś ukrył i sobie świergoli Może zerknij na wszystkie tarcze, może coś się dostało pod klocek, koło tarczy i nie może wypaść i to właśnie taki może dawać dźwięk. Później może bym szukał półosie/przeguby/osłony przegubów - może się odkręciła/poluzowała obejma z osłony gumowej przegubu i to może wydawać - taki świergot. Next step na kanał i od spodu musiałbyś zerknąć co tam się zagnieździło. Możliwe że jakiś przewód z podciśnienia/dolotu ma nieszczelność i jak go wkręcasz na obroty to tak sobie piszczy - ale to byś czuł bo silnik inaczej by reagował. Miałem kiedyś też taki dźwięk w innym aucie przy szybkiej jeździe i się okazało że podszybie/osłona pod wycieraczkami nie była dociśnięta i wiatr "gwizdał". Może osłona dolna silnika się poluzowała. Peace

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    A czy ten pisk przy przyspieszaniu nie występuje tylko wtedy gdy masz pasażerkę na prawym siedzeniu?

  7. #7
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    To nie wygląda na łożysko. Spróbuj wyczuć kiedy to się dzieje. Sprawdź czy:
    1. dźwięk ustaje jak masz auto rozpędzone do 80-100 , wrzuć na luz - ustaje/nie ustaje
    2. jak wyżej - masz rozpędzone naciśnij lekko na hamulec - ustaje/nie ustaje
    3. jak wyżej - nadepnij na hamulec mocniej i puść - ustaje/nie ustaje
    To taki dziwny "ptaszek" tam się gdzieś ukrył i sobie świergoli Może zerknij na wszystkie tarcze, może coś się dostało pod klocek, koło tarczy i nie może wypaść i to właśnie taki może dawać dźwięk. Później może bym szukał półosie/przeguby/osłony przegubów - może się odkręciła/poluzowała obejma z osłony gumowej przegubu i to może wydawać - taki świergot. Next step na kanał i od spodu musiałbyś zerknąć co tam się zagnieździło. Możliwe że jakiś przewód z podciśnienia/dolotu ma nieszczelność i jak go wkręcasz na obroty to tak sobie piszczy - ale to byś czuł bo silnik inaczej by reagował. Miałem kiedyś też taki dźwięk w innym aucie przy szybkiej jeździe i się okazało że podszybie/osłona pod wycieraczkami nie była dociśnięta i wiatr "gwizdał". Może osłona dolna silnika się poluzowała. Peace
    Ten pisk występuje różnie raz między 50-60 potem od 60 ustaje i się pojawia od 80 w górę, innym razem zaczyna się dopiero od 100, a innym razem zaczyna sie od 50 i piszczy tylko do 70, nie ma reguły na to. Już próbowałem wyrzucać na luz- nic to nie pomaga, przy hamowaniu tez nie ustępuje, ani przy lekkim, ani przy gwałtownym, wszystkie tarcze wyglądają dobrze, nawet jak mocno przycisnąłem parę razy to się żadna bruzda nigdzie nie zrobiła, od środka raczej też nie bo zmieniałem na zimówki kilka dni temu to nic niepokojącego nie zauważyłem, z tą osłoną przegubu to chyba też raczej to nie to ale spojrzę na to, tej osłony nie podejrzewałem ale też sprawdzę. W komorze silnika wszystkie przewody były sprawdzane, a te które były w średnim stanie zostały wymienione na nowe. Posprawdzam to co napisałeś czego nie jestem pewny zawsze jakieś wskazówki. Dzięki za pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    A czy ten pisk przy przyspieszaniu nie występuje tylko wtedy gdy masz pasażerkę na prawym siedzeniu?
    Niestety nie haha, z pasażerką i bez piszczy tak samo :P

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez michall130 Zobacz posta
    Ten pisk występuje różnie raz między 50-60 potem od 60 ustaje i się pojawia od 80 w górę, innym razem zaczyna się dopiero od 100, a innym razem zaczyna sie od 50 i piszczy tylko do 70, nie ma reguły na to. Już próbowałem wyrzucać na luz- nic to nie pomaga, przy hamowaniu tez nie ustępuje, ani przy lekkim, ani przy gwałtownym, wszystkie tarcze wyglądają dobrze, nawet jak mocno przycisnąłem parę razy to się żadna bruzda nigdzie nie zrobiła, od środka raczej też nie bo zmieniałem na zimówki kilka dni temu to nic niepokojącego nie zauważyłem, z tą osłoną przegubu to chyba też raczej to nie to ale spojrzę na to, tej osłony nie podejrzewałem ale też sprawdzę. W komorze silnika wszystkie przewody były sprawdzane, a te które były w średnim stanie zostały wymienione na nowe. Posprawdzam to co napisałeś czego nie jestem pewny zawsze jakieś wskazówki. Dzięki za pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Niestety nie haha, z pasażerką i bez piszczy tak samo :P
    Witam,
    Spróbuj jeszcze tak:
    Podczas piszczenia daj na luz i wyłącz silnik (tylko nie zablokuj sobie kierownicy).
    Dowiesz się na 100% czy to zawieszenie, czy z silnika.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Spróbuj jeszcze tak:
    Podczas piszczenia daj na luz i wyłącz silnik (tylko nie zablokuj sobie kierownicy).
    Dowiesz się na 100% czy to zawieszenie, czy z silnika.
    Pozdrawiam.
    Wszystko sprawdziłem co zasugerowaliście i niestety nic nie pomogło, dalej piszczy :/

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68
    O, chyba znalazłem brata
    U mnie występuje taki pisk:
    https://www.youtube.com/watch?v=CAsiWnjg6M0

    Na 90% jest to problem z wałem napędowym.

    U mnie pojawia się sporadycznie przy prędkościach ~100km/h i ustaje zawsze w okolicy 30-40km/h, zauważyliśmy że mam uszkodzone sprzęgło w wale kardana, te z przodu przy skrzyni biegów. W przeciągu tygodnia postaram się naprawić usterkę i dam znać czy mi problem minął.
    Ostatnio edytowane przez sieko6 ; 13-12-2017 o 15:22

  11. #11
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez sieko6 Zobacz posta
    O, chyba znalazłem brata
    U mnie występuje taki pisk:
    https://www.youtube.com/watch?v=CAsiWnjg6M0

    Na 90% jest to problem z wałem napędowym.

    U mnie pojawia się sporadycznie przy prędkościach ~100km/h i ustaje zawsze w okolicy 30-40km/h, zauważyliśmy że mam uszkodzone sprzęgło w wale kardana, te z przodu przy skrzyni biegów. W przeciągu tygodnia postaram się naprawić usterkę i dam znać czy mi problem minął.
    Bardzo podobny dźwięk, praktycznie taki sam, czekam na informacje jak tam się dalej rozwinie sytuacja.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sieko6 Zobacz posta
    O, chyba znalazłem brata
    U mnie występuje taki pisk:
    https://www.youtube.com/watch?v=CAsiWnjg6M0

    Na 90% jest to problem z wałem napędowym.

    U mnie pojawia się sporadycznie przy prędkościach ~100km/h i ustaje zawsze w okolicy 30-40km/h, zauważyliśmy że mam uszkodzone sprzęgło w wale kardana, te z przodu przy skrzyni biegów. W przeciągu tygodnia postaram się naprawić usterkę i dam znać czy mi problem minął.
    Wiadomo może już co było powodem tego pisku? Usterka naprawiona?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Usterka wyeliminowana, przyczyną powstania tego pisku była podpora wału.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •