Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Niepokojący dźwięk. Turbo?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14

    Niepokojący dźwięk. Turbo?

    Witam serdecznie,

    Kilka dni temu dostrzegłem, że poziom oleju dość znacząco spadł (8tys. km od wymiany, ubytek 300-400ml), uzupełniłem do maksimum, bo ręka mi zadrżała. Tego samego dnia zrobiłem 20km. Przez 3 kolejne dni dziewczyna jeździła do pracy, więc nie wiem co się działo. Po tych 3 dniach, jadąc usłyszałem, nowy dźwięk - przypomina ssanie, coś szybkoobrotowego i świszczącego. Dźwięk nie występuje na biegu jałowym. Nie zależy od obrotów, a od poziomu wciśnięcia pedału gazu. Czyli ten sam dźwięk moge odtworzyć przy jakiejkolwiek prędkości (przepustowości?). Przez ostatnie dwa dni mam wrażenie, że natężenie dźwięku rośnie i być może już kompletnie mi się zdaje, ale powiedziałbym, że silnik wzbogacił swoje odgłosy o coś basowego, dającego pewnego rodzaju basowe echo. Jakby jakąś nieszczelność?

    Będę bardzo wdzięczny za sugestie w czym może tkwić problem.

    Pozdrawiam, Piotrek.
    Ostatnio edytowane przez pepepepo ; 08-02-2018 o 23:52

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Musisz zaczac od sprawdzenia szczelnosci w dolocie, jest temat jak to zrobic. Jak jestes z poludnia polski mozesz skoczyc do kolegi eslaw79 ogarnie Ci to koncertowo.

    Cytat Zamieszczone przez pepepepo Zobacz posta
    Nie zależy od obrotów, a od poziomu wciśnięcia pedału gazu.
    Jak wciskasz gaz to obroty sila rzeczy rosna rozumiem, ze miales na mysli, ze dzwiek pojawia sie przy dodaniu gazu niezaleznie od predkosci obrotowej silnika. I jesli tak jest to rowniez oznaka nieszczelnosci w ukladzie dolotowym.

    Nie wiele to ma wspolnego z poborem oleju. Co do ubytkow oleju, przyczyn moze byc wiele, od zwyklej nieszczelnosci (zwykle uszczelka dekla zaworowego lub nieszczelna uszczelka lub polksiezyc pod napinaczem lancucha) po nieszczelne uszczelniacze zaworowe czy zuzyte pierscienie lub tuleje cylindrow np. po uzywaniu gooownianych filtrow powietrza typu stozki niewiadomego pochodzenia itd itp...

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Chodzi o podciśnieniowe sprawdzenie szczelnosci?
    Czy może to być powiązane lub niekorzystnie wpływać na turbinę?
    Zakładam, że podróż 900km nie byłaby najrozsądnięjszą decyzją z możliwych? :/

    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szczelnosc sprawdzasz cisnieniowo nabijajac dolot cisnieniem max do 1bara. ( fakt, w ukladzie panuje takze podcisnienie ale tylko wtedy gdy zdejmiemy noge z gazu) Najprosciej mowiac zeby sprawdzic czy balonik ma dziurke trzeba w niego dmuchnac a nie go ssac

    Nieszczelnosc nie jest powiazana z turbina tylko z elementami ukladu doladownia, rurami, wezykami itd. nieszczelnosc niekorzystnie wplywa na turbine poniewaz ecu nie moze uzyskac wlasciwego doladowania, WG nie otwiera sie w pore wiec turbo idzie maxem co niepotrzebnie je obciaza. Nie, 900km jazdy to nie najlepszy pomysl.

    Poczytaj jak ogarnac test (sa tematy na forum ze zdjeciami itd) lub jedz do dobrego mechanika ktory Ci to ogarnie i WIE co robic, a nie stanie przed otwarta maska ze zmruzonymi oczami i drapajac sie w czubek glowy bedzie wspominal, ze jego szwagra znajomy mial kiedys podobny problem....
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-02-2018 o 01:48

  5. #5
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    A zobacz czy uszczelki spod turbo nie wydmuchało, wtedy jest taki świergot charakterystyczny

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi!

    Wrzuciłem nagranie jak to brzmi.
    Może będzie dla Was jednoznaczne, bo na wizytę u doktora muszę czekać do wtorku.


    https://youtu.be/Aa8yFmK_Szc

    Dźwięk jednostajnie słyszalny od 10 do 13 sekundy, później pojedyncze gwizdnięcia, np. 17 lub 19 sekunda.
    Ostatnio edytowane przez pepepepo ; 09-02-2018 o 10:03

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Slychac ewidentnie turbo. Ja mysle ze to spora nieszczelnosc.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Slychac ewidentnie turbo. Ja mysle ze to spora nieszczelnosc.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Znalazłem wspomnianą nieszczelność, a raczej potężną dziurę xD
    https://ibb.co/dNm9Ln
    Mogę liczyć na ewentualne rady co może pójść nie tak w czasie wymiany i o czym warto pamiętać przed wymianą?

    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kup ori lub dobry zamiennik i wymien. Uwazaj na rurke odmy ktora idzie od widelek w dol. Jest bardzo krucha z racji wieku takze ostroznie.

    Jestem pewny ze nieszczelnosci jest wiecej. Musisz zrobic porzadny test szczelnosci w ukladzie.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 10-02-2018 o 18:49

  10. #10
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Wymień może jeszcze uszczelkę pok pokrywą zaworów bo też już ma swoje lata. Koszt nie duży a będziesz miał czyściej pod maską. Tutaj masz z allegro FEBI-ego
    http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-...830515048.html. A później przydało by się umyć silniczek żeby było git To też jest dobre bo szybciej będzie widział np. jakiś wyciek, nieszczelność, etc.

  11. #11
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Wymień może jeszcze uszczelkę pok pokrywą zaworów bo też już ma swoje lata. Koszt nie duży a będziesz miał czyściej pod maską. Tutaj masz z allegro FEBI-ego
    http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-...830515048.html. A później przydało by się umyć silniczek żeby było git To też jest dobre bo szybciej będzie widział np. jakiś wyciek, nieszczelność, etc.
    Kolega dobrze Ci radzi bo po zdj widać, że to najwyższy czas... na dodatek cieknie pewnie też z pod napinacza koszta znikome a przy okazji warto było by się tym zając.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Nie mam zbytnio warunków do przeprowadzenia takiej operacji, może w lato się tym zajmę, chyba że u mechanika nie byłoby bardzo kosztowne.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze w lato?? Zameczysz to auto... oczywiscie ze nie bedzie to kosztowne, kosztowna bedzie za to wymiana turbo.

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Moze w lato?? Zameczysz to auto... oczywiscie ze nie bedzie to kosztowne, kosztowna bedzie za to wymiana turbo.
    Miałem na myśli czyszczenie silnika i kosmetyczne sprawy.
    O turbo martwię sie niezmiernie, więc wogóle nie jeżdżę, tylko czekam na wizytę..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Diagnoza wskazuje, że przyczyną świstu jest elastyczny element wydechu..

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •