Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
Teraz bardziej fachowo, co zostało zrobione. Wykonane i opisane przez Pawła:
"Kolejny projekt w zasadzie gotowy.
Auto dostało:
-Silnik strooker "2.1" Na wale z tdi z kutą korbą i tłokami z cdl
-Głowica na szerokim kanale z zaworami, talerzykami i sprężynkami supertech + wałki adr
-kolektor t25 + turbo garrett gtx3071/gt3071
-wydech 3 cale na 2 puszkach z przepustnicą i termiką na całym dp
-orurowanie 2 cale do fmic 600x300x100 i dalej 2.5 kończąc na przepustnicy 3 cale z kolektorem dolotowym 034 motorsport
-wtryski bosch 630ccm + pompa 040
-chłodnica oleju z termostatem
-silnik skręcony na arp + smaczki takie jak wydajniejsza pompa paliwa , fluidampr itp
-sztywne koło zamachowe + kustom sprzęgło na 600+ nn
-hybrydowa skrzynia tdi/benzyna + szpera (auto wersja fwd) po pełnym remoncie by Rafał Szumowski
Poza napędami i kosmetyką komory w aucie zostało zrobione;
-zawieszenie bilstein prokit + kompleksowe malowanie proszkowo elementów zawieszenia złożone na śrubach z nową powłoką galwaniczną.
-żółte poliuretany + nowe sworznie łożyska łączniki itp.
-upgrade hamulców przód 312->356 i tył 232->312
- wiele innych napraw a także kosmetycznych poprawek.

Auto zostało wstępnie wystrojone ale ostateczne szlify będą na wiosnę, gdyż napędy w obecnych warunkach nie pozwalają na bezpieczne korekty softu".

Także musimy poczekać do wiosny na zakończenie "działań" przy Ośce. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i aby do wiosny!

Piec zagadał
https://www.youtube.com/watch?v=cwzSomyyYzQ

Wydech też
https://www.youtube.com/watch?v=a5AUNyNoo1M
Przy silniku napisałem "wydajniejsza pompa" Ale chodziło mi o pompe oleju bo jest inna niż w 1.8t większa o 25% co się przełożyło na wzrost ciśnienia oleju
IMG_20211220_112515.jpg
Na jałowym po rozgrzaniu takich wartości ciśnienia na seryjnej pompie ciężko zobaczyć.
Wydajniejsza pompa paliwa też jest ale już poza silnikiem

Co do projektu gratuluje też bo nasza współpraca pomimo że na odległość bardzo miła i przyjemna a mam nadzieję , że owocem jej będzie szybkie auto które będzie cieszyć właściciela a także mnie , że prace nam tym setupem nie poszły na marne