Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 221

Wątek: Fazerowa ośka

  1. #151
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    A dlaczego ośka zapada w sen ?
    Aby "odrodzić się" jeszcze mocniejszą i piękniejszą.
    Tak serio, to zmieniamy kontynent i ośka jest zmuszona "uzbroić się w cierpliwość".

    Elmacho, jesteśmy w kontakcie i forum będę regularnie przeglądał

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 29-08-2018 o 06:42

  2. #152
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To wyjmij z niej aku bo po takim czasie na pewno nie bedzie się nadawal do niczego. Dla zdrowotnosci opon dobrze bylo by je przekrecac aby nie stala caly czas w jednej pozycji. I koniecznie nie wilgotne pomieszczenie bo zawieszenie strasznie koroduje podczas takiego postoju.

  3. #153
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Dzięki Paweł, tak jak napisałeś zostało czynione, aku. (Ośka stoi na kobyłkach) itp., Po powrocie będę ją chciał odnowić na maxa. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #154
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Dawno tu niczego nie pisałem, ale nowy rok i nowe pomysły, choć mogę je realizować jedynie "na odległość". Rozłąka (choć tylko czasowa) z "Ośką" jest bolesna
    Pomysł nr 1 - jednak zmiana hamulcy na mocniejszy zestaw (od TT R32). Nie będę się rozpisywał dlaczego itp. - Poprzednie były ok. ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Pomysł nr 2 - zmiana zawieszenia na Bilstein 47-080478 (PSS).
    Pomysł nr 3 - doprowadzenie zegarów do perfekcji.
    Mam na to sporo czasu, ale działania zdalne już powoli rozpoczynam.

    WhatsApp Image 2019-02-03 at 10.11.51.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-03 at 10.11.52.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-03 at 10.11.50.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-02 at 06.54.53.jpeg

    Zaczyna się od zegarów, hamulców i zawieszenia ale pomysłów przybywa. Po wstępnym ogarnięciu tych tematów, będę zbierał graty na następne "fanaberie".
    P.S. Dobrze, że michal26 ma "nowego, szybkiego pomocnika".
    Kolega Annubis pewnie też nie będzie się nudził - Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 03-02-2019 o 22:22

  5. #155

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Wróciłeś!!! Opisuj wszystko co robisz, z chęcią poczytam
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  6. #156
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Wróciłeś!!! Opisuj wszystko co robisz, z chęcią poczytam
    Nie wróciłem, ale zaczynam z pomocą forumowych kolegów oraz moich znajomych powoli coś działać przy ośce. Takie małe przygotowania z mojej strony "na odległość". Mam dużo czasu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście jestem dobrej myśli i chciałbym rozpoczęte projekty zakończyć zaraz po powrocie tzn. dobrze by było aby przygotować TT do zamontowania nowych części. Jestem zdany na pomoc moich kumpli, którzy starają się mi w tym pomóc, i jak najdelikatniej próbują demontować poszczególne podzespoły (choć nie wiem czy podczas wyjmowania licznika, któryś nie pomógł sobie kostką trotylu ). Jestem i tak wdzięczny, że choć w taki sposób mogę coś "podłubać".

  7. #157
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    Nie wróciłem, ale zaczynam z pomocą forumowych kolegów oraz moich znajomych powoli coś działać przy ośce. Takie małe przygotowania z mojej strony "na odległość". Mam dużo czasu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście jestem dobrej myśli i chciałbym rozpoczęte projekty zakończyć zaraz po powrocie tzn. dobrze by było aby przygotować TT do zamontowania nowych części. Jestem zdany na pomoc moich kumpli, którzy starają się mi w tym pomóc, i jak najdelikatniej próbują demontować poszczególne podzespoły (choć nie wiem czy podczas wyjmowania licznika, któryś nie pomógł sobie kostką trotylu ). Jestem i tak wdzięczny, że choć w taki sposób mogę coś "podłubać".
    Hehe Fazer to brzmi jak hasło z rodzaju "Mam od tego swoich ludzi" ciekawy pomysł z tymi hamulcami, jestem serio ciekawy czy ten setup od r32 hamuje dużo lepiej niż ori normalny. Liczę na to że będzie w końcu okazja w tym 2019 się zobaczyć na jakimś zlocie i że Kaba też będzie bo bardzo miło wspominam nasze spotkanie

    ps. Sylwia też liczy że wpadniecie na jakiś zlocik w 2019 pozdrawiamy. No i muszę wspomnieć koniecznie że dalej uważam że ta kiera co potem na mazurach na szybko montowałeś wygląda fantastycznie i dzięki za podwózkę na mazurach z sklepu :P

  8. #158
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    O tym jak "Ośka" hamuje, to przekonam się dopiero w wakacje w 2020 r. (jak dam radę poskładać), i mam nadzieję, że wtedy się spotkamy Pozdrowienia dla Sylwi i trzymaj Kanapa kciuki, bo jednak projekt na odległość, to jest wyzwanie.

  9. #159
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    R32 hamuja o niebo lepiej niz seria. Albo napiszę innaczej. Seria nie hamuje a taki zestaw r32 plus tyl 280/288 już sobie daje radę nawet i na torze. 312mm to bieda ale zobaczymy czy w a3 się sprawdzą te super tarcze które są już u mnie. Lekkiego życia ze mną i a3 nie bedą miały także się okaże czy przejdą test.

  10. #160
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    O tym jak "Ośka" hamuje, to przekonam się dopiero w wakacje w 2020 r. (jak dam radę poskładać), i mam nadzieję, że wtedy się spotkamy Pozdrowienia dla Sylwi i trzymaj Kanapa kciuki, bo jednak projekt na odległość, to jest wyzwanie.
    Będziemy razem mocno trzymać kciuki ! na pewno się uda.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    R32 hamuja o niebo lepiej niz seria. Albo napiszę innaczej. Seria nie hamuje a taki zestaw r32 plus tyl 280/288 już sobie daje radę nawet i na torze. 312mm to bieda ale zobaczymy czy w a3 się sprawdzą te super tarcze które są już u mnie. Lekkiego życia ze mną i a3 nie bedą miały także się okaże czy przejdą test.
    Dzięki za info, muszę kiedyś zobaczyć na żywo jaka jest różnica. Tak właśnie myślałem że o wiele lepiej to będzie hamować. Na szczęście po torze nie jeżdżę

  11. #161
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Wykorzystując czas "bezczynności Ośki", zegary zostały przywrócone do stanu ich świetności. Podziękowania dla kolegi "Annubis".
    Licznik TT.jpg
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 19-03-2019 o 19:40

  12. #162
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Długo tu nic nie pisałem, bo i nic się nie dzieje jak na razie. Lecz porządkując kompa, natknąłem się na pierwszy wykres "Ośki" z hamowni, jeszcze przed jej modzeniem i wrzucam tu do tematu dla porównania oba przed i po modach.

    Przed
    I wykres z hamownia 05.04.2017.jpeg

    Po
    II Hamownia 11.05.2018.jpg
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 02-05-2019 o 19:38

  13. #163
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Czy to normalne, że wykres był taki pofalowany? O ile wiem, garby są głównie wynikiem zmian faz rozrządów (choć raczej nie częściej niż 2 razy). Powinni chyba powtórzyć pomiar, jak totalnie go skopali...
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #164
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Czy to normalne, że wykres był taki pofalowany? O ile wiem, garby są głównie wynikiem zmian faz rozrządów (choć raczej nie częściej niż 2 razy). Powinni chyba powtórzyć pomiar, jak totalnie go skopali...
    Pierwsze hamowanie zostało zrobione tylko poglądowo, tzn. interesowało mnie czy trzyma serię. "Ośka" też pewnie miała wiele "za uszami" (może stąd te fale), choć prowadziła się w miarę dobrze. Drugie hamowanie zostało zrobione rok później w innej firmie i na innej hamowni już po wprowadzonych modyfikacjach i wymianach wielu podzespołów.

  15. #165
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Naszła mnie tęsknota za "Ośką", to zostałem pocieszony
    1.jpeg

    I też ośka
    2.jpeg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •