Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 17 z 17

Wątek: Ksenony i brak spryskiwaczy

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    śląskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    5
    Cześć,

    Odkopuje temat, ponieważ mam bardzo podobny problem, a nie chcę śmiecić forum kolejnym problemem w tej samej tematyce.

    W swoim samochodzie posiadam oryginalne lampy xenon, natomiast nie ma on spryskiwaczy reflektorów. Ktoś musiał wymienić zderzak ze spryskami na zderzak bez spryskiwaczy.
    O dziwo na szczęście problemu z przejściem przeglądu nie mam, natomiast obawiam się ewentualnej kontroli na drodze.

    Kupno używanego zderzaka w dobrym stanie + całego osprzętu do spryskiwaczy to koszt rzędu 1500-2000zł - nie bardzo uśmiecha mi się taki wydatek.
    Wycięcie otworów pod oryginalne zaślepki zapewne nie wchodzi w grę - nie będzie to wykonalne bo jak spasować uchwyty itd. - no chyba, że ktoś już czegoś takiego dokonał.
    Myślałem o takim groszowym rozwiązaniu z allegro: https://allegro.pl/oferta/einparts-z...c-76958192c250

    Montował ktoś z Was taki wynalazek?

    Może macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu?

    Pozdrawiam

  2. #17
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Po pierwsze sprawdź czy z lewej strony kierownicy ma potencjometr do regulowania wysokości świateł. Jeśli tak, to nie miałeś fabrycznie xenonu(a w związku z tym i samopoziomowania) , tylko został dołożony. Jeśli nie masz to xenon był fabrycznie. Zderzak pod spryski z osprzętem można znaleźć za 600-700zł + malowanie(chyba, że znajdziesz w kolorze). Jeśli miałeś xenon to tylko kwestia podłączenia wężyków i pompki. Jeśli zbiornik spryskiwaczy nie ma wyjścia pod drugi silniczek to nie problem, robisz dziurę otwornicą i montujesz pompkę z uszczelką(zbiorniki są takie same , mają uchwyt pod silniczek do świateł. Jedynie może nie być otworu). Groszowe rozwiązanie, które pokazałeś będzie wyglądać tandetnie i jeszcze bardziej ktoś się zainteresuje legalnością lamp ... jeśli nie miałeś fabrycznie xenonu to nie masz samopoziomowania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •