Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Ksenony i brak spryskiwaczy

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20

    Ksenony i brak spryskiwaczy

    Witam niedawno stałem się posiadaczem audi TT, niestety nie jest to auto z rynku europejskiego ponieważ z tyłu na lampach mam białe naklejki żeby wsteczny był biały. Dzisiaj przy wymianie żarówki z przodu zobaczyłem że żarówki od świateł długich maja nazwę ksenon Blue a żarówki mijania są ksenonami, problem jest taki że zderzak nie posiada spryskiwaczy ani nie posiadam nigdzie instalacji do nich. Czy za to mogą zabrać mi dowód czy były produkowane modele z ksenonami bez spryskiwaczy. Nie znam się na tym i nie wiem co będzie jak policja mnie zatrzyma

  2. #2
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Każde auto wyposażone w Xenon powinno mieć spryski, jeśli ich nie posiadasz to znaczy że ktoś sobie dołożył xenona lub wymienił zderzak na taki bez sprysków. Jeśli masz w środku regulację wysokości to znaczy że Xenon dokładany. A kwestia dowodu to zależy na kogo trafisz, ale nie łam się nie będzie tak źle.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    No właśnie mam regulacje lamp, a dużo jest roboty z przerabianiem elektryki żeby normalne lampy założyć?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli chcesz przejsc na normalne lampy nic nie musisz przerabiac. Poprostu zamieniasz lampy.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    A nie można samych żarówek po prostu zmienić?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nieee. H1 ma inny modul niz zarnik d2s o elektryce nie wspomne.

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    A może masz HIDa?
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    A co to jest HID? tak na chłopski rozum

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladane chinskie xenony. Same zarniki z dodatkowymi balastami. Wygoogluj i bedziesz widzial jak wyglada.

  10. #10
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Dawid_p Zobacz posta
    A co to jest HID? tak na chłopski rozum
    Miałem coś takiego, kupiłem swoją TT razem z HID - wywal to, szkoda odbłyśników, Twoich nerwów i w "razie czego" dowodu rejestracyjnego. Przeszedłem na zwykłe żarówki i jestem zadowolony.
    Nazwa:  HID.jpg
Wyświetleń: 10523
Rozmiar:  127.6 KB
    To jest to - samo zło Pozdrawiam.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Nie zauważyłem czegoś takiego u siebie, nie wiem co miała osoba w głowie zakładając tu ksenony, będę musiał to ogarnąć

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jesli masz klapki w zderzaku to moge poratowac ukladem spryskiwania lamp

  13. #13
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Jeździj spokojnie i planuj naprawę. Byle by światełka były ustawione niziutko aby nikogo nie razić. No chyba, że masz ten hid badziew to tak jak piszą koledzy powyżej. Sam jeżdżę tak 4 lata i ....to dłuższa historia

    Raz tylko cofnęli mnie na przeglądzie i oczywiście diagnosta miał słuszność, ale jestem wrednym i mściwym prostakiem i nie obyło się bez małych negocjacji Biedny chłopak spanikował i ściągnął właściciela.Chciał mi wbić "2 tygodnie" abym miał czas naprawić systemy, ale nie doszedłem z właścicielem stacji do porozumienia kto powinien za tą naprawę zapłacić.

    Wyciągnąłem papier z datą pół roku wcześniej, z pieczątką tej samej stacji diagnostycznej, kiedy zapłaciłem za "pełną ścieżkę diagnostyczną" i oględziny przez mechanika, jeszcze wtedy nie mojego TT i diagnosta zapewniał, że wszystko jest cud, miód i malina.

    Co prawda ciężko było by cokolwiek udowodnić, bo w pół roku mogłem podmienić połowę części na szrot z wysypiska ale argument, że jak nie podbije mi przeglądu to narobię mu smrodu i zamkną mu tę budę.

    Długo kompletowałem wszystkie elementy układów ale wreszcie mam wszystko i ze spokojną głową jadę na przegląd bo na pytanie "a gdzie poziomowanie i spryskiwacze" odpowiadam "sprawdź pan w bagażniku, wszystko jest w kartonie" XD Od 2 lat nie mam czasu się za to zabrać :/

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Zgorzelec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Klapek nie mam, i lampy też świeca nizutko, ktoś odwalil maniane ale najwidoczniej nie aż taka tragiczna. Dzięki wielkie za pomoc

  15. #15
    Awatar KamilB
    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Darłowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    zabranie dowodu to jedna sprawa
    teraz wiekszym problemem będzie zrobienie przeglądu
    Nie dostaniesz go jeżeli nie masz spryskiwaczów i to działających ...
    Wiem , bo mam zaprzyjaznioną stacje kontroli pojazdów i kupiłem sobie HID do passata - usłyszałem ZAPOMNIJ nie wkładaj tego za oświetlenie mają się teraz ostro wziąć a do tego wszystko już idzie w system...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jest tez inna kwestia lamp ...
    Kolega diagnosta samochodowy mówi, ze od 1 maja 2018 stacje kontroli pojazdów "wchodzą" pod ITD i lampa bez znaczka E spowoduje, że samochód nie przejdzie przeglądu, a jeśli takich lamp w ogóle nie ma na rynku, to auto bedzie sobie można rozebrać na części i sprzedać na allegro.

    Sprawa jest poruszona na forum mustanga. Podobno konieczne są zmiany w prawie.
    Powiem tak, znane są przypadki wklejania naklejki E do wnętrza lampy i nieoficjalnie dowiedziałem się że to przejdzie. Coś słyszałem o zamontowaniu wkładu z żarówki h7 (?) z homologacją.

    Diagnosta ma obowiazek sprzwdzić światła i jeśli nie ma oznaczenia E to "na flaszke" nie pomoże. Albo zmiana lamp albo demontaż i to już nie są żarty, dziwię się, że temat nie jest tu rozwinięty.
    Oznacza to ze diagności są niedoinformowani albo przepisy związane z badaniem technicznym w PL przestarzałe i sprzeczne z obowiązującymi w EU
    bo na chwilę obecną większość lamp ledowych i duża część ksenonów - nie ma jakichkolwiek oznaczeń zewnętrznych (na zewnętrznym kloszu) ....
    oznaczenie E... moze się znajdować na dowolnej części lampy a rolą diagnosty (jak jest upierdliwy) jest sobie to oznaczenie odnaleźć...
    myślę, że jak zwykle, chwilę będą "ostre" badania a potem to minie...

    Poza tym powstaje paradoks związany z zasadą "lex retro non agit" bo jeżeli Urząd Państwowy w postaci Wydziału Komunikacji dopuścił samochód do ruchu na podstawie pierwszych pełnych badań technicznych
    a w wypadku osób fizycznych i prywatnego importu nie ma pojęcia homologacji pojazdu (abstra****ę w tym wypadku czy auto faktycznie spełniało i spełnia ! normy na moment dopuszczenia go do ruchu)
    to zakładam że w sądzie odmowa dopuszczenia do ruchu zostanie zakwestionowana (może być niezbędna opinia biegłego że auto spełnia normy)...
    ale... tu już lepiej zeby wypowiedział się ktoś z lepszą znajomością praw
    https://s25.postimg.org/leq8cw60v/La..._161110983.jpg


    zaraz zapewne powstanie "przemysł naklejkowy" ew. oferty "nadruk E" szybko i tanio
    głupie prawo jest po to aby je omijać ...
    Dla chcących zrobic doktorat z lampologii:


    http://images4.fotosik.pl/226/48b7018ee1bc440f.jpg


    http://images3.fotosik.pl/269/21c730a3330676f9.jpg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •