Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Pomoc zmiana turbo

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15

    Pomoc zmiana turbo

    Witam,
    Mam wersjie 180km quattro 6 biegów Ajq silnik. Pękł mi kolektor wydechowy po demontażu okazało się, że turbina ma mały luz i jest pęknięta jak na zdjęciu. I tu pytanie czy kupić kolektor i turbinę od wersji 225 +DP i Fmic. Czy da się zregenerować moją turbinę/zrobić z niej hybrydę i poszukać kolektora od 180 wersji. Oraz jaki jest koszt zrobienia Fmic i DP te pytania już były ale przy okazji dopytam. Czy takie pęknięcie to już śmietnik ? Jaki kolektor nowy,używka,chiński?


    https://drive.google.com/open?id=1aS...OamnTjsUiHwowQ

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Ja Ci odpowiem jak to wygląda w sprawie FMICa bo też się orientowałem do swojej. Gregor10 ma bardzo dobrą cenę - 1600zł ze wszystkim, nie masz jakoś specjalnie daleko do niego a masz pewność że będzie zrobione dobrze.
    Inne firmy w których pytałem to koszt między 1500 nawet do 2500zł.
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 01-02-2018 o 22:42

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Ja Ci odpowiem jak to wygląda w sprawie FMICa bo też się orientowałem do swojej. Gregor10 ma bardzo dobrą cenę - 1400zł ze wszystkim, nie masz jakoś specjalnie daleko do niego a masz pewność że będzie zrobione dobrze.
    Inne firmy w których pytałem to koszt między 1500 nawet do 2500zł.
    Za 1400zł masz Fmica z założeniem i to u Gregor10? Czas się chyba do niego przejechać i zrobić kilka rzeczy na raz - może jeszcze dorzuci rabat
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  4. #4
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Teraz spojrzałem w maila, przepraszam, pomyliłem się o 200zł. Koszt FMICa u Gregora to 1600 a nie 1400zł Edytowałem poprzedni post

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dobry ori kolektor, dp, hybryda, wtryski, fmic, tip i bedzie najprosciej. Jezeli celujesz tylko w 220-230KM tak jak mowiles to wyciagniesz to z k03s przy takich samych modach (bez tip), a wtryski wystarczy ze dasz od 225. Zakladanie calego setupu od 225 mija sie z celem i jest ekonomicznie bez sensu.

  6. #6
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Na dobrej hybrydzie wyjdzie więcej niż 230, są tacy co robią pod 300

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Na dobrej hybrydzie wyjdzie więcej niż 230, są tacy co robią pod 300
    To wiem, ale kolega celuje w ok 230KM wiec i na sprawnej k03s tyle uzyska. Jak chce wiecej to bralbym (i wzialem osobiscie) hybryde na bazie k03s.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Te 1600zl to z calym nowym orurowaniem czy z zostawieniem paru seryjnych elementow?
    Pytam bo robie troche taniej do 180tki i jestem ciekaw

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    decyzja podjęta kolektor już mi wysyła kolega z grupy FB. Turbina będzie hybryda. Rozmawiałem z gregorem fmic 1600zł gotowy z montażem tylko terminy ma za 2 miesiące tak, że montuje do kupy i czekam na swoją kolej.
    Jeszcze takie pytanie co do wydechu przeletowego jaki jest mniej więcej koszt oraz czy jest bardzo głośno w środku? Gdyż robię ok 25-30 tyś km rocznie często długie trasy a chciałbym w miare komfortowo podróżować?
    Jeszcze jedno pytanie pewnie głupie ale mam kupić wtryski 380cc z Bam to kupić same wtryski czy cały zestaw z listwą?
    Ostatnio edytowane przez BiBu ; 03-02-2018 o 10:04

  10. #10
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez BiBu Zobacz posta
    decyzja podjęta kolektor już mi wysyła kolega z grupy FB. Turbina będzie hybryda. Rozmawiałem z gregorem fmic 1600zł gotowy z montażem tylko terminy ma za 2 miesiące tak, że montuje do kupy i czekam na swoją kolej.
    Jeszcze takie pytanie co do wydechu przeletowego jaki jest mniej więcej koszt oraz czy jest bardzo głośno w środku? Gdyż robię ok 25-30 tyś km rocznie często długie trasy a chciałbym w miare komfortowo podróżować?
    Co do wydechu, to koszta są uzależnione od tego gdzie zrobisz. Ja do wersji 225 quattro za całość czyli: dp3", reszta 2,5" na dwóch tłumikach płaciłem 2.800zl oczywiście w kwasie. Efekt dość ciekawy jeśli chodzi o brzmienie i przyrosty, ale jak mówisz że robisz trasy to zastanowiłbym się dwa razy. Nie da się ukryć że pokonanie trasy z takim wydechem potrafi dać w kość! To jest oczywiście moje skromne zdanie, dwadzieścia lat wstecz nie przeszkadzało mi to wogule. Chyba że weźmiesz pod uwagę zrobienie przepustnic i wtedy kiedy chcesz to ryczy, a kiedy chcesz to jest cisza.

  11. #11
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja zrobiłem przelot 3" - 2,5" i dla mnie było za głośno (trasy to była masakra) , pozniej zrobiłem 3" -2,5" i końcowy seryjny od 225 (ori jest nierdzewny) i dopiero wtedy było super.

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Witajcie ponownie aby nie robić spamu tutaj napiszę. Pękł mi kolektor wydechowy kupiłem używkę która też ma pęknięcia byłem oglądać kolejny na sprzedaż również pęknięty;(. Rozmawiałem z mechanikiem mówił ze cieżko będzie kupić w dobrym stanie polecacie zamiennik czy wogóle się w to nie pchać i kupić z aso za 1500zł??

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez BiBu Zobacz posta
    Witajcie ponownie aby nie robić spamu tutaj napiszę. Pękł mi kolektor wydechowy kupiłem używkę która też ma pęknięcia byłem oglądać kolejny na sprzedaż również pęknięty;(. Rozmawiałem z mechanikiem mówił ze cieżko będzie kupić w dobrym stanie polecacie zamiennik czy wogóle się w to nie pchać i kupić z aso za 1500zł??
    Do 180tki masz sporo różnych kolektorów do wyboru, są i ORI żeliwne i można znaleźć je w dobrym stanie, są żeliwne z TurboWorks (pewnie chińczyki ale też żeliwne) i są stalowe. Ceny są niskie za turboworks około 300-400zł za nówke pod k03... gorzej jakbyś miał np. 225km 1.8T bam/apx wtedy to serio jest problem z znalezieniem kolektora wydechowego.

    Wszystko bedzie zależało od tego co będziesz chciał robić z autem, czy ma tylko działać, czy będziesz coś chciał modzić itd itp. jak ma po prostu działać to wziąłbym turboworks żeliwo, a jak modzić to już tutaj najlepiej żeby wypowiedzieli się eksperci co byłoby najlepszą opcją.

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Do 180tki masz sporo różnych kolektorów do wyboru, są i ORI żeliwne i można znaleźć je w dobrym stanie, są żeliwne z TurboWorks (pewnie chińczyki ale też żeliwne) i są stalowe. Ceny są niskie za turboworks około 300-400zł za nówke pod k03... gorzej jakbyś miał np. 225km 1.8T bam/apx wtedy to serio jest problem z znalezieniem kolektora wydechowego.

    Wszystko bedzie zależało od tego co będziesz chciał robić z autem, czy ma tylko działać, czy będziesz coś chciał modzić itd itp. jak ma po prostu działać to wziąłbym turboworks żeliwo, a jak modzić to już tutaj najlepiej żeby wypowiedzieli się eksperci co byłoby najlepszą opcją.
    Wlasnie chce zrobic 220/240kucy i nie wiem jak taki za 300zl od turboworks z wytrzymałością

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •