Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: BOSE błąd 16349

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17

    BOSE błąd 16349

    Hej, od początku wydawało mi się, że jakość dźwięku w samochodzie jest bardzo ciulata, ostatnio podpinałem TT i nie pomyliłem się, że coś jest zdupione.
    Objawy to przede wszystmi kompletny brak basów na wszystkich głośnikach (niezależnie od ustawien audio) i ogólnie dość kiepska jakość samego dźwięku.
    Błąd wskazuje na problem ze wznacniaczem, więc dzisiaj będę go wyjmował, pytanie brzmi czy da się go uratorać czy trzeba szukać nowego? Jeżeli da się go naprawić to czego szukać, co mogło się spieprzyć?

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Cześć
    Napisał byś coś więcej - mk1 czy mk2, jeśli masz MK2 to wadą jest brak zabezpieczenia antykorozyjnego na 4 końcówkach mocy TDA..., jak wydłubiesz wzmacniacz(bagażnik) i odkręcisz radiator
    to od razu będziesz widział w czym sprawa. Jeśli się znasz na elektronice - ogarniesz to bardzo szybko.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli jest całkowity brak basów, to na 99% szkody we wnętrzu wzmacniacza są dość spore.
    Niestety problem ze wzmacniaczem BOSE jest dość popularny w AUDI TT 8J. Wzmacniacz jest tak nieszczęśliwie usytuowany, że dostaje się do niego wodo, podczas otwierania tylnej klapy, gdy ta jest mokra.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17
    Chodzi o TT 8J, zaraz będę wyjmował wzmak, zobacze w jakim jest stanie i dam znać.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    ... miałem kilka na stole, przeżarte ścieżki i skorodowane układy, dobrze mówisz elmacho że to złe umiejscowienie na takie zabawki, jedynym wyjściem posiadaczy MK2 to wcześniej zainteresować się tematem, wyjąć
    wzmacniacz dopóki jest sprawny i pokryć część płytki lakierem. Ja używałem akrylu PLASTIK 70 i to 3-4 wartw. Narazie żaden nie wrócił.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17
    Nazwa:  20180131_184042 1.jpg
Wyświetleń: 782
Rozmiar:  902.8 KB

    Niestety jak zdjalem radiator to wiedzialem, ze nie jest dobrze Jak widac na zalaczonym zdjeciu woda zrobila swoje, plytka ma slady korozji, uklad na fotce ma juz przezarte 2 nozki, 2 kolejne sa juz na granicy swojego zywota. Moje pytanie brzmi co z tym dalej mozna zrobic... znajdzie sie jakis fachowiec ktory jest poczarowac przy tym czy lepiej szukac jakiejs sprawnej uzywki? Widzialem, ze na ali expresie mozna zamowic koncowki => https://pl.aliexpress.com/store/prod...308668041.html niestety w kraju nic takiego nie umiem znalezc.
    Ostatnio edytowane przez d1abol ; 31-01-2018 o 19:18

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Wybacz kolego ale jeśli wg Ciebie to wygląda źle to chyba nie widziałeś korozji ścieżek , wg mnie wygląda bardzo ładnie, laminat śliczny, tylko 2 szt TDA do wymiany, 1 korozja a drugi śniedzieje na pinach od masy ale musiałbyś zrobić
    lepsiejsze foty - nie widać czwartej szt. Kondziorki w ładnym stanie, pola masy trzymają i nie widać korozji na ścieżkach a to najważniejsze . Tak się składa że mam 5 szt tych układów w oryginale ......

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Wybacz kolego ale jeśli wg Ciebie to wygląda źle to chyba nie widziałeś korozji ścieżek , wg mnie wygląda bardzo ładnie, laminat śliczny, tylko 2 szt TDA do wymiany, 1 korozja a drugi śniedzieje na pinach od masy ale musiałbyś zrobić
    lepsiejsze foty - nie widać czwartej szt. Kondziorki w ładnym stanie, pola masy trzymają i nie widać korozji na ścieżkach a to najważniejsze . Tak się składa że mam 5 szt tych układów w oryginale ......
    Do 2 godzin wrzuce fotki calej plytki i musimy sie dogadac w sprawie tych ukladow )

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Annubis tak swoja droga, rozumiem ze zajmujesz sie naprawa takiego sprzetu? Ja nie mam narzedzi ani umiejetnosci do takiej roboty, moze wyslalbym Ci wzmacniacz a z cena sie dogadamy

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jak najbardziej nie widze problemu. Jak coś pisz priv i się dogadamy.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    Jak najbardziej nie widze problemu. Jak coś pisz priv i się dogadamy.
    Wielkie podziękowania dla Annubisa, z głóśników w końcu zaczęły wydobywać się jakieś niskie tony ale mimo to wciąż jestem bardzo rozczarowany. Niskich tonów jest jak na lekarstwo a BOSE wciąż gra gorzej niż to co mam w swojej starej Fieście z 2004 roku. Błędu niestety nie udało mi się pozbyć i nijak nie jestem w stanie go wyczyścić. Sam już nie wiem czy ten typ tak ma... Mam w BMW Harman Kardona i jeżeli chodzi o jakość dźwięku to jest tu przepaść, ale żeby to grało gorzej niż w Fordzie to cholernie ciężko w to uwierzyć... Musiałbym odsłuchać jak w innym TT to gra :/

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Sprawdz jeszcze połączenie złącz ze wzmacniaczem - Mniejsza kostka czasem śniedzieje i nie ma pełnego połączenia - powoduje problemy, psiknij cudem do czyszczenia styków i powiedz czy coś dało. Rozumiem że wzmacniacz siedział
    od początku i nie bawiłeś się kodowaniem ?

    Jeśli wyskakuje coś podobnego to błąd na wyjsciu wzmacniacza...

    16349 - Control Module - Error in Output Stage
    014 - Defective - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00101110
    Fault Priority: 5
    Fault Frequency: 18
    Reset counter: 84
    Mileage: 175698 km
    Time Indication: 0
    Ostatnio edytowane przez Annubis ; 10-02-2018 o 12:58

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez d1abol Zobacz posta
    Musiałbym odsłuchać jak w innym TT to gra :/
    O ile dobrze pamiętam, to miałeś taką propozycję.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    17
    Wlasnie mialem okazje odsluchac i mnie oswiecilo. W ogole nie dzialaja glosniki niskotonowe w przednich drzwiach...

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przyjedź.
    Sprawdzimy błędy.
    Podmienimy wzmacniacze.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37
    Witam,
    Miałem taki błąd również u siebie, okazało się tak jak pisaliście wcześniej, że były przekorodowane nóżki końcówek mocy. 2 zostały wymienione (reszta ok), przelotki druku po oczyszczeniu też okazały się ok, poprawione zostały też 2 ścieżki druku.
    Natomiast po próbie skasowaniu błędu pojawia się on momentalnie znowu tzn. klikam skasuj błąd i w tym momencie vcds odświeża się, a błąd wyskakuje znowu.
    Bas w aucie jest, natomiast subwoofer lubi od czasu do czasu uderzyć trochę mocniej niż powinien (według mojego ucha).
    Pytanie czy problem został zażegnany, czy jednak coś dalej jest nie tak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •