Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z licznikiem / procesor wymiana? Naprawa?

  1. #1
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50

    Problem z licznikiem / procesor wymiana? Naprawa?

    Zamieszczam zdjęcie z konwersacji z Panem naprawiajacym liczniki. Chciałbym się zapytać Was o co chodzi z cudowna naprawą procesora? Nazwa:  Screenshot_20180129-175907-480x987.png
Wyświetleń: 745
Rozmiar:  127.1 KB

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Witaj
    ŁOŁ to wymiana motki na nową pińcet ??? chyba trzeba się zacząć szanować... Tak w skrócie zawartość tego mikrokontrolera to EEprom i flash, jeśli licznik zaczyna wariować to albo czas wymienić całą motkę albo zamazaniu/uszkodzeniu
    ulega jedynie ulotna zawartość , którą można naprawić kilkoma urządzeniami - jest ich kilka, wlutowując się kabelkami w układ i ponownie programując jej wsad bez zdejmowania układu z płyty.
    Niestety sprawdzić czy układ jest sprawny nie da się w ten sposób w 100% a niektórych układów z pewnymi maskami nie zaprogramujesz w ten sposób - lecz jedynie poprzez wylutowanie i przetestowanie
    w określonym programatorze dla tego typu układów - jest ich kilka i są dosyć drogie. Pańcio naprawiacz ma racje, że niektóre układy były wadliwe ale nie wszystkie, poza tym przejmując produkcje freescale poprawił konstrukcje i tyle.
    To co uważa za nowe spaprane motki to prawdopodobnie chińskie podróby których dużo pojawiło się na rynku z różnymi logotypami i seriami a to motoroli a to freescale - sam trafiłem na 2 i które różnie się zachowują podczas programowania.
    Temat rzeka i szkoda zanudzać ludzi .
    Swoją drogą jeśli mu piszesz że naprawić sam możesz to czemu pytasz o co chodzi z naprawą ... ?
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez annubis Zobacz posta
    witaj
    łoł to wymiana motki na nową pińcet ??? Chyba trzeba się zacząć szanować... Tak w skrócie zawartość tego mikrokontrolera to eeprom i flash, jeśli licznik zaczyna wariować to albo czas wymienić całą motkę albo zamazaniu/uszkodzeniu
    ulega jedynie ulotna zawartość , którą można naprawić kilkoma urządzeniami - jest ich kilka, wlutowując się kabelkami w układ i ponownie programując jej wsad bez zdejmowania układu z płyty.
    Niestety sprawdzić czy układ jest sprawny nie da się w ten sposób w 100% a niektórych układów z pewnymi maskami nie zaprogramujesz w ten sposób - lecz jedynie poprzez wylutowanie i przetestowanie
    w określonym programatorze dla tego typu układów - jest ich kilka i są dosyć drogie. Pańcio naprawiacz ma racje, że niektóre układy były wadliwe ale nie wszystkie, poza tym przejmując produkcje freescale poprawił konstrukcje i tyle.
    To co uważa za nowe spaprane motki to prawdopodobnie chińskie podróby których dużo pojawiło się na rynku z różnymi logotypami i seriami a to motoroli a to freescale - sam trafiłem na 2 i które różnie się zachowują podczas programowania.
    Temat rzeka i szkoda zanudzać ludzi .
    Swoją drogą jeśli mu piszesz że naprawić sam możesz to czemu pytasz o co chodzi z naprawą ... ?
    pozdrawiam
    hej a ty pamietasz jeszcze o mnie i naszej rozmowie?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Hej Paweł
    szczerze to mogłeś się przypomnieć a ja oczywiście zapomniałem kolnij jak nie będziesz zajęty to się umówimy.

  5. #5
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Panowie może ktoś z forum ogarnie licznik porządnie?
    Tylko obrotomierz obecnie działa... 1999"r AJQ Quattro po swapie na BAMa..

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Mogę pomóc ale zakres prac i dokładna wycena dopiero po przysłaniu licznika, przyczyn może być wiele i niekoniecznie związane z motorolą. Jeśli napiszesz coś więcej i jesteś chętny pisz PW.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •