Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: Audi TT 8n - koszty utrzymania 225 KM

  1. #16

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    46
    tak czytam ten temat, kolega bigbird.co dobrze mówi. Ja to lubię grzebać przy aucie, wiele napraw robię samemu, a i jak trzeba cos zlecic, to cale szczescie mnie w miare stac. Moze tez dlatego odnosze wrazenie, ze nie ma jakos mocno zle. Prawda jest taka, ze jak ktos chce bezproblemowe auto, to TT 8n powoli juz odpada, z tego wzgledu, ze tak jak Kanapa, mowi, zrobily sie to leciwe autka i problemow bedzie juz tylko przybywac, a nie ubywac.

    Jedno podkresle, jezdzi sie tym super i fun jest nieziemski (z wyjatkiem dluzszych tras, samochod nie jest przewidziany na komfort, tylko wrazenia) Dla mechanika amatora z zamilowania jak ja, autko daje duzo zabawy, ale jak ktos sie nastawia, na bezawaryjnosc i tylko jezdzenie, to sugeruje kupic kilku letnie autko

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Nie miałem przez jakiś czas dostępu do internetu i tym samym do forum. Niestety wciąż się nie wyleczyłem z zakupu auta, więc temat ciągle aktualny. Natomiast są pewne zmiany...
    Otóż mam możliwość zakupu jednego egzemplarza szanowanego kolegi z forum i jeśli auTT się nie sprzeda jutro, to byłbym skłonny pojechać po nie. Niestety nie jest to 225Q, ale 180 ośka. Z tego co zdążyłem przeczytać, to zalecacie mimo wszystko zakup tej wersji, ze względu na oszczędności. Dostałem od kolegi pokaźną listę rzeczy jakie zrobił przez ostatnich parę (4) lat i właściwie na dzień dzisiejszy zostałby mi do zrobienia tylko rozrząd. No i teraz tak się zastanawiam, czy nie lepiej wziąć "pewne" auto, które rzekomo nie ma grama rdzy (choć w dużej części tego nie zauważę - mała podpowiedź odnośnie, czyje to auto bo to chyba jedyne takie oryginalne na forum) i nie bierze grama oleju, pomimo braku Quattro i większej mocy ale również i nierówności w związku z serwisowaniem. Co myślicie o tym?

    Wybaczcie za błędy ortograficzne i gramatyczne, gdyż pisze z telefonu
    Ostatnio edytowane przez Skoczek135 ; 28-01-2018 o 19:38

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jakis link do tego auta moze??

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi... To auto użytkownika Per-der

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    O to mozesz brac smialo. Na zywo nie widzialem ale wiem ze kolega nie oszczedzal na tym autku

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jest temat tego auta na forum.

  6. #21
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Cena też przystępna.

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Wątek przeczytałem jeszcze przed wystawieniem na sprzedaż i jestem mocno zainteresowany Czyli uważacie, że warto wziąć?

  8. #23
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jesli oska Ci wystarczy to tak.

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Właściwie to trochę będzie mi brakować Quattro, ponieważ raz na parę lat chciałbym skoczyć w góry zimą... No ale też ile FWD tam jeździ i daje radę
    Ponadto piratem drogowym nie jeżdżę, na światłach łapać się nie będę, w zakręty wchodzić nie mam zamiaru z dużą prędkością. Ale sama świadomość obecności Q, była by dużym plusem

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Skoczek kupisz forumową ośkę, z autem nie będzie problemów, będziesz zadowolony i śmigał aż miło ALE gdzieś z tyłu głowy jak na złość będzie się odzywała myśl, że jednak czegoś brakuje, że to mimo wszystko nie jest to. Mnie tak męczy, że nie wybrałem 225 a 180 mimo iż na szczęście w quattro, a też przy zakupie kompletnie się tym nie przejmowałem bo ohoho 180 to też wielka moc... do czasu.

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Tak jak mój przedmówca pisze (problemów nie będziesz miał z forumowej ośki), zaraz po kupnie auta 180KM to radość i banan na twarzy.
    Ale po jakimś czasie będzie myśl wracała, aj szkoda że nie ma 224KM i Quattro.
    Również po jakimś czasie (przyzwyczajeniu) będziesz myślał o zwiększeniu mocy, a ze 180KM na + jest dużo trudniej, niż z 224KM na +.
    Jeszcze pomyśl, że 180KM a 224KM to 45KM różnicy, nie które auta tyle mają.
    Nie chcę Ci odradzać kupna (Twoja decyzja i pieniądze), ale przemyśl to z rozwagą.
    Ja szukałem 1,5 roku i znalazłem, a jaka frajda z jazdy Quattro w zimie - bezcenne.
    Pozdrawiam.

  12. #27

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Niestety TT'ka dziś się sprzedała, albo i stety po tym co czytam. Też mnie kusi zakup Quattro i wiem, że mogę żałować zakupu ośki, ale jeśli miałbym wybierać między półśrodkiem, ale pewnym i niepewnym Quattro to decyzja jest jedna z możliwych. Łatwo jest się wpędzić w wielkie koszta z takim zakupem.
    Będę przeglądał forumową giełdę jak i również ogłoszenia w internecie. Jak coś się uda ustrzelić to będę (miejmy nadzieję) szczęśliwym nabywcą.

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Od wielu osób w klubie osobiście słyszałem że żałowały zakupu ośki, najczęściej kupowali "nieświadomie" - po pewnym czasie nie wybraliby tt bez 4x4.

  14. #29

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Od wielu osób w klubie osobiście słyszałem że żałowały zakupu ośki, najczęściej kupowali "nieświadomie" - po pewnym czasie nie wybraliby tt bez 4x4.
    to już przestaje się pogrążać w żalu i smutku, po sprzedanym egzemplarzu
    Coraz bardziej jestem przekonany do Quattro i chyba na takie się ukierunkuje tylko, szczególnie że czas mnie nie goni i mogę na spokojnie podejść do zakupu.
    A wracając do kosztów utrzymania, to duża różnica w utrzymaniu jest między Q i ośka? Trochę dzięki Per-der zostałem doinformowany o kosztach utrzymania i nie są specjalnie przerażające.

    z tego co udało mi sie wyczytać, to jeśli jest dobry serwis haldexa (wymiana oleju i filtra) to nie powinno być problemu z eksploatacją. Czy jest coś w Q co może narazić na koszty w stosunku do ośki? Nie mówię o spalaniu
    Ostatnio edytowane przez Skoczek135 ; 29-01-2018 o 23:03

  15. #30
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    spalanie nie jest wyzsze bo haldex zapina sie tylko w szczegolnych momentach, w trasie jedziemy jak oska. Co do kosztow to jedynie serwis, olej + filtr + ewentualnie insert. Biedy nie ma. Jesli masz pecha to do wymiany moze byc sterownik lub pompka cisnienia. po kilkaset zl za sterownik uzywany i uzywana pompke. Zdarza sie ze padaja ale nie jest to standardem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •