Cześć, czytając twój post czułem jakbym sam go pisał Miałem kilka miesięcy temu podobne przemyślenia, troszkę mniejszą kwotę do wydania, wiek podobny a i nawet myślałem nad Bravo z T-Jetem Jedynie "trójką" nie jeździłem

Ostatecznie zdecydowałem się na TT, niestety nie w wersji 225Q bo nie miałem na tyle cierpliwości aby do 20 000 znaleźć je w dobrym stanie.

Wracając do tematu: wszystko zależy w jakim stanie kupisz samochód. Ogólnie 1.8T są raczej udanymi silnikami i jeśli kupisz auto w dobrym stanie o które ktoś dbał, to nie musisz dokładać zbyt wiele. Części eksploatacyjne takie jak rozrząd, klocki, tarcze, elementy zawieszenia są tanie bo bardzo często pasują z innych modeli grupy VAG. Sytuacja znacznie zmienia się jak masz do roboty turbo, uszczelkę pod głowicą albo cały silnik do wymiany Sprawdź dobrze auto przed kupnem. Idealnie gdybyś mógł zrobić logi.

Moim zdaniem - kupuj! Budżet masz spory, bo do 25 tysięcy powinieneś znaleźć coś w dobrym stanie. Rozejrzyj się na forum, może ktoś szykuje się do sprzedaży swojego