Hej,

od paru miesięcy choruję na zakup Audi TT z silnikiem 1.8T 225Q. Na auto chcę przeznaczyć około 20 - 25 tysięcy złotych, jednakże jak mawiają nasi rodzice, a może i też już my "kupić to jedno, ale utrzymać to zupełnie co innego". Nie chciałbym zakupić tego samochodu w dość dobrym stanie, a po roku czy dwóch oddać na złom. AuTTko jest na tyle piękne, że wymaga choćby dobrego serwisu, a nie takiego, gdy już coś zdążyło się popsuć. Niestety na forum nie znalazłem żadnej informacji o tym, ile średnio Was kosztuje miesięcznie/rocznie utrzymanie TT. Myślę, że temat również może być pomocny, dla potencjalnie nowych kierowców TT. Sam chciałbym dołączyć do Was na różnych zlotach, ale nie "zgnilakiem", a autem do pozazdroszczenia.

Ogólnie chciałbym kupić to auto, ponieważ to ostatni dla mnie dzwonek, na "nieodpowiedzialny" samochód. Nie mam jeszcze rodziny, jestem stosunkowo młody i chciałbym jeździć czymś co cieszy moje oko. Poprzednio jeździłem przez 3 lata BMW E36 323i i oprócz tego, że na koniec wyszły wszystkie zaniedbania poprzedniego właściciela (byłem świadom ich i z nimi byłem zmuszony jeździć) i nie miałem jeszcze stałej pracy, to nie mogłem sobie pozwolić na generalny remont auta. Teraz sytuacja jest zgoła inna, ale człowiek starszy i dojrzalszy, myśli już innymi kategoriami. W poprzednie auto ładowałem średnio 500 zł/msc w sam serwis - jestem ciekaw jak w przypadku Audi to by wyglądało.

Oprócz TT, zainteresowany również jestem Fiatem Bravo 1.4 t-jet, ale pomimo tego, że jest o ~8 lat młodszy to czuję, że nie będzie mi sprawiać takiej przyjemności z jeżdżenia nim jak właśnie podmiotem lirycznym tego forum.

Liczę na wyrozumiałość moderatorów i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.