Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kapryśna elektronika :/ APX 2000 r.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15

    Kapryśna elektronika :/ APX 2000 r.

    Cześć ,
    mam problem dotyczący elektroniki w mojej czerwonej strzale.
    Ostatnio robiłem remont silnika, ponieważ ciśnienie na cylindrach było bardzo różne.
    Poszły nowe zawory, pierścienie, uszczelki itd.
    Od kupna miałem problem z czerwoną olejarką i akumulatorem, który co jakiś czas się zapala na pomarańczowo.
    Padło wtedy, żebym szybko sprawdził pompę ciśnienie, smog.
    W akumulatorze, wymiana szczotek.
    Tak zrobiłem, niestety nie pomogło. Nawet po remoncie silnika i dogłębnym sprawdzeniu alternatora (wymieniona została jeszcze jakaś jedna rzecz), komputer dalej pokazuje, że w obu przypadkach jest problem.
    Jeśli chodzi o suche pomiary, to akumulator daje 14,2 na pełnym obciążeniu 14,1.
    Ciśnienie pompy to 1,6 letni i 1,2 na ciepłym na wyższych obrotach 3,5 i 3,3 na ciepłym.
    Czujniki wymieniłem na oryginalne.
    Macie jakiś pomysł ?
    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Rezystancja wewnetrzna akumulatora. Jeśli nie wymieniłes od razu bym wrzucił boscha i nie wielkiej pojemności tylko dedykowanej. Załatwiłem starym aku kilka alternatorow i układów prostowniczych.

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To ja tylko dodam ze aku powinno miec wedlug ksiazki 60Ah.. pod podstawa aku jest punkt laczacy masy auta. Dobrze jest tam zrobic porzadek gdyz z czasem te polaczenia koroduja i wymagaja czyszczenia.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15
    Olejarka też od aku ?
    Swego czasu tamtą masę odkryłem i wyczyściłem połączenia.
    Jutro dam znać jaki jest akumulator wsadzony
    Dodam, że przed remonetem silnika olejara się rzadziej pojawiała. Czujnik został wymieniony na oryginalny, nie od azjatów.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Olejarka na blacie (skoro jest cisnienie oleju to wykluczamy pompe i smok) moze byc problemem elktrycznym. Moze uszkodzony czujnik w misce lub jego podlaczenie, kosc itd. Nie zdziwilbym sie, tam zawsze jest duzo wilgoci.

  6. #6
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    A problem nie jest w zegarach? U mnie tez byly takie cyrki z kontrolką akumulatora przez uszkodzony procesor w zegarach. Możliwe ze kontrolka od oleju tez jest wymysłem twojego licznika.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15
    Akumulator mam 62 Ah.
    Więc, to raczej odpada. Już kiedyś myślałem, że to może być kwestia licznika (tym bardziej, że np. spalanie mam ciągle na poziomie 50 l :P) ale jak zwróciłem się do Jerrego to mi napisał, że gółwnie problem występował po 2001 roku.
    Nie sprawidziłem, z którego licznik jest ale no mam nadzieję, że z roku produkcji :P.
    Jest też opcja taka, że jak zmieniłem na 5w40, olej jest rzadszy i ciśnienie oleju jest za niskie, tylko jeśli jest 1,2 bara na wolnych przy nagrzanym silniku to mało ? Olejara się zapala, po nieco agresywniejszej jeździe (ok. 4000 rpm). Nie od razu, a dopiero kiedy obrotu silnika zejdą.
    Po południu sprawdzę jeszcze styki czujnika poziomu oleju. Zna ktoś może rezystancje tego czujnika ? Też wątpie, żeby to było to, ponieważ to odpowiada za poziom, a nie za ciśnienie. Olejarka zapala się czerwona na blacie. Poprawcie mnie jeśli mówię od rzeczy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po różnych dywagacjach, razem z moim ojcem wymyślilśmy zrobić WIELKI TEST.
    Teoretycznie ciśnienie na wolnych jest 1,2 bara, nie wiadomo czy inny czujnik ( stanu oleju ) jest ok i czy elektornika - licznik też jest ok.

    Przecieliśmy kabelek idący do czujnika ciśnienia oleju. Kabel od komputera przedłużyliśmy i poprowadziliśmy na masę (żeby komputer okłamać i dawać mu znać, że czujnik jest ok), a kabelek od czujnika przylutowaliśmy do żarówki, która była poprowadzona do kabiny.
    Okazało się, że na rozgrzanym silniku ciśnienie jest za niskie przy niskich obrotach dla tego czujnika (żarówka gasła. Prawdopobnie na brytyjskiej stronie znalazłem, że nie powinno być niższe niż 1,3 bara) i zdecydowałem się zmienić pompę oleju. Oczywiście na licznku zgasła olejarka. Mam nadzieję, że już więcej razy się cholerstwo nie zaświeci.

    Ps. Macie dalej jakieś pomysły co do aku ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •