Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Audi TT 8n - koszty utrzymania 225 KM

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez maho10 Zobacz posta
    To ja dorzucę od siebie jak to do tej pory wygladalo:

    zawór pierburg N75 190,00 zł
    zawór odmy, lusterko wsteczne 130 zł
    Radio Concert 230,00 zł
    adapter ISO 32,00 zł
    Dzwignia reczny 35,00 zł
    Wkłady lusterek zewn, Filtry, radio potencjometr 256,97 zł
    Siłowniki klapy 53,00 zł
    Bluetooth i zmieniarka MP3 520,99 zł
    AutoDNA 22,90 zł
    Rozrząd i elementy zawieszenia 1 700,00 zł
    Dekle 149,49 zł
    Dywaniki 82,00 zł
    AUDI ASO wymiana oleju HALDEX 375,00 zł
    naprawa licznika 600,00 zł
    oslona silnika, oslona aku, oslona zbiorcznika 200,00 zł
    zamek tylnego schowka 50,00 zł
    polerka 300,00 zł
    regeneracja felg 560,00 zł
    olej wspomagania kierownicy 100,00 zł
    wyczyszczenie smoka oleju, 200,00 zł
    wymiana czujnika temperatury cieczy chlod 100,00 zł
    gumy stabilizatora 200
    naprawa immobilizera / kluczykow 2 szt. - 350 zl
    zamki do drzwi + wiazka 350 zl

    teraz jestem na etapie skutecznego usuniecia nieszczelnosci:
    oil catch tank 300 zl
    przewody, zaslepki, uszczelka do kolektora dolotowego i inne pierdoly do tego 250 zl
    robocizna nic sam bede robil niebawem
    Do tej listy dodał bym jeszcze parę pozycji które mogą pomóc potencjalnemu nabywcy Audi TT 8n z silnikiem 225km BAM.
    -Kolektor wydechowy, jak ktoś katował auto to może być popękany, koszt nowego w ASO około 2000-2100zł używka bardzo trudna do znalezienia żeby była nie popękana - koszt jakieś od 300zł do 700zł. (sama robocizna za demontaż Turbo oraz Kolektor to około 500-700zł)
    -Turbo nowe K04 023 około 3100zł, regeneracja starego max/maxów to 1400-1500zł na częściach nie chińskich.
    -za usunięcie wszystkich nieszczelności/węży i innych sparciałych i popękanych przewodów (a miałem ich mega sporo) wraz z wymianą uszczelki pod pokrywą zapłaciłem 1700zł (do tego była inspekcja i kontrola silnika plus poszukiwanie innych usterek co ujawniło popękany kolektor oraz popękaną "gorącą stronę turbo" czy jak tam sie to pisze)
    -Silniczek podnoszenia szyby kierowca około 100-200zł w zależności od stanu.
    -Naprawa i wymmiana silniczków i wyświetlacza FIS (martwe piksele, spotkasz to na bank! oraz złe wskazania czy to paliwa czy innych dupereli) około 350zł


    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    Nie wiem czy polecił bym komuś dzisiaj kupno TT, kocham swoją niunię, ale kupując auto za bodajże 25 tyś jakieś 5-6 lat temu jak sobie pomyślę ile w niego wpakowałem to aż głowa boli. Poza tym auto nie staje się młodsze i zaczynają padać takie mini pierdołki które nie dość że ciężko zlokalizować to jeszcze ciężej naprawić. A mechaników co ogarniają jako tako temat jak na lekarstwo, albo daleko. Jak bym się tak zastanowił to już ze 40 tyś wydałem na nie dodatkowo, a gdzie benzyna? Toż to pali jak smok, a jak depniesz to jak byś wylewał paliwo na drogę Więc reasumując jak jesteś pasjonatom jak ja czy reszta tych pozytywnych świrów na forum to kupuj, ale jak chcesz mieć spokój to kup coś nowszego!
    Zgadzam się w 100% z kolegą, jeśli szukasz zabawki na wyjazdy które zmieniają zatwardziałe miny "Sebixów" (Bez obrazy dla wszystkich Sebastianów) w "smutne podkówki" to trafiłeś idealnie, nie dość że w większości opinii to auto jest "dla Bab" lub "Fryzjerów" to teraz wyobraź sobie ich minę (której i tak nie zobaczysz bo zostanie w tyle, choć czasem można się zdziwić i tak bo sleepery są wśród nas) gdy takie autko zostawia ich daleko w tyle lub twardo siedzi im na zderzaku... prawdopodobnie jego reakcja będzie wyglądać o tak ....



    Jednak jeśli tak jak kolega powiedział wcześniej chcesz raczej przyoszczędzić to nie licz na to w przypadku Audi TT 8n, autka są już dosyć leciwe i usterki będą występować na pewno... nie jest to "panda" w kosztach utrzymania ale też nie jest droższa w eksploatacji niż Skoda Octavia z 2013 roku w dieslu lub np. wersja RS.

    Jednak jeśli jesteś "pokręconym" maniakiem to auto jest dla Ciebie.

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Trudne pytanie w tym towarzystwie, poniewaz jest tu paru pasjonatow ktorzy pod maska maja dwie ttki lub przynajmniej jedna w rarytasach/fanaberiach ktore to "nie jezdza" a tylko wygladaja.
    ...i tutaj Acid uderzył w sedno, dokładnie tak właśnie jest!!!

    Tak więc podsumowując swój post to powiedziałbym że jeśli chcesz najbardziej ekonomiczną wersje TT 8n to na bank "ośka" 180km lub mniej, jeśli osiągi to priorytet i ceny nie grają roli za bardzo bo chcesz mieć po prostu "Fun" to 1.8T bam/apx 225km z Haldexem, no i ostatnia opcja która jak napisałeś nie wchodzi w grę to opcja "Petrol Head" i nie interesują cie koszta a zależy ci na brzmieniu i bierzesz 3.2...


    Ja na swoim przykładzie poleciłbym TT 8n 225km Q bo mam porównanie ile kosztował w eksploatacji np. 406 coupe od Pininfariny oraz Dodge Neon ... także TT jest tanie jak barszcz przy nich (Nawet przy KIA sportage z 2007roku !!! tak !! ) ale droższe od Forda Fiesta MK2 oraz Skody Fabii z 2006 roku.
    To takie se moje wywody
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 25-01-2018 o 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •