Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Audi TT 8n - koszty utrzymania 225 KM

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42

    Audi TT 8n - koszty utrzymania 225 KM

    Hej,

    od paru miesięcy choruję na zakup Audi TT z silnikiem 1.8T 225Q. Na auto chcę przeznaczyć około 20 - 25 tysięcy złotych, jednakże jak mawiają nasi rodzice, a może i też już my "kupić to jedno, ale utrzymać to zupełnie co innego". Nie chciałbym zakupić tego samochodu w dość dobrym stanie, a po roku czy dwóch oddać na złom. AuTTko jest na tyle piękne, że wymaga choćby dobrego serwisu, a nie takiego, gdy już coś zdążyło się popsuć. Niestety na forum nie znalazłem żadnej informacji o tym, ile średnio Was kosztuje miesięcznie/rocznie utrzymanie TT. Myślę, że temat również może być pomocny, dla potencjalnie nowych kierowców TT. Sam chciałbym dołączyć do Was na różnych zlotach, ale nie "zgnilakiem", a autem do pozazdroszczenia.

    Ogólnie chciałbym kupić to auto, ponieważ to ostatni dla mnie dzwonek, na "nieodpowiedzialny" samochód. Nie mam jeszcze rodziny, jestem stosunkowo młody i chciałbym jeździć czymś co cieszy moje oko. Poprzednio jeździłem przez 3 lata BMW E36 323i i oprócz tego, że na koniec wyszły wszystkie zaniedbania poprzedniego właściciela (byłem świadom ich i z nimi byłem zmuszony jeździć) i nie miałem jeszcze stałej pracy, to nie mogłem sobie pozwolić na generalny remont auta. Teraz sytuacja jest zgoła inna, ale człowiek starszy i dojrzalszy, myśli już innymi kategoriami. W poprzednie auto ładowałem średnio 500 zł/msc w sam serwis - jestem ciekaw jak w przypadku Audi to by wyglądało.

    Oprócz TT, zainteresowany również jestem Fiatem Bravo 1.4 t-jet, ale pomimo tego, że jest o ~8 lat młodszy to czuję, że nie będzie mi sprawiać takiej przyjemności z jeżdżenia nim jak właśnie podmiotem lirycznym tego forum.

    Liczę na wyrozumiałość moderatorów i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cześć, czytając twój post czułem jakbym sam go pisał Miałem kilka miesięcy temu podobne przemyślenia, troszkę mniejszą kwotę do wydania, wiek podobny a i nawet myślałem nad Bravo z T-Jetem Jedynie "trójką" nie jeździłem

    Ostatecznie zdecydowałem się na TT, niestety nie w wersji 225Q bo nie miałem na tyle cierpliwości aby do 20 000 znaleźć je w dobrym stanie.

    Wracając do tematu: wszystko zależy w jakim stanie kupisz samochód. Ogólnie 1.8T są raczej udanymi silnikami i jeśli kupisz auto w dobrym stanie o które ktoś dbał, to nie musisz dokładać zbyt wiele. Części eksploatacyjne takie jak rozrząd, klocki, tarcze, elementy zawieszenia są tanie bo bardzo często pasują z innych modeli grupy VAG. Sytuacja znacznie zmienia się jak masz do roboty turbo, uszczelkę pod głowicą albo cały silnik do wymiany Sprawdź dobrze auto przed kupnem. Idealnie gdybyś mógł zrobić logi.

    Moim zdaniem - kupuj! Budżet masz spory, bo do 25 tysięcy powinieneś znaleźć coś w dobrym stanie. Rozejrzyj się na forum, może ktoś szykuje się do sprzedaży swojego

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cieszę się, że temat spotkał się z aprobatą Myślę, że łatwiej byłoby Ci podjąć decyzję, gdyby był taki rozbudowany temat na forum. Najgorsze jest to, że części człowiek może sobie sprawdzić w internecie i porównując do BMW, ceny są znacznie niższe. Nie wiem jak wygląda sprawa z serwisem - czy jest drogi czy na poziomie aut zbudowanych na tej samej płycie podłogowej: golf, leon, octavia (to chyba te same płyty podłogowe).

    Jest jedno auto forumowe, które w przyszłym tygodniu będę chciał obejrzeć. Co prawda jest tańszę niż podany przeze mnie budżet, ale najwyżej zostałoby na poprawki czy mody

    Silnik domyślam się jakie to są koszta. A jak w przypadku robienia uszczelki pod głowicą czy regeneracja turba z wyjęciem i wsadzeniem?

    Ja właśnie choruję na 225Q, ponieważ kolejne auto już będzie rodzinne, więc chciałbym chociaż te 4-5 lat pojeździć i cieszyć swe oko, a żeby był to najlepszy możliwy wybór - 3.2 odpada, z góry mówię

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Niedawno zakupiłem swoje TT i zaczęły się wydatki, ale wpierw trzeba coś powiedzieć... Mam bzika na punkcie tego auta i (jak to ostatnio kolega mi powiedział) dbam o nią bardziej niż o kobietę. Po zakupie będziesz mieć opłaty (kupiłem auto za 21k, i zapłaciłem około 500zł podatku), oraz wstępny serwis (wymiana płynów, filtrów, etc...) i wymianę podstawowych rzeczy jakie będziesz musiał wymienić. Pamiętaj też o OC, oponach, etc... Jeśli masz 25k, to ja bym celował w auto za 16/18k byś miał trochę pieniędzy na początkowe wydatki.

    Z miesięcznych wydatków, to odczułem trochę wzrost wydatków na paliwo (teraz około 600zł/mies). Co do pieniędzy, to jeżeli mam tylko wolne pieniądze to dokupuję kolejne rzeczy, a muszę zacząć zbierać pieniądze na wiosenny przegląd z wymianą płynów (silnik, skrzynia, dyfer, haldex)

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    A jeśli mogę wiedzieć to ile czasu masz TT i ile już poszło kasy na serwis?

    Ja mam też z reguły tak z autami, że mocno dbam ale nie chciałbym żeby auto pochłaniało 50% domowego budżetu U mnie auto będzie głównie jeździło tylko i wyłącznie w weekendy, chyba że czasem będę chciał się zrelaksować i wyskoczę na autostradę, żeby auto przegonić. Zresztą paliwo to nie koszty - kupując auto jesteśmy chyba świadomi ile pali i ile będziemy płacić za jazdę.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Trudne pytanie Auto mam od końca sierpnia. Na dzień dobry poszło 1200zł, bo jeszcze uszczelka pokrywy zaworów. Potem dodatkowe weryfikacje auta. Nowe opony - 2000zł. Hardtop + malowanie 4200zł. Uchwyty hardtop 900zł. Dywaniki gumowe 70zł. Wycieraczki 80zł (chyba). Kosmetyki do foteli - 130zł. Mechanizmy podnoszenia foteli góra-dół - 120zł. Trochę się tego zebrało, a jeszcze muszę zrobić rozrząd, hamulce i wymiana płynów na wiosnę.

  7. #7
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Na zdjęciu moje koszty. Trochę późno znalazłem aplikację, w której to odnotowuje.
    Dane od lutego 2015 do dzisiaj, przebieg w tym okresie to ok. 26tkm.
    Część napraw ogarniam sam, więc trochę oszczędzam.
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 20-01-2018 o 20:09
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Trudne pytanie w tym towarzystwie, poniewaz jest tu paru pasjonatow ktorzy pod maska maja dwie ttki lub przynajmniej jedna w rarytasach/fanaberiach ktore to "nie jezdza" a tylko wygladaja.

    Sama eksploatacja nie rozni sie niczym od aut z innych stajni. W 1.8t raz ogarnieta szczelnosc i wymienione n75, n112, n249, n62, dv ewentualnie przeplywomierz oraz wyczyszczony smok pompy olejowej procentuja bezawaryjna jazda. Oleje, klocki, czesci zawieszenia sa stosunkowo tanie i dostepne w szerokiej gamie zamiennikow - bo to grupa vag. Koszty ubezpieczenia czy paliwa sa adekwatne do innych aut wiec nalezy przyjac ze czysta eksploatacja jest porownywalna z golfem 4 czy skoda octavia. Oczywiscie wszystko zalezy od stopnia zuzycia auta. Mysle ze graty do fiata, ktory jest bardzo drogi w czesciach, sa znacznie wyzsze niz do audi.

  9. #9
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Panowie nikt tu nie wspomniał a klubowicz napewno by chciał wiedzieć jaka przyjemność jest z jazdy tym bolidem i tym bardziej w Quattro .Części porównywalne co do innych marek nie ma tragedii. Jeżeli masz trochę zdolności mechanicznych zaoszczędzisz dużo złotówek. Silnik 1.8 T jest najlepszą jednostką z jaką miałem styczność i ma mega potencjał co do modów. Z perspektywy czasu nie żałuję zakupu i wydanych złotówek bo jazda tym autem wynagradza z nawiązką . Na rynku jest dużo części dostępnych z Anglików i nie tylko także nie zastanawiaj się tylko szukaj swojej TT

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    0000
    Kolor
    biały
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Na zdjęciu moje koszty. Trochę późno znalazłem aplikację, w której to odnotowuje.
    Dane od lutego 2015 do dzisiaj, przebieg w tym okresie to ok. 26tkm.
    Część napraw ogarniam sam, więc trochę oszczędzam.
    Co to za appka ?

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Joker Zobacz posta
    Co to za appka ?
    "Moje auto"
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    46
    To ja dorzucę od siebie jak to do tej pory wygladalo:

    zawór pierburg N75 190,00 zł
    zawór odmy, lusterko wsteczne 130 zł
    Radio Concert 230,00 zł
    adapter ISO 32,00 zł
    Dzwignia reczny 35,00 zł
    Wkłady lusterek zewn, Filtry, radio potencjometr 256,97 zł
    Siłowniki klapy 53,00 zł
    Bluetooth i zmieniarka MP3 520,99 zł
    AutoDNA 22,90 zł
    Rozrząd i elementy zawieszenia 1 700,00 zł
    Dekle 149,49 zł
    Dywaniki 82,00 zł
    AUDI ASO wymiana oleju HALDEX 375,00 zł
    naprawa licznika 600,00 zł
    oslona silnika, oslona aku, oslona zbiorcznika 200,00 zł
    zamek tylnego schowka 50,00 zł
    polerka 300,00 zł
    regeneracja felg 560,00 zł
    olej wspomagania kierownicy 100,00 zł
    wyczyszczenie smoka oleju, 200,00 zł
    wymiana czujnika temperatury cieczy chlod 100,00 zł
    gumy stabilizatora 200
    naprawa immobilizera / kluczykow 2 szt. - 350 zl
    zamki do drzwi + wiazka 350 zl

    teraz jestem na etapie skutecznego usuniecia nieszczelnosci:
    oil catch tank 300 zl
    przewody, zaslepki, uszczelka do kolektora dolotowego i inne pierdoly do tego 250 zl
    robocizna nic sam bede robil niebawem


    TTke mam okolo roku, wiekszosc z powyzszych byla robiona zaraz po kupnie, czesc z nich wynikala ze stanu samochodu po poprzednim wlascicielu. Kupilem tanio za 16 tys, majac na uwadze, ze jest troche do zrobienia. Autko ogolnie nie sprawuje wielu problemow serwisow, jezeli nie kupi sie kota w worku i podsumowujac nie jest jakas bardzo droga w utrzymaniu (OPROCZ UCIAZLIWEJ NIESZCZELNOSCI NA DOLOCIE, Z TYM BORYKA SIE CHYBA KAZDA TTka ). Na pewno trzeba dodac troche wieksze niz w przecietnych autkach spalanie.

    I TERAZ NAJLEPSZE: Niesamowite przyspieszenie jak w sportowych autach za grubo ponad 200tys oraz naped quattro + samochod dobrze wywazony i wrecz przylepiony do drogi. Nieziemsko sie tym jezdzi nie zaluje, ze kupilem TTke

  13. #13
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Nie wiem czy polecił bym komuś dzisiaj kupno TT, kocham swoją niunię, ale kupując auto za bodajże 25 tyś jakieś 5-6 lat temu jak sobie pomyślę ile w niego wpakowałem to aż głowa boli. Poza tym auto nie staje się młodsze i zaczynają padać takie mini pierdołki które nie dość że ciężko zlokalizować to jeszcze ciężej naprawić. A mechaników co ogarniają jako tako temat jak na lekarstwo, albo daleko. Jak bym się tak zastanowił to już ze 40 tyś wydałem na nie dodatkowo, a gdzie benzyna? Toż to pali jak smok, a jak depniesz to jak byś wylewał paliwo na drogę Więc reasumując jak jesteś pasjonatom jak ja czy reszta tych pozytywnych świrów na forum to kupuj, ale jak chcesz mieć spokój to kup coś nowszego!

  14. #14
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez maho10 Zobacz posta
    To ja dorzucę od siebie jak to do tej pory wygladalo:

    zawór pierburg N75 190,00 zł
    zawór odmy, lusterko wsteczne 130 zł
    Radio Concert 230,00 zł
    adapter ISO 32,00 zł
    Dzwignia reczny 35,00 zł
    Wkłady lusterek zewn, Filtry, radio potencjometr 256,97 zł
    Siłowniki klapy 53,00 zł
    Bluetooth i zmieniarka MP3 520,99 zł
    AutoDNA 22,90 zł
    Rozrząd i elementy zawieszenia 1 700,00 zł
    Dekle 149,49 zł
    Dywaniki 82,00 zł
    AUDI ASO wymiana oleju HALDEX 375,00 zł
    naprawa licznika 600,00 zł
    oslona silnika, oslona aku, oslona zbiorcznika 200,00 zł
    zamek tylnego schowka 50,00 zł
    polerka 300,00 zł
    regeneracja felg 560,00 zł
    olej wspomagania kierownicy 100,00 zł
    wyczyszczenie smoka oleju, 200,00 zł
    wymiana czujnika temperatury cieczy chlod 100,00 zł
    gumy stabilizatora 200
    naprawa immobilizera / kluczykow 2 szt. - 350 zl
    zamki do drzwi + wiazka 350 zl

    teraz jestem na etapie skutecznego usuniecia nieszczelnosci:
    oil catch tank 300 zl
    przewody, zaslepki, uszczelka do kolektora dolotowego i inne pierdoly do tego 250 zl
    robocizna nic sam bede robil niebawem
    Do tej listy dodał bym jeszcze parę pozycji które mogą pomóc potencjalnemu nabywcy Audi TT 8n z silnikiem 225km BAM.
    -Kolektor wydechowy, jak ktoś katował auto to może być popękany, koszt nowego w ASO około 2000-2100zł używka bardzo trudna do znalezienia żeby była nie popękana - koszt jakieś od 300zł do 700zł. (sama robocizna za demontaż Turbo oraz Kolektor to około 500-700zł)
    -Turbo nowe K04 023 około 3100zł, regeneracja starego max/maxów to 1400-1500zł na częściach nie chińskich.
    -za usunięcie wszystkich nieszczelności/węży i innych sparciałych i popękanych przewodów (a miałem ich mega sporo) wraz z wymianą uszczelki pod pokrywą zapłaciłem 1700zł (do tego była inspekcja i kontrola silnika plus poszukiwanie innych usterek co ujawniło popękany kolektor oraz popękaną "gorącą stronę turbo" czy jak tam sie to pisze)
    -Silniczek podnoszenia szyby kierowca około 100-200zł w zależności od stanu.
    -Naprawa i wymmiana silniczków i wyświetlacza FIS (martwe piksele, spotkasz to na bank! oraz złe wskazania czy to paliwa czy innych dupereli) około 350zł


    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    Nie wiem czy polecił bym komuś dzisiaj kupno TT, kocham swoją niunię, ale kupując auto za bodajże 25 tyś jakieś 5-6 lat temu jak sobie pomyślę ile w niego wpakowałem to aż głowa boli. Poza tym auto nie staje się młodsze i zaczynają padać takie mini pierdołki które nie dość że ciężko zlokalizować to jeszcze ciężej naprawić. A mechaników co ogarniają jako tako temat jak na lekarstwo, albo daleko. Jak bym się tak zastanowił to już ze 40 tyś wydałem na nie dodatkowo, a gdzie benzyna? Toż to pali jak smok, a jak depniesz to jak byś wylewał paliwo na drogę Więc reasumując jak jesteś pasjonatom jak ja czy reszta tych pozytywnych świrów na forum to kupuj, ale jak chcesz mieć spokój to kup coś nowszego!
    Zgadzam się w 100% z kolegą, jeśli szukasz zabawki na wyjazdy które zmieniają zatwardziałe miny "Sebixów" (Bez obrazy dla wszystkich Sebastianów) w "smutne podkówki" to trafiłeś idealnie, nie dość że w większości opinii to auto jest "dla Bab" lub "Fryzjerów" to teraz wyobraź sobie ich minę (której i tak nie zobaczysz bo zostanie w tyle, choć czasem można się zdziwić i tak bo sleepery są wśród nas) gdy takie autko zostawia ich daleko w tyle lub twardo siedzi im na zderzaku... prawdopodobnie jego reakcja będzie wyglądać o tak ....



    Jednak jeśli tak jak kolega powiedział wcześniej chcesz raczej przyoszczędzić to nie licz na to w przypadku Audi TT 8n, autka są już dosyć leciwe i usterki będą występować na pewno... nie jest to "panda" w kosztach utrzymania ale też nie jest droższa w eksploatacji niż Skoda Octavia z 2013 roku w dieslu lub np. wersja RS.

    Jednak jeśli jesteś "pokręconym" maniakiem to auto jest dla Ciebie.

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Trudne pytanie w tym towarzystwie, poniewaz jest tu paru pasjonatow ktorzy pod maska maja dwie ttki lub przynajmniej jedna w rarytasach/fanaberiach ktore to "nie jezdza" a tylko wygladaja.
    ...i tutaj Acid uderzył w sedno, dokładnie tak właśnie jest!!!

    Tak więc podsumowując swój post to powiedziałbym że jeśli chcesz najbardziej ekonomiczną wersje TT 8n to na bank "ośka" 180km lub mniej, jeśli osiągi to priorytet i ceny nie grają roli za bardzo bo chcesz mieć po prostu "Fun" to 1.8T bam/apx 225km z Haldexem, no i ostatnia opcja która jak napisałeś nie wchodzi w grę to opcja "Petrol Head" i nie interesują cie koszta a zależy ci na brzmieniu i bierzesz 3.2...


    Ja na swoim przykładzie poleciłbym TT 8n 225km Q bo mam porównanie ile kosztował w eksploatacji np. 406 coupe od Pininfariny oraz Dodge Neon ... także TT jest tanie jak barszcz przy nich (Nawet przy KIA sportage z 2007roku !!! tak !! ) ale droższe od Forda Fiesta MK2 oraz Skody Fabii z 2006 roku.
    To takie se moje wywody
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 25-01-2018 o 19:32

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kanapa ma bardzo duzo racji w swoim tekscie, jednak ja akurat unikalbym oski, poniewaz jest to najslabsza wersja TT ze slaba skrzynia, ktora niechetnie przyjmuje podwyzszenie mocy, a osprzet (oprocz turbo i jego osprzetu) jest praktycznie taki sam jak w 150-180 konnych wersjach, mowie tu o zaworkach, podcisnieniach itd Takze jesli chcesz troszke zejsc z kosztow zakupu, poszukaj 180 w quattro, jesli zakup nie jest problemem, oczywiscie 225 lub 3.2v6 tyle ze ta ostatnia bedzie bardzo kosztowna jesli planujesz mody zwiazane z moca.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •