Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Audi TT 8n - koszty utrzymania 225 KM

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cześć, czytając twój post czułem jakbym sam go pisał Miałem kilka miesięcy temu podobne przemyślenia, troszkę mniejszą kwotę do wydania, wiek podobny a i nawet myślałem nad Bravo z T-Jetem Jedynie "trójką" nie jeździłem

    Ostatecznie zdecydowałem się na TT, niestety nie w wersji 225Q bo nie miałem na tyle cierpliwości aby do 20 000 znaleźć je w dobrym stanie.

    Wracając do tematu: wszystko zależy w jakim stanie kupisz samochód. Ogólnie 1.8T są raczej udanymi silnikami i jeśli kupisz auto w dobrym stanie o które ktoś dbał, to nie musisz dokładać zbyt wiele. Części eksploatacyjne takie jak rozrząd, klocki, tarcze, elementy zawieszenia są tanie bo bardzo często pasują z innych modeli grupy VAG. Sytuacja znacznie zmienia się jak masz do roboty turbo, uszczelkę pod głowicą albo cały silnik do wymiany Sprawdź dobrze auto przed kupnem. Idealnie gdybyś mógł zrobić logi.

    Moim zdaniem - kupuj! Budżet masz spory, bo do 25 tysięcy powinieneś znaleźć coś w dobrym stanie. Rozejrzyj się na forum, może ktoś szykuje się do sprzedaży swojego

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Posty
    42
    Cieszę się, że temat spotkał się z aprobatą Myślę, że łatwiej byłoby Ci podjąć decyzję, gdyby był taki rozbudowany temat na forum. Najgorsze jest to, że części człowiek może sobie sprawdzić w internecie i porównując do BMW, ceny są znacznie niższe. Nie wiem jak wygląda sprawa z serwisem - czy jest drogi czy na poziomie aut zbudowanych na tej samej płycie podłogowej: golf, leon, octavia (to chyba te same płyty podłogowe).

    Jest jedno auto forumowe, które w przyszłym tygodniu będę chciał obejrzeć. Co prawda jest tańszę niż podany przeze mnie budżet, ale najwyżej zostałoby na poprawki czy mody

    Silnik domyślam się jakie to są koszta. A jak w przypadku robienia uszczelki pod głowicą czy regeneracja turba z wyjęciem i wsadzeniem?

    Ja właśnie choruję na 225Q, ponieważ kolejne auto już będzie rodzinne, więc chciałbym chociaż te 4-5 lat pojeździć i cieszyć swe oko, a żeby był to najlepszy możliwy wybór - 3.2 odpada, z góry mówię

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •