Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Błędy po przeskanowaniu

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Błędy po przeskanowaniu

    Wreszcie wkroczyłem na drogę samodzielnego skanowania przez złącze diagnostyczne.

    Pierwsze podejście i co my tu mamy:

    P1288 - Zawór obejściowy turbosprężarki - Zwarcie z potencjałem plus
    P1340 - Czujnik położenia wałka rozrządu - Nieprawidłowe przyporządkowanie
    00792 - Przełącznik ciśnieniowy układu klimatyzacji - Przerwa / zwarcie z masą
    65536 - Sterownik airbag uszkodzony

    Pierwsze trzy błędy da się skasować, jednak wracają po ponownym odpaleniu silnika. Ostatniego błędu dot. airbaga nie da się skasować.

    Silnik i turbosprężarka są świeżo po wymianie i montażu, jest także nowy rozrząd i nowy termostat. Auto jeździ bardzo dobrze, nic nie muli jednak te błędy nie dają mi spokoju i wybieram się z nimi do mechanika, ale jednocześnie chciałbym i Was się poradzić bo zawsze to rzuci dodatkowe światło na sytuację.

    No więc po kolei...

    P1288 - Z tego co wyszukałem po internecie to problem związany z liniami west gate'a od turbosprężarki (? poprawcie jeśli nieprawda). Tylko czy to na pewno jest problemem? Bo komputer został zachipowany na większą moc i turbosprężarka na większe doładowanie - więc może po prostu błąd się pokazuje z uwagi na inne parametry niż fabryczne (? takie moje domysły).

    P1340 - Czy to źle założony nowy rozrząd?

    00792 - Tutaj komunikat jest raczej jasny i rozumiem, że albo źle podpięty przełącznik albo przerwane połączenie?

    65536 - Problem ciągnący się od zeszłego roku. Przy ujemnej temperaturze wyrzuca ten błąd i nie idzie go skasować bez wyciągania sterownika lub użycia kasownika crash data (którego obecnie już nie mam). Naczytałem się sporo, że to z winy niskiego napięcia podczas testu modułu airbag przy uruchamianiu samochodu. Wymieniłem akumulator na nowy i mam pewność, że jest naładowany. Kontrolka airbag świeci się cały czas - czyżby sterownik do wymiany? Przyznam, że stronię od tej opcji bo to kosztowna sprawa. Gdzieś wyczytałem też, że w środku sterownika jest krótka 2-3cm rurka, która po latach lubi się zapychać brudem i/lub rozszczelniać powodując błąd sterownika... tylko czy to ma sens skoro błąd uaktywnia się jedynie na mrozie? Teoria z niskim napięciem bardziej do mnie przemawia aczkolwiek rozwiązania nadal się nie doszukałem.

    Będę wdzięczny za porady. W załącznikach dodaję screenshoty opisywanych błędów.
    Załączone obrazki Załączone obrazki    

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •