Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 3 błędy od czego zacząć: P1338, P1287 oraz P0102

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    7

    3 błędy od czego zacząć: P1338, P1287 oraz P0102

    Witam,
    wyskakują mi 3 błędy po skasowaniu i jeździe powracają.
    17695 - P1287 Zawór recyrkulacji powietrza dla turbodołowarki - N249 Otwarty obwód
    16486 - P0102 Przepływomierz powietrz-G70 zbyt niski sygnał
    17746 - P1338 Bank1 Czujnik położenia wałka rorządu-G163 Otwarty obwód/Zwarcie do Plusa

    dodam, że auto czasami pali na raz czasami trzeba trochę pokręcić, jednak w czasie jazdy wszystko gra oprócz odczuwalnym spadku mocy na moje oko z 20/30%
    Od czego zacząć diagnozę. Audi 225 KM quattro. Z tego co wiem to poprzedni włąściciel odpiął drugą pompkę wody bo mi mówił i naprawiał przed sprzedażą wężyki od podciśnienia.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz czy n249 wogole jest, bardzo czestym zabiegiem jest usuwanie tego zaworka i podpinanie DVki bezposrednio pod kolektor ssacy. Przy takim zabiegu trzeba zapiac rezystor 10W30ohm.
    Co do czujnika walka rozrzadu albo czujnik jest uszkodzony albo instalacja, skorodowane, luzne piny, urwane przewody itd..
    Co do przeplywki trzeba sprawdzic kosc. Jesli jest polaczenie oki to trzeba zrobic logi dynamiczne kanalu 002 i sprawdzic jakie sa wartosci przeplywki.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Sprawdz czy n249 wogole jest, bardzo czestym zabiegiem jest usuwanie tego zaworka i podpinanie DVki bezposrednio pod kolektor ssacy. Przy takim zabiegu trzeba zapiac rezystor 10W30ohm.
    Co do czujnika walka rozrzadu albo czujnik jest uszkodzony albo instalacja, skorodowane, luzne piny, urwane przewody itd..
    Co do przeplywki trzeba sprawdzic kosc. Jesli jest polaczenie oki to trzeba zrobic logi dynamiczne kanalu 002 i sprawdzic jakie sa wartosci przeplywki.
    Dobra to teraz gdzie jest dokładnie czujnik n249 i gdzie jest przepływka to zaraz sprawdzę kość?

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez Koczot Zobacz posta
    Dobra to teraz gdzie jest dokładnie czujnik n249 i gdzie jest przepływka to zaraz sprawdzę kość?
    Zdjęcie poglądowe, ale powinno pomóc:

    Nazwa:  apx.jpg
Wyświetleń: 687
Rozmiar:  93.1 KB
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrna
    Posty
    7
    Dzięki!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam problem P0102 Przepływomierz powietrz-G70 zbyt niski sygnał to odpięta kostka od przepływki, no to załączyłem i auto idzie do 2/3.5 tysiąca różnie i dalej nic pedał w podłoge auto stoi. No to kupiłem Boshowską przepływkę podmieniłem skasowałem bledy przed odpaleniem i dalej to samo. Gdzie szukać przyczyny?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodam że po podpięciu kostki wyskakuje P0103 czyli sygnał za wysoki

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Skoro wymiana przeplywki nie pompgla to elektryka do sprawdzenia, stan kosci przeplywomierza itd.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •