Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wymiana sprzęgła QUATTRO 224KM Bydgoszcz-Toruń i okolice

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35

    Wymiana sprzęgła QUATTRO 224KM Bydgoszcz-Toruń i okolice

    Witam,

    polecicie mi kogoś sprawdzonego w temacie wymiany sprzęgła. Mój zaufany mechanik do którego jeździłem od ponad 20 lat niestety miał zawał. Wolę jechać do kogoś kto się zna i ma doświadczenie z TT Quattro. Wiem, że w teorii każdy warsztat to powinien zrobić, ale niestety moje zaufanie do warsztatów jest delikatnie pisząc nikłe. W tym tygodniu podebrałem TT-tkę żony dwa razy i przy okazji podjeżdżałem do warsztatów w Bydgoszczy i Toruniu. Jako, że łącznik elastyczny przy wydechu też się kwalifikuje do wymiany to też jeździłem do tłumikarzy. Najlepszy (niby) w Toruniu na łącznik dał cenę 700 PLN - śmiechłem trochę, przypomniałem sobie o tłumikarzu w Bydgoszczy, przez telefon wszytko powiedziałem, podjechałem a Oni, że mam sobie jechać gdzie indziej, za dużo roboty.... Wracając do tematu sprzęgła, to byłem w 2 warsztatach i stwierdzili, że pierdolą, do Quattro nie podchodzą. A jeszcze jeden tłumikarz powiedział mi, że może by się i podjął ale to za wał dodatkowe 200 pln. Za kilka śrubek i odchylenie wału dodatkowo 200 pln??? Chyba, że nie mam racji..
    Także może znacie kogoś kto już te auta rozbierał i nie będzie po drodze opowiadał jaka to kosmiczna technologia i ile to wysiłku kosztuje, tylko za ustaloną cenę wymieni sprzęgło? i łącznik elastyczny?

  2. #2
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Niestety wymiana sprzęgła w quattro 225 to kupa roboty musisz liczyć minimum 600 zł za samą robotę..... to inna bajka niż ośka.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Moje zasadnicze pytanie brzmi gdzie? To że koszt wymiany sprzęgła będzie oscylował w okolicach 500 pln to się z tym liczę. A jaka inna bajka niż ośka? 3 Dodatkowe śruby od wału?? czy się mylę?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mylisz sie. Nie ma tam nic wiecej niz w innej skrzyni. Wyciaga sie podobnie, jedyny myk to taki ze jest przelozenie napedu na wal i wysprzeglik na walku skrzyni a nie na korpusie. Nie ma tam.cudow i kazdy mechanik powinien ogarnac taka naprawe bez mrugniecia okiem.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Dzięki AcidTT,
    dlatego pytam czy ktoś zna kogoś ogarniętego w tym temacie w okolicach Bydgoszczy lub Torunia. Wkurza mnie jak ktoś gada, że Quattro to musi kosztować, takie p.........e bez rozeznania. Zresztą takie zachowanie to pewnie standard w wielu przypadkach.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 15-01-2018 o 22:24

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ten transfer-box przeszkadza troche faktycznie ale w warsztatowych warunkach jest to zwykla wymiana.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Witam,

    elmacho nie mogę edytować, rozumiem, że o przekleństwo chodzi, przepraszam.

    elmacho:
    Przeprosiny przyjęte w imieniu forum.


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jakby co to mam już namiar na sprawdzonego mechanika. Koszt wymiany 450 pln.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 15-01-2018 o 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •