Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 71

Wątek: spaliny w kabinie podczas przyspieszania

  1. #31
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Zuczek

    Zrobiłem dzisiaj sporo km. Rano zerknę na stan oleju, jak by jednak woda sie dostawała do środka to raczej było by chyba widać w oleju jakieś jej ślady?? Gdzie pojechać i sprawdzic dokładnie co się dzieje?? U nas jest w Kłodzku Bosch-service i jak coś robię przy aucie to właśnie u nich, to może i to pojadę do nich sprawdzić

  2. #32
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez amldawid Zobacz posta
    Zuczek

    Zrobiłem dzisiaj sporo km. Rano zerknę na stan oleju, jak by jednak woda sie dostawała do środka to raczej było by chyba widać w oleju jakieś jej ślady?? Gdzie pojechać i sprawdzic dokładnie co się dzieje?? U nas jest w Kłodzku Bosch-service i jak coś robię przy aucie to właśnie u nich, to może i to pojadę do nich sprawdzić
    Wpierw dokładnie zdiagnozuj jaki masz problem tak jak napisałem w poprzednim poście.
    Myślę że każdy ogarnięty warsztat potrafi podjąć diagnozę, są sposoby na wykluczenie lub naprowadzenia na usterkę, ale nigdy na 100% jeżeli w ogóle taka występuje, bo jak na razie to dokładnie nie wiadomo, może sprawa jest błaha a ty nie potrafisz opisać problemu.
    Zacznij od najprostszej diagnozy, po rozgrzaniu silnika podnieś bagnet i stwierdz czy lecą z niego spaliny pod ciśnieniem tzw przedmuch.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 12-09-2012 o 00:03
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #33
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Wpierw dokładnie zdiagnozuj jaki masz problem tak jak napisałem w poprzednim poście.
    Myślę że każdy ogarnięty warsztat potrafi podjąć diagnozę, są sposoby na wykluczenie lub naprowadzenia na usterkę, ale nigdy na 100% jeżeli w ogóle taka występuje, bo jak na razie to dokładnie nie wiadomo, może sprawa jest błaha a ty nie potrafisz opisać problemu.
    Zacznij od najprostszej diagnozy, po rozgrzaniu silnika podnieś bagnet i stwierdz czy lecą z niego spaliny pod ciśnieniem tzw przedmuch.
    ok rano pierwsze co to sprawdzę, ale jak bedzie silnik rozgrzany to gazować i obserwować otwarty bagnet? czy wystarczy jak bedZie spokojnie chodził na wolnych obrotach...

    Do Jasiel: w zbiorniku na chłodziwo czyściutko tylko płyn, nie ma sladu oleju..

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Silnik olej i ciecz musi być dobrze rozgrzana, najlepiej mocną jazdą, sprawdzasz na wolnych obrotach.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    hej Zuczek wszystko już chyba jasne) byłem przed praca w Boschu. sprawdzili tak wstępnie silnik właśnie takim mocnym rozgrzaniem, nic z bagnetu nie dymi, nic nie bulgocze w chłodnicy , rury mięciutkie) Na 99% turbinka do remontu i tyle))

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli czujesz spaliny w kabinie, to dodatkowo masz nieszczelny wydech, lub linie olejowe turbiny i olej wypala się gdzieś w okolicach wydechu, albo pęknięta muszla części gorącej turbiny.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    nie w środku w sumie nie czuć oleju, tylko poza autem, ale faktycznie jak mocniej przygazuje to wydech głośniej słychać...Wszystko się okaże za tydzień bo na środę rano mam tetuśkę odstawić do Boscha na naprawę..Od razu wymienie wszystko co trzeba w Quattro..

  8. #38

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Odme sprawdź mi waliło spalinami (tak mi się zdaje że to spaliny były) w kabinie w trakcie postoju jak wracałem z DE. Już myślałem, że coś poważnego, a tam tylko wężyk pękł.
    Jak nie wiesz gdzie to jest to z pokrywy zaworów po prawej stronie wygodzi gumowy przewód. Sprawdź go całego czy jest szczelny.

  9. #39
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    a wiesz Ice że też pomyślałem o odmie? Miałem kiedyś Audi A6 2,5TDI który zaczął dymić jak smok, już byłem załamany bo mnie mechanicy przestraszyli że silnik padnięty, a jak nie silnik to turbo..Okazało się że zapchana była fabryczna odma która była zrobiona z jakiegoś papierowego materiału i z przebiegiem 200tys to dla nich standard..Pojechałem do Wrocka i na miejscu w ciągu godzinki autko było naprawione...

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie wydechu to ja kiedyś miałem pękniętą siatkę , auto na podnośnik lub kanał na zimnym silniku odpalam(największy przedmuch) i wsadzam ręce dookoła siatki, powinieneś wyczuć podmuch powietrza i wtedy będzie wiadomo

  11. #41
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    o Paweł bardzo dobra wskazówka, dzięki

  12. #42
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    no i wyszło szydło z worka, niech będę przetrogą dla innych szukających podejrzanie tanio okazji - mam silnik do wymiany!!!!!!!!!!! masakra, jestem załamany

  13. #43
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Co się stało?

  14. #44
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Kuba silnik spalony, panewki i pierścienie dosłownie nie istnieją, 2 tłoki luźne w bloku..Wg Boscha silnik nie warty remontu.. Muszę szukać silnika bez osprzętu na przekładkę, będzie najszybciej i najtaniej..

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:09 27-09-2012 ---------- EDYCJA

    pomóżcie mi proszę w znalezieniu odpowiedniej jednostki, na co zwrócić uwagę bo te silniki widzę mają różne oznaczenia...Ice chyb będę znów potrzebował Twojej pomocy bo w Gorlicach są silniki do Tetek...Co powiecie o tej aukcji?
    SILNIK ARY 1.8 TURBO 180KM AUDI TT A3 GOLF SEAT (2666254967) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po fotkach nie ocenisz w jakim jest stanie. oględziny + pomiar kompresji stanu oleju itp a wtedy można coś więcej powiedzieć....

Podobne wątki

  1. Dziwny gwizd podczas przyspieszania(turbo)??
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:23
  2. Drżenia i wibracje podczas przyspieszania.
    Przez Kemese w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 18:22
  3. Szelest podczas przyspieszania
    Przez Lex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 13:31
  4. Drgania w kabinie podczas przyspieszania
    Przez longtime w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 11:51
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •