Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 71

Wątek: spaliny w kabinie podczas przyspieszania

  1. #16
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez amldawid Zobacz posta
    u mnie też coś jest nie tak, przypuszczam ze coś się dzieje z turbiną..Autko mam dopiero 2 dni ale na pewno coś jest nie tak, rano jak odpalam autko to po chwili pojawia się dymek w wydechu i śmierdzi olejem, po chwili jest już czyściutko i pachnie tylko benzynką..Jak się jeździ tak do 3tys obrotów jest pachnąco ale jak juz mocniej przycisnąłem gaz do 5tys za autkiem dymek, poza tym jak Artur wczesniej pisał to kiedy mocniej wciskam gaz robi się głośniej..Na postoju ta sama sytuacja co po pierwszym odpaleniu trochę smrodku i później znów pachnie...Co myślicie bo mi się wydaje że turbo szykuje się do remontu..ZNacie kogoś kto na dolnym śląsku/Wrocku mógłby mi dokładnie zdiagnozować przyczynę i w rezultacie ją zniwelować..Aha jeszcze jedno stan oleju mam na full, wg mnie za dużo...

    Nie chcę nic mówić, ale jeszcze przed chwilą chwaliłeś się w dziale "Kupujemy Audi TT" jaką świetną okazję znalazłeś. Nie zastanowiło Cię że ktoś wsadził kasę w instalację gazową i zaraz sprzedaje auto?
    Sprawdź czy nie masz oleju w zbiorniczku na ciecz chłodzącą lub odwrotnie, równie dobrze może to być uszczelka pod głowicą. Jeżeli tak to okazja okazała się okazją tylko z pozoru, czego Ci nie życzę.

  2. #17
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    hej Jasiel

    zdecydowałem się na to autko z racji dobrego stanu karoserii i wnętrza, potwierdzonych wymian fakturami i nowiutkiej instalacji.. Na pewno jednak w nią troszke kaski włożę, jest to nieuniknione..Mam nadzieję że nie będzie to nic poważnego...Sprawdzałem w pokrywie zaworów po odkręceniu kurka i bagnetu nie ma cieczy (inaczej pewnie było by masełko albo coś w tym stylu)..Zobaczę po pracy czy w zbiorniczku od cieczy nie ma oleju i później napiszę..

  3. #18

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak już dymi to albo podlewa albo olejek w turbo leci. Sprawdzasz stan oleju?

  4. #19
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Ice stan oleju full

    EDYCJA ---------- Post dodany 15:21 11-09-2012 ---------- EDYCJA

    w pierwszej kolejności to muszę zrobić w autku i zerknę jeszcze do haldexa wymienię filtr i olej.Znacie kogoś we Wrocku kto by mi fachowo zdiagnozował problem?

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jeździj i sprawdzaj olej jak oleju nie ubywa i jest czysty to może sonda lambda padła? Może wadliwa instalacja gazowa? Kopci Ci na pb jak i na LPG?

  6. #21
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    tak problem jest taki sam i na LPG i benzynie..Instalacja jest znakomita, mam identyczną w swoim chryslerze Town&Country na której zrobiłem już 70tys km..Olej jest czyściuteńki i pełny stan (wydaje mi się że nawet jest go za dużo)..Instalacja została założona w styczniu 2011r.. Babka jeździła autkiem tylko po mieście stąd tak mały przebieg w jej użytkowaniu..Przyznała się nawet szczerze że żałują że zakładali instalację bo do pracy ma dosłownie kilometr i często miała tak że gaz się jej włączał dopiero jak wjeżdżała na parking do pracy albo w zimniejsze dni wcale, więc i tak większość km zrobiła na benzynie...Autko chodzi idealnie tak samo i na benzynie i na gazie...Problem jest definitywnie w silniku..Może babka zatarła turbinę i ot cały problem (oby)

    a i jeszcze jedno, problem widziałem przy zakupie, ludzie poinformowali mnie o tym fakcie..SIlnik z każdej strony jest suchuteńki, również od spodu..Chyba że pod pokrywą zaworów jest jakiś wyciek czego nie widać z żadnej strony ale z tego powodu nie było by dymku w rurce...
    Ostatnio edytowane przez DaviTT ; 11-09-2012 o 14:34 Powód: dodatkowe info

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Odkręć rurę która idzie do przepustnicy i sprawdź czy bardzo uwalona jest w oleju. Potem zrób logi vagiem. 3Ci bieg od 1500 obrotów od odcinki kanał 115 i 031 zloguj.

  8. #23
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez amldawid Zobacz posta
    a ja w końcu mam mam mam swoje TT

    szukaj a znajdziesz tetuśkę w dobrym stanie poniżej 20tyś..ja szukałem i znalazłem)))
    Bez komentarza

  9. #24
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Bez komentarza
    Kuba takie posty nic nie wnoszą do tematu

    pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:32 11-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Odkręć rurę która idzie do przepustnicy i sprawdź czy bardzo uwalona jest w oleju. Potem zrób logi vagiem. 3Ci bieg od 1500 obrotów od odcinki kanał 115 i 031 zloguj.
    Hej Ice która to rura co idzie do przepustnicy

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Gumowa. Dochodzi bezpośrednio do przepustnicy i jest tam obejma. Poluzuj ją i zaglądnij do rury. Przepustnica chyba wiesz gdzie jest. Jak nie to jak podniesiesz maskę masz kolektor dolotowy takie wielkie ustrojstwo aluminiowe co idzie do silnika. Po jego lewej stronie masz przepustnice i do niej dochodzi gumowa duża rura którą właśnie masz zdjąć i zerknąć czy nie jest zalana olejem.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 11-09-2012 o 15:58

  11. #26
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Gdyby wiedział, nie zadałby powyższego pytania.

  12. #27
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    hej Ice

    sorki że dopiero odpisuje ale wyskoczyliśmy do Wrocka na zakupy i dopiero wróciłem..Znalazłem tę rurę, zdjąłem obejmę i w środku w rurze delikatnie na sciankach jest olej, ale naprawdę niewielkie ilości, trzeba palcem pojeździc po wnętrzu tej rury by był brudny (kurcze troche to dwuznacznie zabrzmiało)

  13. #28

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czyli jest na moje oko OK.

  14. #29
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    zrobiłem autkiem od wczoraj ponad 500km i stan oleju full, ale jednak czuć spalony olej także coś się dzieje...

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:12 12-09-2012 ---------- EDYCJA

    a może jest po prostu za duży stan oleju i silnik chce sie nadmiaru pozbyć?? gdzieś cos takiego ostatnio czytałem

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Trudno jednoznacznie stwierdzić tak na odległość co się dzieje, może być to kilka zbiegających się defektów, lub jeden permanentny, do sprawdzenia kompresja silnika i jednocześnie próba olejowa aby wykluczyć pierścienie, może jedynie uszczelniacze zaworów, może wypalone gniazdo, jedno jest pewne jeżeli silnik puszcza bąki, to bez rozbiórki i oględzin ciężko stwierdzić jednoznacznie co mu dolega, bo teorii nie ma, są podpowiedzi i sugestie, ale życie pokazuje że różnie z tym bywa.
    Co do stanu oleju to wiadomo że ma być taki jak przewiduje producent, jeżeli jest go trochę więcej to nic nie powinno się dziać pytanie ile jest go więcej i czy czasem ci go nie przybywa, następnie czy zapach oleju pojawia się w komorze silnika czy czujesz go z wydechu i przez otwarte okno zaciąga do środka, jak widzisz po tak ogólnikowym pisaniu ciężko ci cokolwiek doradzić, bo gdzieś coś, lecz nie wiadomo co i jak.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 11-09-2012 o 23:50
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Dziwny gwizd podczas przyspieszania(turbo)??
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:23
  2. Drżenia i wibracje podczas przyspieszania.
    Przez Kemese w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 18:22
  3. Szelest podczas przyspieszania
    Przez Lex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 13:31
  4. Drgania w kabinie podczas przyspieszania
    Przez longtime w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 11:51
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •