Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71

Wątek: spaliny w kabinie podczas przyspieszania

  1. #61
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Oczywiście zanim posprzątamy temat, to musisz wiedzieć że LPG w silnikach turbo to samo zło, czy to będzie 4 czy 10 generacji, do puki sobie tego nie uświadomisz będziesz miał problemy z tym silnikiem, zrobisz dół poleci góra i tak w kółko.
    Zużycie twojego motoru mogło nastąpić po prostu z wyeksploatowania i to nie po 100 czy 150tyś no chyba że jezdziło na torze, dołożenie LPG dokończyło sprawę.
    Zły olej czy niedopełnienie czynności serwisowych też mogło się do tego przyczynić.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #62
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Zuczek nie jestem przekonany do końca czy silniki z turbo i LPG to samo zło, przecież jest wiele innych aut z tym silnikiem 1,8T choćby np. audi A4, A3 gdzie ludzie mają pozakładane instalacje i sobie bardzo chwalą. Duzo czytałem po różnych innych forach jak takie silniki współpracują z gazem i nie ma samych złych opiń...Ja zamierzam jeździć pół na pół z gazem ale co najważniejsze dbać o motor, jego eksploatacje, by wszystko było robione na czas i mam nadzieję że autko się tym odwdzięczy.

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:21 28-09-2012 ---------- EDYCJA

    jeśli jednak zauważę że autko nie bedzie sie dobrze czuło jeżdżąc na gazie to oczywiście zdemontuje instalację i sprzedam
    Ostatnio edytowane przez DaviTT ; 28-09-2012 o 13:22

  3. #63
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    gaz to super sprawa w 1.8T. polecam 100%.
    jeden warunek - MUSI BYC WYSTROJONY, a nie założony. Bo to różnica.

  4. #64
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Gregor masz też gaz?? o proszę napisz coś o swojej instalce i jak turbo ją znosi bo tylko w sumie o to się martwię... Ja mam instalkę STAG 300+. Jak wróci TTka od Pawła z generalki to pojadę pierwsze co to dokładnie wystroić instalację no i zobaczymy)
    DaviTT

  5. #65

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wszyscy na necie gaz chwalą, znajomi znów zakładają gaz do starych samochód już na stracenie (i modlą się przed wyjazdem na przegląd), posiadacze w miarę nowych samochodów z gazem unikają tego tematu, posiadacze nowych samochodów zachwalają gaz pod niebiosy.
    Za to na filmikach na necie nie raz widziałem jak gościu trzymał pedał gazu wciśnięty by samochód mu nie zgasł na gazie i mówi "instalacja gazowa nowa, cudnie działa, oszczędności są" samochód okazja muszę pilnie sprzedać.

    ps. moje zdanie, że gaz nie pasuje do samochodów jak TT itp, cała reszta jak firmówki i wozy do pakowania cementu, bułek xD do bagażnika to jak najbardziej OK
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 28-09-2012 o 15:55

  6. #66
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Ja tez uważam że gaz nie pasuje do auta jakim jest TT ale czy do silnika 1,8T to już nie wiem - zdania podzielone...Powiem wam tak by tematu niepotrzebnie nie rozciagać tym bardziej ze jest to drażliwy temat...Zrobie remont silnika, po dotarciu porządnie dostroję instalacje i po prostu pojeżdżę.. Po zrobieniu powiedzmy 5tyś km pojadę znów do Pawła i zrobimy testy silnika i zobaczymy czy silnik na tym ucierpiał...Jeśli tak będzie to od ręki instalacje usunę i ogłoszę że bron boże LPG do TT...
    DaviTT

  7. #67
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie chce mi się wałkować tego tematu, nie jesteś pierwszy który spuścił motor tu na forum z LPG tak że nie musisz nikomu nic udowadniać lub testować sprawa jest jasna i szkoda się powtarzać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #68
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pomimo że temat ma być posprzątany nie róbmy już totalnego śmietnika. Ja mam kumpla co ma 400ps i instalację gazową. Problem polega chyba bardziej na tym że tylko ją raczej ma i prawie nie użytkuje;/ Z tego co kiedyś mówił to na gazie prawie upalił motor bo brakło paliwa. Bezpieczny boost jaki mógł mieć na lpg to chyba 0.5 bar także to tylko do przemieszczania się...w razie czego dopytam go co i jak z tym gazem.
    Odnośnie gazu są wątki w których można się rozpisywać a tutaj nie bardzo bo zrobił się śmietnik z tego tematu.....

  9. #69
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Paweł też jestem tego zdania, nie skreślam zupełnie LPG ale tez za nia nie obstaje, wszystko związane jest ze stylem jazdy a żywotność motoru od sposobu jego eksploatacji..Osobiście od ponad 10 lat jeżdże amerykańskimi samochodami wielolitrażowymi i wszystkimi na gaz którymi zrobiłem dziesiątki tysiecy kilometrów bez większych awarii..Oczywiście Zuczek ze Tobie ani nikomu innemu na siłe nie musze udowadniać ani nawet nie chce że na Lpg można eksploatować TT, zrobie to tylko i wyłącznie dla siebie i chętnie podzielę się swoją opinią z osobami które będą zainteresowani tym tematem. Myśle że takim podejściem wielu użytkowników TT nie ujawnia się w klubie po prostu z obawy że zostaną z góry wyśmiani. Paweł moja prośba, zamykamy temat i przenosimy moje posty do nowego tematu w którym udokumentujemy remont mojej TT a o LPG kończymy dyskusję..
    DaviTT

  10. #70
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Moim zdaniem wielolitrażowe amerykańskie silniki to troszkę co innego niż wyżyłowane 1.8T, a jeśli chodzi o A4 i inne auta z tym silnikiem to właściciele pewnie jeżdżą jak emeryci.

  11. #71
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    blokuję do czasu założenia nowego tematu. Potem oczywiście sprzątnę cały ten bajzel...

Podobne wątki

  1. Dziwny gwizd podczas przyspieszania(turbo)??
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:23
  2. Drżenia i wibracje podczas przyspieszania.
    Przez Kemese w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 18:22
  3. Szelest podczas przyspieszania
    Przez Lex w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 13:31
  4. Drgania w kabinie podczas przyspieszania
    Przez longtime w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 11:51
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •