Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 18 z 18

Wątek: Audi TT MK1 - Daniel

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Ja kupiłem kpl gumowych na zimę żeby sucha podłoga była na "aletanio" za 22,90 plus paczkomat (http://allegro.pl/audi-tt-8n-1998-20...ZTQ3YWY0MDI%3D) i...... jeżdżą w aucie już dwa tygodnie - nie śmierdzi gumą - chyba że ja mam coś z nosem-węchem. Dobrze wyprofilowane z boczkami jak by wody było wincyj. Nie zrobiłem jeszcze otworów na klipsy ale nie ślizgają się po wykładzinie, są dobrze dopasowane, wypełniają całą przestrzeń na nogi. Ogólnie za tyle pln-ów jest git. Dorzucisz razy dwa i masz Petex-y gumowe a na wiosne za welurami się będę rozglądał - być może z ASO ale za 250 zeta to trochę przesada - nie sądzicie ?!
    Ja kupiłem Petexy ze stoperami i dobrze się sprawdzają jak na razie. Mam tylko jedno ale. Woda będzie spływać po stopce dla lewej nogi (podkładce obok sprzęgła). Może jeśli będzie mi się nudzić to znajdę kawałek elastycznej gumy i dokleję. Koniec offtopu. Ładnie auto się prezentuje, pozazdrościć zdrowego egzemplarza i pozostaje życzyć by twój budżet szybko odrastał na kolejne mody i poprawki

  2. #17
    Awatar danieldondi
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Szamotuły
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    12
    Witam , auto wczoraj trafiło do mechanika na umówioną wymianę kompletnego rozrządu razem z wymianą napinacza i łańcucha wałków rozrządu. Oczywiście przy tym okazało się, że potrzebne będą jeszcze pasek wielorowkowy , rolka napinacza pk , czujnik ciśnienia oleju itp. Przed rozebraniem rozrządu mechanik profilaktycznie zrobił pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku - ponieważ gdyby było niskie to doszłaby jeszcze do wymiany pompy oleju. Pomiar wykazał na rozgrzanym silniku przy wolnych obrotach 1,9 - 2,0 bar - także pompa oryginalna została na swoim miejscu. Zostaną też wstępnie sprawdzone hydro popychacze czy czasami któryś nie wymaga wymiany. W poniedziałek auto powinno być do odbioru





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam , po dłuższej przerwie wracam z nowościami na temat Audi

    Tak jak pisałem wcześniej auto pojechało na " odmulenie " do Czorny Customs koło Wolsztyna - wyspawany został dłui DP 3'' , usunięta zbędna ekologia itp oraz auto zostało wystrojone na paliwie 98. Pod jego warsztatem stała jeszcze jedna TT







    Ze seryjnych 180km i około 230nm Czorny wyczarował 212km i ponad 340nm. Audi wreszcie jakoś sie odpycha ale to nie koniec moich planów co do zwiększania mocy, ponieważ w niedalekiej przyszłości planuje wrócić do Wolsztyna na wyspawanie reszty wydechu , montaż IC oraz założenie TIP'a.

    Poza tym założyłem w międzyczasie zawieszenie MTS Technik , wymieniłem gumy stabilizatora , mocowania górne przednich amortyzatorów razem z łożyskami. Środek auta dostał nowe czarne dywaniki , zostały usunięte małe wycieki płynu chłodzącego.

    W ostatnim czasie szukam też jakiegoś ciekawego koła na sezon. Upatrzyłem sobie multispoke z Mercedesa 8.5 / 9,5 - byłem je oglądać niestety po przymiarce okazało sie ze delikatnie zbyt dużo wystają poza błotnik z przodu i musiałem odpuścić temat ;/


    Okazało sie , że w moim małym mieście jezdzi jeszcze jedna Audi TT - czarna 180km quattro


    Tutaj zdjęcie z montażu tempomatu


    I dwa zdjęcia jak auto aktualnie wygląda :



    Ostatnio edytowane przez danieldondi ; 25-02-2018 o 20:23

  3. #18
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No to teraz tylko cieszyć się mocą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •