Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Wątek: Prośba o analizę logów

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Fazer przedewszystkim zaloz wlasny temat i wklej logi na stronie vaglogi.pl Tam uloza sie w przejrzysty sposob w formie tabelki.

  2. #17
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Fazer przedewszystkim zaloz wlasny temat i wklej logi na stronie vaglogi.pl Tam uloza sie w przejrzysty sposob w formie tabelki.
    Tak też zrobię, edytowałem już post nr 14, bo strasznie bym naśmiecił, faktycznie nie dałoby się czytać.
    Jednak nie da rady przez vaglogi.pl, ponieważ mój plik ma rozszerzenie CSV. Coś wymyslę, aby można przeczytać.
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 21-01-2018 o 15:22

  3. #18
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cześć, co prawda poprzednich logów już nie ma (niestety - wrzucanie zdjęć na zewnętrzny serwer nie jest najlepszą metodą), ale temat dalej się ciągnie.
    Co podziało się od ostatniego czasu? Z powodu budżetu, nie zdecydowałem się na mapę + FMIC. Wybrałem się za to na przywrócenie ori mapy 180KM. Ku mojemu zdziwieniu mapa okazała się seryjna a shamowana moc to ~170KM.
    Jak się okazało miałem również uszkodzoną DVkę, została ona wymieniona na ORI od michala26.

    Po wielu konsultacjach na priv z nieocenionym w tym temacie Acidem, postanowiłem wrzucić aktualne logi na forum. Korekty zapłonu występują tylko na PB na którym loguje, na LPG zapłony są w porządku. Wg oceny Acida - kończy się pompa lub wtryski. Na razie temat zostawiam.
    Bardziej interesuje mnie ciekawy przebieg wykresu doładowania. Co prawda boost jest odpowiednio wysoki jak na 180KM, ale nieco dziwny. Najpierw jest lekka górka ~0,75bara, potem lekki dołek do optymalnej wartości 0,7, i znów ~0,74-0,75.
    Ciekawe jest również to, że w dalszym ciągu przepływka pokazuje zbyt niskie wartości. Jest ona oryginalna z Boscha, wymieniana w styczniu, o dobrym oznaczeniu - takim jak fabryczne. Szczelność dolotu jest bardzo dobra, testowana przez eslawa.

    Acidowi brakło już pomysłów co zrobić, aby przywrócić fabryczne parametry

    Liczę na pomoc innych osób - czy jest ktoś w stanie coś doradzić? Bardzo proszę o pomoc

    Nazwa:  Zrzut ekranu 2018-09-05 o 20.52.45.png
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  351.1 KBNazwa:  Zrzut ekranu 2018-09-05 o 20.52.54.png
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  247.9 KBNazwa:  Zrzut ekranu 2018-09-05 o 20.53.57.png
Wyświetleń: 91
Rozmiar:  397.5 KBNazwa:  Zrzut ekranu 2018-09-05 o 20.54.09.png
Wyświetleń: 90
Rozmiar:  384.3 KB

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Podbijam temat - czy znajdzie się ktoś kto jest w stanie coś doradzić ?
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 06-09-2018 o 20:33

  4. #19

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    31
    Na twoim miejscu najpierw zajalbym sie przywroceniem sprawnosci auta na benzynie. Kiedy wymieniales turbo lub je regenerowales? Moze zaczyna puszczac olej, zebralo sie w IC, nie chlodzi dobrze i dlatego straciles 10KM - to tylko taka spekulacja, jak juz nie masz pomyslow ;p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •