Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Renowacja plastików wnetrza.

  1. #1
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

    Renowacja plastików wnetrza.

    Znacie jakiś sposób na odnowienie plastików wnętrza. Mam już trochę przetarć w osłona kolumny kierownicy , ręcznym czy rączkach od drzwi? Ceny nowych części w aso absurdalne, używki nie wiele lepsze od moich.

  2. #2
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Rączki drzwi jak i ręczy można obszyć skórą a kolumnę kierownicy można pomalować lakierem strukturalnym do plastików

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Aso albo plastidip.. u mnie raczki drzwi oddam w skore, reczny ulatalem skorzany od sline, oslone kolumny udalo dostac mi sie w aso, gora + dol, takze w polaczeniu z luks skora na fotelach srodek zrobi sie schludny

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Tak jak wyżej skóra, lub pomaluj lakierem strukturalnym.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Witajcie Panowie. Odkopię trochę temat. Chciałbym zregenerować rączki drzwi. Sam zregenerowałem obudowę gałki biegów gumą w sprayu K2 i wyszło super, nie da się tego zarysować (oczywiście rozsądnie testując), ale na rączki wolałbym skórę mimo wszystko. Czy pierwszy lepszy (dobry) tapicer sobie z tym poradzi?

  6. #6
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Czyli mówicie, że plastidipem'em będzie najbliżej do materiału na ori rączekach do drzwi?

  7. #7
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Czyli mówicie, że plastidipem'em będzie najbliżej do materiału na ori rączekach do drzwi?
    Ja robiłem gałkę biegów czymś podobnym do plastidipu i wyszło naprawdę super. Faktura niemal identyczna, o to bym się nie martwił, natomiast o wytrzymałość tego już prędzej :P

  8. #8
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzieki no to już wiem co zamówię dzisiaj.

    Zastanawiam się czy możnaby było np dźwignie hamulca ręcznego też zrobić plastidipem. Ten materiał z aso po 20 latach ma mnóstwo zadrapan. Wrzucę efekty za tydzień.

  9. #9
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Daj znać jak to wyszło, na pewno przyda się na przyszłość i pewnie wiesz, ale możesz użyć płynu hamulcowego do ściągnięcia starej powłoki. Schodzi od razu po chwili moczenia.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    A bawil sie ktos od nas z forum z zywica i materialem weglowym? Bo ja mam taki plan na dlugie zimowe wieczory aby zaszalec...

  11. #11
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Daj znać jak to wyszło, na pewno przyda się na przyszłość i pewnie wiesz, ale możesz użyć płynu hamulcowego do ściągnięcia starej powłoki. Schodzi od razu po chwili moczenia.
    A tego nie wiedziałem. Dzięki, przyda się.

  12. #12
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    A więc tak, gdyby ktoś był zainteresowany odłożeniem +/- 1h na renowację rączek drzwi...

    Użyłem K2 guma w sprayu czarny mat i przyznam, że efekt wyszedł prawie idealny. Rączka teraz wygląda jak ori, ale niestety wytrzymałość to też jest ori... Wystarczy, że będziecie się śpieszyć wchodząc do samochodu i zachaczenie paznokciem spowoduje obrysowania materiału.

    Więc nie jest to najtrwalszy efekt, ale na pewno przywraca wygląd rączki do fabrycznego stanu (i niestety jakości).

    Jak to zrobić:
    Trzeba wszystko obkleić, żeby się nie martwić opryskiem i do tego bardzo polecam folie lakierniczą. Mozna kupic z 50m2 za jakies 4 zł i folie moża rwać i przykleja się do wszystkiego czego dotknie, wiec ja praktycznie nie musiałem użyć taśmy do oklejania.

    W jednym zdjęciu zobaczycie czym skutkuje praca bez wcześniejszego przygotowania, ale też jak ta guma wypełnia rysy. Ja chciałem, żeby było idealnie, więć ściągnąłem tą poprzednią kretyńską powłokę płynem hamulcowym (dzięki Wachu!) i zeszlifowałem wszystko papierem ściernym 800 żeby było jak najgładsza powłoka. Sama rączka to plastik.

    Ja się osobiście bardzo cieszę, ta klamka wygląda jakby była nowa. Oczywiscie lepiej by było ją wyjąć, ale jak patrzyłem na tutoriale na audiworld to mi się odechciało...

    Ale i tak najlepiej by było kupić skórę. Widziałem na angielskim forum TT, że jeden użytkownik sprzedaje takie obszycia za jakieś 77zł +/-, więc myślę, że w przyszłości kupię żeby jednak nie skakało za każdym razem gdy ktoś dotyka klamki.

    Założę się nawet, że lepszy efekt byłby zwykły spray czarny mat. Wtedy nie trzeba się martwić o zadrapania.

    Nazwa:  Po.jpg
Wyświetleń: 161
Rozmiar:  586.0 KB

    Więc @Wachu nie będę się nawet przymierzał do renowacji obudowy ręćznego, bo cały czas przywalam w nie pasem, kluczami, albo paznokciami.. zostaje tylko jakąś skórą obszyć, aczkolwiek widziałem na aliexpress i ebay jakieś tam opcje.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 27-08-2019 o 13:10

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Wygląda extra...!

    Ciekawe jak sprawdziłaby się jakaś lekko strukturalna faktura pod kątem trwałości.

  14. #14
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    ...Ciekawe jak sprawdziłaby się jakaś lekko strukturalna faktura pod kątem trwałości.
    albo owijka do rakiety tenisowej

    Tak na poważnie efekt na plus

    Pozdr
    Miki

  15. #15
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Ale i tak najlepiej by było kupić skórę. Widziałem na angielskim forum TT, że jeden użytkownik sprzedaje takie obszycia za jakieś 77zł +/-, więc myślę, że w przyszłości kupię żeby jednak nie skakało za każdym razem gdy ktoś dotyka klamki.

    Więc @Wachu nie będę się nawet przymierzał do renowacji obudowy ręćznego, bo cały czas przywalam w nie pasem, kluczami, albo paznokciami.. zostaje tylko jakąś skórą obszyć, aczkolwiek widziałem na aliexpress i ebay jakieś tam opcje.
    Niestety tak jak pisałem, efekt fajny ale z wytrzymałością już słabo.. Ja u siebie uważam jak mogę na obudowę, ale na rączki się nie pokusiłem z tego właśnie powodu..

    Byłbyś w stanie podać link do tych skór o których wspomniałeś? Bo to chyba najlepsza opcja.

    Edit: Z tego co widzę nie demontowałeś ich z drzwi, ale czy pozbyłeś się starej powłoki? Być może wtedy byłoby to trochę wytrzymalsze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •