Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Renowacja plastików wnetrza.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #12
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    A więc tak, gdyby ktoś był zainteresowany odłożeniem +/- 1h na renowację rączek drzwi...

    Użyłem K2 guma w sprayu czarny mat i przyznam, że efekt wyszedł prawie idealny. Rączka teraz wygląda jak ori, ale niestety wytrzymałość to też jest ori... Wystarczy, że będziecie się śpieszyć wchodząc do samochodu i zachaczenie paznokciem spowoduje obrysowania materiału.

    Więc nie jest to najtrwalszy efekt, ale na pewno przywraca wygląd rączki do fabrycznego stanu (i niestety jakości).

    Jak to zrobić:
    Trzeba wszystko obkleić, żeby się nie martwić opryskiem i do tego bardzo polecam folie lakierniczą. Mozna kupic z 50m2 za jakies 4 zł i folie moża rwać i przykleja się do wszystkiego czego dotknie, wiec ja praktycznie nie musiałem użyć taśmy do oklejania.

    W jednym zdjęciu zobaczycie czym skutkuje praca bez wcześniejszego przygotowania, ale też jak ta guma wypełnia rysy. Ja chciałem, żeby było idealnie, więć ściągnąłem tą poprzednią kretyńską powłokę płynem hamulcowym (dzięki Wachu!) i zeszlifowałem wszystko papierem ściernym 800 żeby było jak najgładsza powłoka. Sama rączka to plastik.

    Ja się osobiście bardzo cieszę, ta klamka wygląda jakby była nowa. Oczywiscie lepiej by było ją wyjąć, ale jak patrzyłem na tutoriale na audiworld to mi się odechciało...

    Ale i tak najlepiej by było kupić skórę. Widziałem na angielskim forum TT, że jeden użytkownik sprzedaje takie obszycia za jakieś 77zł +/-, więc myślę, że w przyszłości kupię żeby jednak nie skakało za każdym razem gdy ktoś dotyka klamki.

    Założę się nawet, że lepszy efekt byłby zwykły spray czarny mat. Wtedy nie trzeba się martwić o zadrapania.

    Nazwa:  Po.jpg
Wyświetleń: 166
Rozmiar:  586.0 KB

    Więc @Wachu nie będę się nawet przymierzał do renowacji obudowy ręćznego, bo cały czas przywalam w nie pasem, kluczami, albo paznokciami.. zostaje tylko jakąś skórą obszyć, aczkolwiek widziałem na aliexpress i ebay jakieś tam opcje.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 27-08-2019 o 13:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •