Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Drifftwood -TT-Q-224

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Żary
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13

    Drifftwood -TT-Q-224

    Kupiłem swoją Tatiankę dwa lata temu i od tamtego czasu spotykają mnie cały czas przygody no więc tak gdy ją kupiłem była już z gazem , ja nie jestem jakoś zbytnio przekonany do podtlenku LPG więc rzadko na tym jeździłem , teraz to już wogólę nie jeżdzę bo chyba mi się filtr od gazu zapchał więc **** ;p (nie mam czasu wymienić są rzeczy ważniejsze) Od początku jak ją kupiłem a było to moim marzeniem wsadziłęm już barrdzo dużo pieniążków np na sam początek wymiana filtrów i oleju początki były takie że lałem Castrol 10w 40 filtry itd.(wymiana olejów powtarzana jest sumiennie co 10 tyś km )dosyć niedawno zmieniłem Castrola na Liqui moly filtr do oleju zwykle Filtron , Poza olejami na samym początku przy przebiegu 200k padł mi alternator , pompa paliwa , wąż od turbo (chyba tak to się nazywa ) po prostu w pierwszy dzień go rozerwało , wycieraczki do szyb , no i oczywiście żarówka ksenon to wymienia się podwójnie więc podwójne koszta Ogólnie pracuje i mieszkam w DE także auto robi duże przebiegi raz mnie laweta już wiozła padła pompa powietrza wtórnego auto nie chciało wogóle odpalić , no więc później było tak ... Hamulce , żarówki tył, zawieszenie (w sumie to końcówki drążków, drążki tuleje ,sworznie itd.) przepływka sonda lambda . Teraz dosyć niedawno co robiłem to klimatyzacja padł mi kompresor , wymieniałem olej w HALDEXIE ale muszę to zrobić jeszcze raz bo mam przecieki z haldexa a mój mechanik nie wiedział że tam powinien być także filtr wymieniony , filtr paliwa , gdybym miał tylko czas żeby odstawić auto na tydzień to na pewno więcej było by zrobione czasami wyklinam mówię że sprzedam kupię coś innego ale tak naprawdę nie znajdę już drugiej takiej panny mimo wszystko uwielbiam ten samochód szkoda tylko że wszystko akurat mi pada na styczeń planuje wymianę rozrządu , muszę wymienić przewody podcisnienia węże i wężyki bo wszystko jest sparchaciałe już mi tak popuszczały że normalnie słychać jak powietrze syczy najgrsze jest to że nie mam możliwosci zrobienia teg teraz b w sumie już dzisiaj muszę jechać a jak wrócę to 13 stycznia i mam na to tylko weekend w sumie sobote i niedziele , amortyzatory i wahacze też już trzeba wymieniać , mam w głowie taki swój własny projekcik do którego będę dążył ten rok 2018 będzie rokiem mojej TT zdjęć nie wrzucam boo narazie jest zwyczajna czarnego koloru nawet na zimówkach nie mam alu. oczywiście muszę także oddać do lakiernika bo szwaby nie umieją parkować i mam odrapany lakier ;/ Teraz sytuacja powinna się lekko zmienić bo postanowiłęm kupić drugi samochód dla swojej kobiety tak więc Moje TT będzie mogło stać u mechaników ile tylko będzie trzeba

  2. #2
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    TT niestety posiada jakąś magiczna liczbę wieku/kilometrów przy której nagle wszystko zaczyna się sypać na potęgę. Miałem dokładnie tak samo z moim autem: najpierw 1.5 roku jazdy bez stresu jedynie wymiany eksploatacyjne a potem jak zaczęła się sypać to nie nadążałem z wymianom i tak jest do dziś. W tym wieku to jednia nie jest to dobre auto na co dzień. Po przekroczeniu magicznej bariery utrzymanie jej w sprawności 100% wymaga sporo wysiłku. Jednak niezmiennie cieszy oko od 20 lat i za to warto ją trzymać.

  3. #3
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Drifftwood To co piszesz (jak dla mnie) to standardowe rzeczy eksploatacyjne jak i naprawy które wynikają z wieku auta (np kompresor klimy czy pompa paliwa). Nie ma co się oszukiwać, auta mają po prawie 20lat więc trzeba pewne rzeczy wymienić. Niektóre auta z tego roku są już na złomie, albo wyglądają jak obsr..ny kondom.

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    To może inaczej, wrzucaj zdjęcia jak teraz Tatianka wygląda, a nie marudzisz. Jak ulepszysz będzie do czego porównać względem wyglądu teraz.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Tak jak koledzy wspomnieli większość z tego co wymieniłeś to materiały eksploatacyjne. Kupując auto, które ma prawie 20 lat chyba miałeś świadomość, że coś może się zepsuć.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Heh, to nie sa elementy zepsute tylko zuzyte bardzo fajnie ze dbasz o auto i starasz sie je doprowadzic do kultury. Mysle ze droga przed Toba jest jeszcze dosc dluga ale skoro podoba Ci sie ten model to uwazam ze warto. Raz zrobisz i bedziesz mial spokoj na lata. Wytrwalosci!

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Żary
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Dziękuję za miłe odpowiedzi w sumie tak to prawda wszystko to miało prawo sie zepsuć auto młode nie jest planuje dac jej tyle czasu i miłości ile bedzie potrzebować i doprowadzić ja do swojego stanu świetności sprzed 20 lat fotko wrzuce niebawem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •