Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Sprzęgło komplet Audi TT Quattro 8N 224 km - co warto zastosować

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35

    Sprzęgło komplet Audi TT Quattro 8N 224 km - co warto zastosować

    Witam,

    Odnalazłem kilka wątków z wymianą sprzęgła w tym z jednomasą VALEO (KIT). Generalnie nie znalazłem zbyt dużo nowych/świeżych wątków. Być może się nic nie pojawiło. Nie mniej jednak mamy prawie 2018 więc zwracam się do Was z zapytaniem jaki zestaw warto zastosować. Auto wg żony jeździ ok, ale dziś się nim przejechałem i na 100% sprzęgło się ślizga. Od razu zakładam wymianę kompletu - a czy dwumasa? się okaże, na chwilę obecną na pewno nie hałasuje.
    Więc pytanie brzmi - jaki zestaw zastosować? czy w ostatnich latach pojawił się jakiś "nowy" produkt? Sprzęgło ma chodzić lekko i pewnie. Tak zwyczajnie na kobiecą nogę. Co polecacie?

    Pozdrawiam
    Krzysztof

    PS
    Zdrowych i Radosnych Świąt!

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kilka miesiecy temu zakladalem komplet z dwumasa LUK. Wiem ze sa osoby na forum co zalozyly zwykle kolo zamahowe i sobie chwala, jednak ja uwazam ze skoro dwumasa byla to bedzie i jest. Napewno dwumasa jest zdrowasza dla skrzyni i tu nie ma o czym gadac.

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Ja napisze tak:
    Dla siebie jednomas, dla żony dwumas
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Niedawno miałem nieprzyjemność być zmuszonym wymienić sprzęgło w swojej Ośce. Wleciał jednomas Valeo. Czuć wibracje na dźwigni zmiany biegów i przy w niższym zakresie obrotów również na budzie. Mimo wszystko zamiana zdecydowanie na plus. Zestaw kompletny Valeo dorwałem w hurtowni w Gdańsku za 1 tys zł.

  5. #5
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    U mnie również niedawno była wymiana sprzegła i tak samo wleciał Valeo Kit 4P
    Z poczatku mialem dziwne wibracje przy wysprzeglaniu co dziwne bo na pedale gazu ale po przejechaniu ok 5tys km problem zanikł i teraz jest miód

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jakby cos to mam sprzeglo na oryginalnym dwumasie ktore zniesie do 550nm. Wszystko zrobione na nowe.
    Na valeo warto zrobic 2 proste zabiegi i chodzi jak seria

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Dzięki Panowie. Po świętach zabiorę się za temat. Zdrowych i Wesołych.

  8. #8
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    U mnie siedzi zamach od 1Z + sprzęgło od VR'a. Pedał sprzęgła chodzi o wiele lżej jak na dwumasie. Zero wibracji

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Witam,

    Wstawiłem komplet LUKa (720 pln), jest bardzo dobrze. Dwumas został oryginalny, nie było sensu go wymieniać, jest w bardzo dobrym stanie. Tak przy okazji ile wytrzymuje oryginalne sprzęgło? (tak wiem, wszystko zależny od stylu jazdy). Ja wymieniałem oryginalne sprzęgło fabryczne przy stanie licznika 194344 km. Nie wiem czy licznik został skręcony czy rzeczywiście taki jest stan licznika oryginalny i tyle mogło to sprzęgło wytrzymać.

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Ogólnie zakłada się że około 220-250tyś dwumas powinien wytrzymać. Tak jak sam napisałeś, wszystko zależy od stylu jazdy.
    Ja u siebie przy 184tyś wymieniałem sprzęgło (tarcza się skonczyła) i poszedłem w jednomas (stwierdziłem, że jak już poszła tarcza to całość do wymiany, aby mieć dłużej spokój), a dwumas jeszcze był dobry to się sprzedał na forum i w innej TT jeszcze lata
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    ?
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    ?
    Posty
    35
    Czyli wygląda na to, że przebieg auta nie jest np 2 krotnie kręcony a raczej zbliżony do oryginału. Oczywiście to o niczym nie świadczy na 100%. Wiele zależy od sposobu eksploatacji auta oraz eksploatującego. Nie mniej jednak dwumas u mojej żony był w tak dobrym stanie, że głupotą było go wymieniać. Z drugiej strony od kilkunastu lat jeżdżę służbowymi dieslami opla (Vectra, Insignia) i muszę przyznać, ze do 300 000 nic z dwumasą się nie dzieje. Co potem - nie wiem, a to w końcu diesel który mocno wibruje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •