Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: AJQ w Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Skoczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    2

    AJQ w Quattro

    Witam, posiadam Audi TT 1,8T Quattro o oznaczeniu silnika AJQ. Z pewnych źródeł dowiedziałem się, że quattro nie wychodziło w tym oznaczeniu silnika, tylko na specjalne zamówienie. Czy to faktycznie prawda ? Czy ktoś z was też posiada AJQ w quattro. Uprzedzam, że nie było nic w aucie kombinowane, w oryginalnych papierach serwisowych pisze, że AJQ jest fabrycznie zamontowany.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Były TT w wersji 180 z quattro. Trzeba było do niego dopłacić przy zakupie. W 225 quattro było dodawane od razu.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Witaj na forum. Potwierdzam są takie 1.8 180 quattro silnik AJQ i skrzynia DXW
    Ostatnio edytowane przez TTM ; 17-01-2018 o 22:43

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Były TT w wersji 180 z quattro. Trzeba było do niego dopłacić przy zakupie. W 225 quattro było dodawane od razu.
    Tu koledze chodzi nie tyle o 180 w quattro co konkretnie AJQ w quattro.. podobno faktycznie takie byly.

  5. #5
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Delleto ma 180q AJQ także są na pewno

  6. #6
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Delleto ma 180q AJQ także są na pewno
    Mam i potwierdzam. Było takie zestawienie, nie wiem czy skrzynia była wtedy do wyboru 5 biegów czy 6 biegowa, ale ja mam silnik AJQ + skrzynie 5 biegów DXW + oczywista oczywistość Quattro. Nawet na wlepce w kole zapasowym jest tak napisane ...heeehe. Zerknij u siebie we wlepce we wnęce na koło zapasowe. A to ciekawe że do słabszej wersji trzeba było jeszcze dopłacić marek żeby mieć Q Cieszę że ktoś kiedyś tak zrobił i dopłacił heehe

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2018
    Płeć
    Skąd
    Skoczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    2
    Też mam skrzynie 5 biegową, ale nie zerkałem jakie oznaczenie, a na wlepce w bagażniku pisze AJQ. Czyli nie jestem sam wśród ttkowiczów i również się cieszę, że ktoś dopłacił

  8. #8
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Również mam 180km quattro, 5 biegow

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    100lica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    stalowy
    Posty
    31
    AJQ + quattro jest to normalne zestawienie, skrzynie 6b były dopiero w poliftach, co ważne DXW (5b) i FHA (6b) są na sprzęgło 240mm

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Są takie, też mam AJQ 180 Quattro i skrzynię 5-biegową... choć przyznam szkoda, że nie 6b.

  11. #11
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    choć przyznam szkoda, że nie 6b.
    Ooooo to to właśnie. Cały czas myślę żeby sprzedać swoją skrzynie tylko dlatego żeby wrzucić 6b. Ostatnio na fb wrzucał gościu z angola ze 3 czy 4 skrzynie 6b że ma na sprzedaż jak bym swoją puścił w podobnej cenie to fajna zamiana byłaby.

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bez sensu Panowie. Skrzynia 5b w quattro to skrzynia 02m i jest tak samo wytrzymala jak 6b. Ostatnio gdy robilem remont tez chcialem zalozyc przy jednej robocie skrzynie 6b bo myslalem ze bedzie ekonomiczniejsza lub ze beda nizsze obroty przy danej predkosci. Jak sie okazuje wcale roznica nie jest tak duza, poniewaz tylko niecale 0.5tys obr/min mniej na 6b przy 130km/h niz w 5b. Napewno 6 jest dynamiczniejsza z racji krotszych przelozen ale trzeba sie namieszac zwlaszcza w miescie gdyz nie jest tak elastyczna. Na + 6b to predkosc max ktora jest o ok 10-15km/h wyzsza niz w 5b... takze naprawde nie bardzo jest o co walczyc. Grunt ze 5tki w quattro sa bardzo mocne a nie tak jak w oskach.

    Ps. Ja mialem ARY 180 quattro, teraz juz slupek AUM

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak cos to mam 5b od q ktora jest sprawna i tylko do wymiany jest roznicowka
    Z tego co pamietam to pierwsze 3 biegi sa takie same w 5b i 6b a dopiero 4 i 5 jest wydluzone w 5 biegowej.
    Ja przesiadalem sie w a3 z 5 b.na 6b i roznica nie jest duza lecz na tyle ze teraz juz 6b jest mi krotka;(

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Były 180 quattro AJQ. Sam mam taką mało ich było bo tak naprawdę na zamówienie zazwyczaj są w wersji 5 biegowej a za kolejną dopłatą były dostępne 6 skrzynie i taką wersję posiadam;D

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1
    Witam,

    Też mam 180 quattro niestety nie wiem jakie oznaczenie. Całkiem niedawno przybyła z Niemiec Jest 5-biegowa i także myślałem nad wrzuceniem 6-biegowej skrzyni. Jednak jeszcze jestem laikiem w kwestiach jej dotyczących stąd moje pytanie. Czym się kierować w poszukiwaniu kandydatki na podmiankę. Zdążyłem się zorientować, że jest wiele oznaczeń tych skrzyń wymienię kilka:

    DXB
    DQB
    FHB
    FMN
    DXW
    FHA
    EFY
    FMT

    Czy ktoś mógłby napisać co one oznaczają? Czy może podać link gdzie można znaleźć jakieś info?

    Z góry dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •