Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pierwszy raz na hamowni, spadek mocy. Logi dynamiczne.

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80

    Pierwszy raz na hamowni, spadek mocy. Logi dynamiczne.

    W sobotę w jedynej hamowni w okolicy jest promocja, więc postanowiłem się wybrać.
    Od dłuższego czasu wydaje mi się, że moje tt jest słabsze niż przed rokiem. Wymieniłem świece, zamontowałem catch can.
    Silnik chodzi równo, ale czasami podczas przyspieszania czuć jakieś przerwanie przy ok 3500 obrotów.

    Oprócz pomiaru mocy, mogę przy okazji zrobić logi dynamiczne.
    Nie będzie pewnie na to za dużo czasu, ale coś da radę. Nigdy nie byłem w takim miejscu, więc nie wiem kto tam pracuje.

    Czytając forum znalazłem informacje, że na raz czyta się logi z trzech bloków. Pytanie jakie bloki sprawdzić?

    Na pewno Blok 115, a jakie dwa pozostałe? Co może być jeszcze przydatne?

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zrob 002+020 115+118 031..

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Ok mam już wszystkie wyniki:

    Pomiar mocy https://pasteboard.co/GZoUdXx.jpg

    Log 1 002 020 https://pasteboard.co/GZoUFOY.jpg

    Log 2 115 118 https://pasteboard.co/GZoUQLp.jpg


    Na moje oko przy niskich obrotach jest za słabe ciśnienie w sprężarce. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że auto słabo zbiera się z niskich obrotów. N75 do wymiany?

    Proszę o wasze spostrzeżenia i uwagi.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 22-12-2017 o 16:34

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Z doświadczeń zdobytych przez ostatnie mięsiące z 1.8t, po pierwsze sprawdziłbym szczelność dolotu. Z porównań logów które oglądałem n75 jest wysterowany na 100% na niskich obrotach i po przekroczeniu 3tys obrotów wacha się moędzy 60,70%, więc raczej nie on jest winowajcą.

  6. #6
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Do sprawdzenia cewka na 3 cylindrze ( może na początek spróbuj zamienić miejscami i zrobić logi albo pożyczyć na chwilę), sprawdź też wężyk między kolektorem a regulatorem ciśnienia paliwa czy nie ma dziur. Ogólnie wart przyjrzeć się szczelności i może na poczatek przeczyścić przepływkę. Powoli znajdziesz utracone konie.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Będę w tygodniu wymieniał olej, więc przy okazji przyjrzę się tym wężom. Mam już kupiony odtłuszczacz do hamulców, niby sprawdza się w czyszczeniu przepływomierza.

    Dlaczego akurat cewka na 3 cylindrze? Czy cofanie zapłonu nie jest jeszcze wyraźniejsze na drugim i czwartym cylindrze? Są prawie same "6".
    Próbuję coś analizować na podstawie tych instrukcji do których link podał wcześniej Adam89.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Odtluszczacz do hamulcow sluzy do HAMULCOW i "niby sie sprawdza do przeplywomierza" to jest bardzo niewlasciwy zwrot! Do przeplywki uzyj alkoholu izopropylowego, szybko odparowuje i nie zostawia nalotu.

    Swiece do wymiany na pierwszy strzal, ngk pfr6q, jesli nie pomoze trzeba zamienic cewki miejscami jesli bedzie zmiana wtedy wiadomo co jest grane. Druga srawa to PORZADNE sprawdzenie szczelnosci..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-01-2018 o 16:57

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Masz na myśli coś takiego? http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy-ipa-100-izopropanol-300ml-ag-i6529034702.html
    Świece wymieniłem niecałe trzy miesiące temu, na takie o jakich mówisz. Nawiasem mówiąc nowe świece zrobiły ogromną różnicę w pracy silnika na jałowym biegu.

    Muszę coś wymyślić, żeby samemu te logi zrobić, bo nie mogę przy każdej zmianie płacić 100zł na hamowni.
    Mam jakiś kabel, ale nie działa z nim vag com, tylko jakiś stary program vag z jakimś numerkiem. Nie ma on chyba takiej funkcjonalności.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 07-01-2018 o 16:53

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ten srodek bedzie ok.

    Kup niebieski kabel vag kkl (ok 20zl) na allegro i zglos sie do mnie po pelna wersje vaga a jak zrobic logi znajdziesz na forum, a i ja cos podpowiem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •