Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zatary most - Haldex

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    KM
    140
    Rocznik
    2011
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3

    Zatary most - Haldex

    Witam serdecznie.
    Ja z innej fabryki, ale tutaj więcej można się dowiedzieć na temat Haldexa niż na forum Skody.
    Trochę już poczytałem, ale jeszcze mało wiem.
    Mam zamontowany Haldex IV generacji ZSB OBR 525 010B.

    Jeżdżę Skodą Scout 2.0 TDI z 2011r, a właściwie to jeździłem bo zatarłem tylny most.
    Coś trochę szumiało z tyłu, ale przypisywałem to zdartym tarczą hamulcowym, w pewnym momencie zblokowało koła, szarpnęło ale dalej dało się jechać tylko większy hałas. Powolutku dojechałem do domu, bo w lesie ciemno i samemu.
    Z Haldeksa kapie olej, pęknięcie obudowy od spodu na długości 50mm.
    Czekam, na wyciągnięcie tylnej belki i wymontowanie Haldexa.
    Przymierzam się do zakupu jakiejś przekładni z allegro. Moja wersja to: OBR, ale takiej samej nie znalazłem.

    Czy da się przełożyć do wersji OBS, OAY mój sterownik OBR? Czy trzeba też przełożyć pompkę?
    Jeszcze jedno pytanie: czym się różni Przekładnia Haldex do automatu od manuala? Czy jak zmienię sterownik to będzie działać, czy ma jakieś inne przełożenia w środku? Chyba to ta sama przekładnia, tylko inny sterownik?

    Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
    P.S. Olej sobie wyciekał z mostu od jakiegoś czasu i mało co go zostało.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zacznę od tego, że raczej słabo dbasz o samochód. Wynika to z opisu.
    Co do haldexa, to bez znaczenia jest, czy będzie to wersja od manuala, automata, benzyny lub diesla.
    Oznaczenia też mogą być różne, istotne jest, by pasowały wtyczki, a całość była sprawna.
    Skoro doprowadziłeś do takiej awarii, to pompa również mogła ulec uszkodzeniu lub nastąpi to w niedługim czasie.
    Dlatego sugeruję wymianę kompletnego haldexu wraz z pompą. Oczywiście nowy olej jest absolutnie konieczny.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    GABE wycie lozyska a szuranie tarcz hamulcowych to dwa rozne dzwieki Chlopie :/ nie sadze ze rozerwalo haldexa, mysle ze rozerwalo Ci most zaraz przy lozysku zdawczym, co tak czy inaczej wiaze sie ze sporym zaniedbaniem.. no coz, Twoje auto, Twoj wydatek, nastepnym razem bedziesz reagowal szybciej. Most dobierzesz modelowo do swojego auta..

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    O Panie! nie słyszałem jeszcze o zatarciu 4rki.

    Zamienisz każdy Haldex 4 gen z VAGa, pamiętaj tylko żeby nie wstawiać z innej grupy. Co do oznaczeń to sa one zamienne 0AY czy 0BR to są oznaczenia 4 generacji.

    Kup sobie najlepiej cały most ze sprzęgłem, Grzesiek (elmacho) kiedyś miał chyba po CC, przełóż swój sterownik, swoja pompę (oczywiście jak obydwa elementy sprawne), wypłucz najlepiej układy i zalej świeżymi olejami - most ok 1L 75W90, Haldex olej + filtr (bardzo ważne bo one nie są wymieniane w ASO) i zakłądaj i ciesz się napędem.

    Pozdrawiam,
    Hubi

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    KM
    140
    Rocznik
    2011
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Dzięki za odpowiedzi.

    Tym samochodem jeździ żona i nie zgłaszała problemów, ale wiem, że to i tak moje zaniedbanie. Mea culpa, mea culpa, moja bardzo wielka culpa.
    Sprzęgło, sterownik, pompka powinny być OK, bo zalane olejem. Tylko w moście wyciekło i ewidentnie zatarty.
    Znalazłem całą przekładnię od automatu (zewnętrznie wygląda identycznie), takie same wtyczki, korpus, sterownik różni się tylko opisem, jest OBS, a mój OBR.
    Mogę przełożyć sterownik, pompkę, sprzęgło (chociaż nie wiem czy warto). Filtr i olej wiadomo nowy, zaraz zamawiam.
    Jest tylko loteria czy tamten dyfer jest sprawny?
    Przekładnia już wymontowana (200PLN), obyło się bez wyciągania całej belki. Nie wiem jak oni to zrobili, bo inny mechanik wystraszył mnie, że 1000PLN i będą robić cały tydzień.
    https://photos.google.com/album/AF1Q...6qKHS9gevRF0mC zdjęcia mi nie wchodzą tylko link

    Zdam relację z wymiany, ewentualnie może podeślecie adresy do speców od sterowników lub Haldexa. Tym jednym z Częstochowy chyba nie ma co sobie głowy zawracać? Jest jakiś koło Garwolina, ale gdzie dokładnie?

    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Z haldexem roboty jest na 1-2 dni. Cena za usługę, którą zapłaciłeś, jest jak najbardziej ok.
    Kup przekładnię, sterownik, pompę możesz zostawić ( w razie w będziesz miał swoje do podmianki ), zmień olej. Zamontuj do auta i w drogę. Przy okazji sprawdź olej w samym dyfrze, to nie jest ten sam, co w haldexie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja bym przełożył tylko dyfer ze sprzęgłem, pompę i sterownik swój zostawił jak masz pewność że są dobre.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    KM
    140
    Rocznik
    2011
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Oleje i filtr będą wymienione na nowe, a co do sprzęgła to zobaczymy w jakim stanie przyjdzie kupiona. Wymienię sterownik i zobaczę w jakim stanie jest pompka.
    Na razie jeszcze nie zamawiałem bo do poniedziałku i tak nikt tego nie wyśle. Jest czas na przemyślenie i wyrzuty sumienia
    To tak jak w lotnictwie, 99% wszystkich awarii jest z winy człowieka. Albo źle zaprojektuje, albo nie dopilnuje przeglądu.

    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przekładnia rozebrana, prawie na części pierwsze, bo nie mogłem odkręcić głównej śruby od sprzęgła.
    Poszło łożysko stożkowe na wałku ataku pierwsze od strony dyfra (bo są dwa).
    Zmielony koszyczek i uszkodzone bieżnie. Aż dziw bierze, że nic więcej nie uszkodzone. Żaden ząb nie wyłamany, ani nawet zadrapany. Zmieliło tylko koszyczek na miazgę. Na magnesie kopę opiłków.
    Niech mi nikt nie powie, że to słabe przekładnie. Budowa prosta jak cep. Tam nie ma się co popsuć, jedynie z winy użytkownika. Zęby jak nówki po 100tys. i zmieleniu jednego łożyska.
    Wymieniać olej to podstawa. A w ASO, kur.. jego..mać nawet filtra nie wymieniają, i oleju w dyfrze też. Dlatego mają co naprawiać po skończonej gwarancji.
    Hasło w PRL-u "Ufaj i sprawdzaj" co? - poziom oleju
    Gdyby nie pęknięta obudowa, to można by wymienić łożysko i składać do kupy. Pospawać się tego nie da, bo pęknięcie przebiega przez gniazdo łożyska ataku.

    Jutro wstawię zdjęcia.

    https://photos.google.com/album/AF1Q...4XMmJKJE62M-gy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przekładnia kupiona i założona OBR
    Jak na razie działa. Nowe oleje i filtr.
    Ostatnio edytowane przez GABE ; 10-12-2017 o 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •