Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Bulgotanie

  1. #1
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105

    Bulgotanie

    Czesc, mam problem z moją TT, po wyłączeniu silnika slychac odgłos jakby bulgotania i przelewania się wody z pod maski od strony pasażera. Myślałem ze moze to pompa która wymienia sie z rozrzadem ale ostatnio wymienilem rozrząd, mechanik mówił ze wszystko wygląda w porzadku oprócz sladowych ilosci oleju koło skrzyni i tego ze brakowało troche plynu ktory uzupelnil koncentratem. Pod korkiem od plynu nie ma zadnej mazi, auto prawie nie jezdzi( pisze gdyby to miało wplyw na pojawianie sie majonezu). Dziś odpalilem auto na parę minut, bez ruszania i po wyłączeniu bylo slychac te odglosy :/ ktoś wie co to moze byc? Z góry dziękuję za każdą pomoc

  2. #2
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Spokojnie! Pewnie odgłos który słyszysz to nic innego jak dodatkowa pompa wody, która to dba o twoją turbine zaraz po jeździe. Znajduje się ona na chłodnicy po lewej stronie stojąc przodem do autka, otwórz maskę i zerknij powinieneś ją odnaleźć.

  3. #3
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Dzięki, sprawdzę to jesli uda mi się ogarnąć z moją znajomością auta

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Miałem ten problem, też takie objawy i skończyło się kosztowną naprawą. Zrób na początek test spalin wsadzając rurkę ze specjalnym płynem do zbiorniczka płynu chłodniczego i zostawiając auto na chodzie aż się nagrzeje. Koszt takiego testera to ~20zł i oby się spaliny w obiegu nie znalazły.

  5. #5
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Pompa dodatkowa płynu nie chroni turbiny tak nawiasem. Odpowiedzialna jest za obieg płynu po zgaszeniu samochodu.

  6. #6
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    jeżeli płyn sie zabarwi to na 100% bedzie glowica?

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jesli plyn sie zabarwi tzn ze masz CO2 w plynie wiec tak, uszczelka pod glowica jest nieszczelna.

  8. #8
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    https://imgur.com/a/ChvFt wszystko zrobiłem tak jak powinienem czy to nie tu sie wklada rurke?

  9. #9

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    46
    wyglada, dobrze, wsadzone w dobre miejsce odpaliles i potrzymales na obrotach kilka minut, tak ze silnik byl cieply? jak tak, to wyglada, ze nie ma zadnych nieszczelnosci uszczelki glowicy

  10. #10
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Przed testem byłem w paczkomacie i przy okazji zrobilem parę kółek na mieście więc był rozgrzany, na zabarwienie się płynu czekalem jakies 15 min. Ostatnio zauważyłem ze to bulgotanie raz słychać a raz nie, raz nawet kiedy posiedzialem z 10 minut po zgaszeniu auta najpierw pobulgotało z minute a potem cyklicznie bylo slychac kilkusekundowy odglos przelewania sie wody. Wczoraj zauważyłem tez ze po najechaniu na jakas dziure czy nawet studzenke załącza sie na sekunde zolta kontrolka od ESP

  11. #11

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    46
    zazwyczaj przy problemie bulgotaniu stawia sie na:
    1. uszczelka pod glowica (wyglada na to, ze nie)
    2. pompa wody sie konczy (ale przy rozrzadzie przypuszczam, ze byla wymieniana - pytanie czy przed rozrzadem byl ten problem? moze jakas chinska pompa wody?)
    3. nagrzewnica zapchana (zawziete z passatow B5)

    mi jeszcze przychodzi na mysl, czy na pewno masz plyn G12+ to wazne, moze mechanik wlal jakis zwykly koncentrat i plyn nie ma specyficznych wlasciwosci jakie ma G12+. Wyczyscilbym/przeplukalbym uklad i zalal nowym dobrym plynem G12+ tak dla pewnosci (taktyka najpierw najprostsze i najtansze rzeczy do zrobienia)

    jak chcesz pobawic sie w druciarstwo, mozesz sprobowac zalac uszczelniacz do chlodnic, pojezdzic chwile i potem wymienic caly plyn na swiezy G12+ byc moze przyniesie efekt przynajmniej na jakis czas

    update: zadzwonilem przed chwila do kumpla, ktory borykal sie z bulgotaniem, powiedzial mi, ze jemu na poczatku test nie wychodzil tym co robiles, na chwile zapomnial o problemie, potem zaczelo mu bardzo powolutki ubywac plynu, ponowil test, wtedy mu sie zabarwilo, diagnoza: uszczelka pod glowica.
    Ostatnio edytowane przez maho10 ; 17-12-2017 o 20:32

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie polecaj zabaw w druciarstwo nie zalewa sie uszczelniaczy do chlodnic bo one skutecznie zamurowuja uklad. Lepiej znalezc problem i go poprostu usunac. Bulgotanie to slowo ktore ma bardzo wolna interpretacje, mozliwe ze kolega poprostu zbyt nerwowo zareagowal na dzwieki z pod maski.. poki co, skoro test wypadl pozytywnie, smigalbym i wizualnie sprawdzal stan i jakosc plynu..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 17-12-2017 o 23:34

  13. #13
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi mysle ze sprawdze to ponownie przed latem bo w zime i tak nie bede za dużo jezdzil, zabieram sie teraz za swiatla i to ESP ktore mnie martwi zeby autko bylo gotowe na lato

  14. #14
    Awatar Rydzio
    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zieleń
    Posty
    11
    Witajcie,

    trochę odkopię temat... mam jedno pytanie, czy w przypadku objawów bulgotania w zbiorniczku wyrównawczym, przy jednoczesnym puszczaniu uszczelki pod głowicą, płyn w zbiorniczku będzie uciekał w 100% przypadków. Chodzi o to, że ja również mam bulgotanie (nie weryfikowałem jeszcze przyczyn), ale poziom płynu jest stały. Dodatkowy objaw to niestety kopcenie z tyłu dym jest raczej jasny (co wskazywało by na uszczelkę), ale łudzę się, że może jest zalany jakiś beznadziejny płyn chłodzący. Przyznam, że kompletnie się na tym nie znam.

  15. #15
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Hej, kompletnie sie nie znam na samochodach ale jesli podejrzewasz uszczelke najlepiej i najtaniej bedzie kupic ten tester co2 na allegro. U mnie bulgotanie samo ustało z dnia na dzień moze dlatego ze dluzej pojezdziłem z nowa pompa wody? wiesz kiedy był wymieniany rozrzad?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •