Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problemy z temperaturą silnika

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124

    Problemy z temperaturą silnika

    Hej, mam od dłuższego czasu problem z temperaturą silnika. Dwóch mechaników próbowało sobie z nim poradzić, niestety bez efektu.

    Temperatura silnika od przekręcenia stacyjki pokazywała 55st (ok 5 powyżej wartości minimalnej zegara). Wymieniony więc został ten zegar i czujnik temperatury na nowy u 1 mechanika, lecz po miesiącu problem powrócił. Dochodziło do dziwnej sytuacji, gdzie po rozgrzaniu silnika na zegarze pokazywała mi się temperatura 95st (przed i miesiąc po wymianie zegarów). Uznałem to za niewłaściwą regulację wskazówki.

    Już na zlocie w Pieninach borykałem się z problemem skoku temperatury na postoju do skrajnych 130 stopni w czasie kilkunastu sekund! (wystarczyło 2 minuty stać w miejscu). Temperatura schodziła z powrotem do 95 stopni w momencie ruszenia samochodem i przejazdu kilkudziesięciu metrów na biegu. Staczając się z górki w korku bez biegu, temperatura trzymała się na zegarze w granicach 130 stopni. Udałem się więc do kolejnego mechanika.

    Mechanik stwierdził, że za takie zachowanie temperatury silnika przy ruszaniu i na biegu jałowym może być odpowiedzialny termostat. Został więc wymieniony na nowy. Sprawdzając temperaturę silnika wg komputera wahała się w granicach 89-92 stopnie, pomimo wskazówki zatrzymanej na 95 stopniach.

    Mija 2gi miesiąc od wymiany termostatu i dopiero teraz pod Makiem problem znowu powrócił ;-; Wcześniej po jego wymianie stojąc w korku wskazówka nie drgnęła powyżej 95 stopni, ale cały czas pokazywała się cyklicznie kontrolka temperatury na komputerze (czy temperatura 55 czy 75 czy 95 stopni, dosłownie co kilka minut jazdy).

    Czy ktoś miał podobnie porypcony problem z temperaturą w swoim TT? Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy- mechanicy nie radzą sobie z tym problemem.
    Z góry dzięki za fatygę w tym temacie.

  2. #2
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Problem który opisujesz pasuje do uszkodzonego czujnika temperatury. Chodzi dokładnie o czujnik o numerze (059-919-501) , znając mechaników to pewnie wsadził ci pierwszy lepszy który dostał, a już nie jeden się przekonał że zakup dobrego czujnika to jedynie serwis. Warto się nim zainteresować.

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Output test zegarow trzeba zrobic na pierwszy ogien, jak jest git, to polecam temat "temperatura", tam sa poruszone chyba wszystkie mozliwe przypadki

    Zrypany termostat tez moze dawac takie cyrki. Sprawdz czy dolny waz chlodnicy na fest rozgrzanym silniku jest goracy tak samo jak ten na gorze. Mialem tak jak mowisz. U mnie dodatkowo padl silniczek wskazowki niemal w tym samym momencie wiec polecam Ci kontrolowac temp rowniez na kanale 49 na climatronicu.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-12-2017 o 22:03

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Ok, sprawdzę jeszcze ten 1 czujnik i napomnę o tych rozwiązaniach mechanikowi. Być może wreszcie dojdzie do tego skąd te błędy pojawiające się co chwila na komputerze. Dzięki za pomoc w temacie, odezwę się jak coś się wyjaśni.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    92
    Ja mialem problemy z temp jak zalozylem nieoryginalny czujnik temp Cieczy, temperatura szalala. Kupilem w serwisie i wszystko wrocilo do normy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •