Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zima śnieg brud

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Polecam Fusso Soft99. Niektóre studia detailingowe go aplikują i dają gwarancję na X miesięcy. Jedna uwaga, jak się go źle zaaplikuje to bardzo mocno zasycha i przypomina rysy aż do podkładu ;D

  2. #2
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Polecam Fusso Soft99. Niektóre studia detailingowe go aplikują i dają gwarancję na X miesięcy. Jedna uwaga, jak się go źle zaaplikuje to bardzo mocno zasycha i przypomina rysy aż do podkładu ;D
    Zgadza się np. wersja b&d do ciemnych lakierów (jest też do jasnych) utrzymuje się ponoć 12 miesięcy, proces nakładania jest trochę inny w przypadku ciemnych lakierów (to akurat z własnego doświadczenia mogę powiedzieć).
    W praktyce Soft99 12 miesięczny nakładałem na Lagune kombi czarną i obecnie przy myciu na myjni bezdotykowej trzyma sie już 5 miesiąc i powoli traci wartości hydrofobowe.
    Ten wosk najlepiej właśnie nałożyć na max 3 elementy i przy trzecim zacząć wycierać/polerować pierwszy aby nie wyschnął do końca bo faktycznie wtedy trudno go dotrzeć (jeśli wcześniej nie mieliśmy korekty to tam nie jest problem ale jesli była to jak przyschnie to mozemy porysować delikatnie przy docieraniu).
    Tak samo ma znaczenie jak nakładamy taki wosk, w szczególnosci przy czarnym lakierze, ponieważ on przyciemnia lakier jeszcze bardziej.
    No i np. przed nim nie musimy stosować np. cleaner-a (przy collnite i czarnym lakierze jak najbardziej pogłębi to czerń)

    No to taki mały OT się zrobił ale wniosek końcowy jak dla mnie to:
    Najlepiej nałożyć twardy wosk na zimę bo zabezpieczy to lakier w najtrudniejszym okresie czyli grudzien/styczen/luty/marzec ... no może i kwiecień przy odpowiednim traktowaniu, no i jest to w miarę najtańsza opcja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •