Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zima śnieg brud

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2017
    Płeć
    Skąd
    Kroczyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    21

    Zima śnieg brud

    Cześć ! Jako że spadł śnieg i na naszych drogach pełno błota, brudu i wody. A chyba nikt nie lubi mieć brudnego samochodu ani co drugi dzień uderzać na myjnie
    To mam do was pytanie.
    Panie i Panowie czy używacie i polecacie jakieś środki zabezpieczające i czyszczące , aby brud zbytnio nie kleił się do naszego wspaniałego autka i pięknych alufelg np. Cos takiego że po dłuższej trasie wrócę i zwyczajnie spłukam samochód wodą i większość zanieczyszczeń zejdzie.?
    Pozdrawiam!

    Edycja elmacho:

    Proszę o merytoryczne wypowiedzi, ceny paliw są ogólnie znane, co kto hoduje, to kwestia indywidualna.
    Czyli proszę nie robić ot.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 04-12-2017 o 20:56

  2. #2
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    Cytat Zamieszczone przez PiotrAudiTT Zobacz posta
    Cos takiego że po dłuższej trasie wrócę i zwyczajnie spłukam samochód wodą i większość zanieczyszczeń zejdzie.?
    Powłoki kwarcowe lub ceramiczne z odpowiednio wcześniej przygotowanym lakierem (czyt. polerka). Obojętnie jakie, kładzione przez studia detailingowe lub jeśli umiesz samemu to kładzione własnoręcznie. To takie powłoki wytrzymują rok wzwyż.
    Nałożony wosk z marketu na tylko umyty samochód to efekt może miesiąca, te lepsze woski poleżą dłużej, ale to nie gwarantuje, że brud nie będzie się czepiał.
    Ostatnio edytowane przez jacq ; 04-12-2017 o 21:30

  3. #3
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Trochę już kiepska pora na własnoręczne kładzenie wosku
    Ja zaaplikowałem popularny wosk collnite 476s już koło miesiąca temu i od tamtej pory myję raz w tygodniu pianą aktywną + spłukiwanie wodą zdemineralizowaną na myjni bezdotykowej. Brud wiadomo - łapie się, ale spłukiwanie i wysychanie auta jest znacznie, znacznie szybsze, a mycie o wiele łatwiejsze

    A jak chcesz jeszcze lepszy efekt to tak jak kolega powyżej napisał

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jeśli masz garaż ogrzewany to jak najbardziej możesz się pokusić na położenie wosku, najprostszy i w miarę najtańszy sposób to właśnie tak jak napisał Akrisu, wosk collinite 476s.
    Zabieg trwałby okolo 2-3godzin bo na początek musisz zrobić tak:
    -umyć auto ręcznie na dwa wiadra, wraz z zakamarkami (po to żeby przy spłukiwaniu przez szpary nie wypłynąły ci drobinki piasku itd itp)
    -wysuszyc auto (np. ręczniki z mikrofibry na szybko)
    -wszystkie elementy przetrzeć mikrofibrą używając do tego alkoholu izopropylowego (rozcienczony 1:1 z woda, najlepiej destylowana)
    -przetrzeć jeszcze raz czystą mikrofibrą delikatną elementy (żeby nie został tzw. efekt tęczowy po alkoholu, nie wiem jak to poprawnie opisać)
    -nałożyć aplikatorem wosk (najlepiej max 3 elementy i jak kończysz trzeci to wycierasz ściereczką bawełnianą ewentualnie z mikrofibry wosk z pierwszego elementu)

    no i gotowe... nie musisz robić korekty od razu bo na pewno przez zimę coś się porysuje delikatnie, korektę najlepiej machnąć sobie na wiosnę (a już najlepiej przed samym zlotem ).
    Zależy jeszcze dużo od tego jaki masz kolor auta.
    Ogólnie to ten wosk powinien się utrzymac przy odpowiednim myciu około 3 miesięcy, odpowiednie mycie to właśnie używanie np. szamponu z neutralnym PH aby nie zmył wosku (użycie np. detergentu, płyn do mycia naczyń itd spowoduje szybkie zmycie wosku).

    Zrobiłem ostatnio taki zabieg i użytkownikowi Eslaw oraz Delleto także mogą się oni wypowiedzieć jaki jest efekt (przynajmniej obydwaj jeżdżą już ponad miesiąc więc powinni widzieć różnice, Eslaw na bank bo ostatnio podjechałem do niego żeby mu umyć auto po miesiącu użytkowania)

    aktualizacja PS 1. także jako że widzę że kolega jest z Zawiercia, co jest dosyć blisko mnie to nie widzę problemu aby coś tam podziałać z autkiem (jeśli oczywiście masz dostęp do wody,prądu i miejsca gdzie można by podziałać)
    PS 2. niestety nie podróżuje aż tak daleko Hubi_pl ale może się wybiorę na jakąś wycieczkę z Sylwią żeby pozwiedzać Warszawę bo mieliśmy to w planach
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 05-12-2017 o 09:21

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kanapa, a Ty swoje usługi wykonujesz w mazowieckim?

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Nie ma złotego środka chyba . Lakier w każdym stopniu będzie mniej lub bardziej uwalony. tak jak Kanapa piszę wosk jest OK, tylko w dodatnich temperaturach się go nanosi . Bardzo fajne są woski FUSO
    Ostatnio edytowane przez Lukasz.Kow ; 05-12-2017 o 17:08

  7. #7
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Polecam Fusso Soft99. Niektóre studia detailingowe go aplikują i dają gwarancję na X miesięcy. Jedna uwaga, jak się go źle zaaplikuje to bardzo mocno zasycha i przypomina rysy aż do podkładu ;D

  8. #8
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Polecam Fusso Soft99. Niektóre studia detailingowe go aplikują i dają gwarancję na X miesięcy. Jedna uwaga, jak się go źle zaaplikuje to bardzo mocno zasycha i przypomina rysy aż do podkładu ;D
    Zgadza się np. wersja b&d do ciemnych lakierów (jest też do jasnych) utrzymuje się ponoć 12 miesięcy, proces nakładania jest trochę inny w przypadku ciemnych lakierów (to akurat z własnego doświadczenia mogę powiedzieć).
    W praktyce Soft99 12 miesięczny nakładałem na Lagune kombi czarną i obecnie przy myciu na myjni bezdotykowej trzyma sie już 5 miesiąc i powoli traci wartości hydrofobowe.
    Ten wosk najlepiej właśnie nałożyć na max 3 elementy i przy trzecim zacząć wycierać/polerować pierwszy aby nie wyschnął do końca bo faktycznie wtedy trudno go dotrzeć (jeśli wcześniej nie mieliśmy korekty to tam nie jest problem ale jesli była to jak przyschnie to mozemy porysować delikatnie przy docieraniu).
    Tak samo ma znaczenie jak nakładamy taki wosk, w szczególnosci przy czarnym lakierze, ponieważ on przyciemnia lakier jeszcze bardziej.
    No i np. przed nim nie musimy stosować np. cleaner-a (przy collnite i czarnym lakierze jak najbardziej pogłębi to czerń)

    No to taki mały OT się zrobił ale wniosek końcowy jak dla mnie to:
    Najlepiej nałożyć twardy wosk na zimę bo zabezpieczy to lakier w najtrudniejszym okresie czyli grudzien/styczen/luty/marzec ... no może i kwiecień przy odpowiednim traktowaniu, no i jest to w miarę najtańsza opcja.

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przyznam Mariusz, że bardzo liczyłem na Twój udział w tym temacie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Mariusz miałem wosk FUSO Dark do Ciemnych kolorów. Z 12 miesiącami jest to chwyt, szczerze ? po 2 miesiącach już trzeba było go dawać, zaczynały się zbierać kałuże na aucie
    Ale przez ten pierwszy miesiąc kosa ! Kropelki na całym aucie! No i pełne odbicie w aucie

  11. #11
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Przyznam Mariusz, że bardzo liczyłem na Twój udział w tym temacie.
    No mówisz i masz

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Mariusz miałem wosk FUSO Dark do Ciemnych kolorów. Z 12 miesiącami jest to chwyt, szczerze ? po 2 miesiącach już trzeba było go dawać, zaczynały się zbierać kałuże na aucie
    Ale przez ten pierwszy miesiąc kosa ! Kropelki na całym aucie! No i pełne odbicie w aucie
    Tutaj powodów może być wiele że tak krótko się utrzymał, mogły być złe środki do mycia, mógł być źle nałożony i dotarty, może była powierzchnia źle przygotowana lub jakiś dziwny losowy przypadek różnie to bywa niestety... podsyłam do tematu o autodetailingu tam trochę więcej rzeczy dodałem które też coś mogą wnieść do tego tematu

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Akurat auto było po polerce wlasnoreczni ja robiłem . Później sam nakładałem odczekiwałem 15 minut, na lakierze zrobiła się skorupka. i Mikrofirba wycierałem zero zacieków itp

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Akurat auto było po polerce wlasnoreczni ja robiłem . Później sam nakładałem odczekiwałem 15 minut, na lakierze zrobiła się skorupka. i Mikrofirba wycierałem zero zacieków itp
    o i tutaj najprawdopodobniej pojawia się problem już mówię gdzie, po polerce używałeś np. alkoholu izopropylowego (rozrobiony 1:1 z wodą) ? tym oczyszcza się powierzchnie przed woskiem i wosk jest trwalszy wtedy.
    I potem wosk, po nałożeniu nie musisz czekać 15minut, sprawdzasz tak zwanym "test odcisku palca" czyli jeśli położysz palec i przeciągniesz delikatnie i zostaje odcisk palca (wosk się ciągnie jakby) to jeszcze nie wycierasz, dopiero jak położysz palec i przeciągniesz to masz taką jakby mgiełkę że schodzi do lakieru prawie, wtedy wycierasz.

    Może to akurat to było przyczyną, spróbujemy w jakiś dzień przed wiosną ci ogarnąć to może wtedy będzie lepszy i bardziej satysfakcjonujący efekt.

    Także jako że się rozpisaliśmy na tematy od zabezpieczania lakieru przed zimą po instrukcję jak co robić to myślę że koniec końców dobrą odpowiedzią dla autora tematu będzie opcja użycia twardego wosku i porządne umycie autka przed zimą to też nie zrujnuje portfela przy okazji.
    Ale to już autor musi stwierdzić czy wyczerpujące są te informacje ...
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 06-12-2017 o 15:48

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Tak oczywiście! Używałem alkoholu ( kupiłem w sklepie Car Detalingowym Jak i pasty polerskie z woskiem ) .
    Spokojnie wszyystko mi tam wytłumaczyli co jak, w kolejności. Erroru na bank nie zrobiłem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •