Widziałem ostatnio temat "jak demontować klapkę paliwa w MK2" ale w MK1 nie zauważyłem :/ (chyba że źle patrzyłem to proszę o przeniesienie i usunięcie tego tematu szanowne grono Moderatorów - z góry dziękuję)

Tak więc jak poprawnie zdemontować klapkę wlewu paliwa w TT 8n Mk1 no to start...



tak na prawdę potrzebujemy odkręcić tylko te trzy zaznaczone śruby imbusem, reszta to ozdoba...

Gdy już je odkręcimy zaczynamy ciągnąć w górę klapkę (nr 1) aż wyskoczy z uszczelki, gdy już wyskoczy to nie ciągniemy dalej do góry tylko odsuwamy ją w prawo (kierunek i ruch zaznaczony na czerwono nr.2)
Jest tam końcówka linki oraz mechanizm służący do otwierania klapki.


Na ten moment klapkę możemy wyciągnąć tylko na kilka centymetrów ponieważ linka i mechanizm jest przymocowany do klapki dwoma śrubkami (śrubokręt krzyżak mały wystarczy)

UWAGA!! podczas tej operacji jako że robimy to nad wlewem paliwa oraz mamy otwory po śrubach to lepiej zatkajmy całość jakim papierem lub materiałem, byłoby by bardzo szkoda gdyby coś nam tam wpadło, np śrubeczka.



Po odkręceniu śrub delikatnie wyciągamy mechanizm otwierający klapkę, UWAGA na sprężynkę oraz sam bolec na końcu linki, może jakimś cudem się wypiąć z linki.



No i to w sumie na tyle, możemy już przystąpić do malowania czy do dalszego rozkręcania naszej klapki.