Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zapalająca się i gasnąca lampka ABS, wymiana czujnika nie pomogła - MK1

  1. #1
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231

    Zapalająca się i gasnąca lampka ABS, wymiana czujnika nie pomogła - MK1

    Czołem wszystkim,
    Ostatnimi czasy zaczęła zapalać się i gasnąć żółta lampka ABS. Vag wyrzucił mi błąd przedniego-lewego czujnika, który też wymieniłem (trochę walki z tym było bo skubany nie chciał dać się wyciągnąć, w końcu wyszedł "na raty" w milionie kawałków. Przeczyściłem styki w kostce, założyłem nowy, skasowałem błąd.
    Po 20 km po złapaniu niewielkiej dziury lampka znów zaczęła zapalać się i gasnąć co jakiś czas. Sprawdziłem VAGiem odczyt prędkości podawane przez czujniki ABS na poszczególnych kołach i w momencie kiedy lampka na zegarach nie sygnalizuje błędu, wszystkie czujniki wskazują taką samą prędkość ( lub małe odchylenia +/1 km/h na którymś z kół - co wyczytałem na jakimś innym forum, że mieści się w dopuszczalnym odchyleniu).

    Kiedy lampka sygnalizuje błąd ABS, komputer wskazuje zerową prędkość na przednim-lewym kole.

    Moje pytania z prośbą o poradę:

    1. Czy to ewidentny objaw uszkodzonego przewodu czujnika - czy może to być jeszcze coś bardziej skomplikowanego.
    2. Które piny wtyczki komputera ABS badać miernikiem aby sprawdzić rezystancję na przewodzie prowadzącym do tego konkretnego czujnika? (TT bez ESP - jeżeli to istotna informacja)


    Dzięki i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Vik88 ; 27-11-2017 o 20:34

  2. #2
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Siema. Miałem to samo u siebie już krew mnie zalewała bo zaglądałem do niego parę razy i nic. Aż w końcu pewnego dnia przysiadłem na dłużej i po dokładnych oględzinach okazało się winne są przewody. Co mnie zdziwiło nie przy samej wtyczce lecz kawałek dalej w miejscu gdzie następuje jego zgięcie podczas normalnej eksploatacji. Przyjrzyj im się dokładnie, a pewnie znajdziesz winowajcę. Powodzenia.

  3. #3
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Kolego Marto w-wa - naprawiałeś, czy wymiana na nowe? Z racji umiejscowienia na zewnątrz zapewne taśma izolacyjna odpada :P

  4. #4
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Udało się naprawić. Zrobiłem przeszczep na odcinku 10-ciu cm. dobre lutowanie, koszulki termokurczliwe i prawie rok po zabiegu nic się nie dzieje. Chyba warto próbować.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jasne, ze warto probowac. Z rok temu szukalem takich przewodow do VW Polo, w ASO 70euro i sporo roboty zeby wciac sie spowrotem w instalacje takze ja bym sprawdzil i ewentualnie naprawil okablowanie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •