Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Świecąca kontrolka ESP

  1. #1
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144

    Świecąca kontrolka ESP

    Witam,

    Od pewnego czasu zaczeła mi się świecić kontrolka ESP. Po podłączeniu komputera pokazuje mi błędy, które po skasowaniu powracaja:
    00813 - Sensor 2 for Brake Pressure (G214)
    57-00 - Electric Circuit Failure
    01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)
    57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent
    00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent

    Sprawdziłem wartości w grupie 5 i wyglądają nastepująco:
    Przed wciśnięciem pedału hamulca:
    Pressure 1: 5-6
    Pressure 2: 24.5
    Po wciśnięciu do końca:
    Pressure 1: ponad 12
    Pressure 2: ponad 30

    I teraz nie wiem czy powinienem wymienić oby dwa czujniki? Czy problem może leżeć po stronie kabli? Jeżeli tak to jak to sprawdzić?

    Pozdrawiam
    v3r

  2. #2
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    dobry serwis proponuje. na slepo zmieniac drogo wychodzi. to co komputer pokazuje to jedno a to co faktycznie dolega to nie rzadko dwie rozne rzeczy. mi na przyklad pokazywal czujnik cisnienia w pompie hamulcowej, zmienilem na nowy (koszt imprezy 5 stów) i dalej to samo, plus ze plyn mam nowy...
    jesli wyczyszcenie czujnikow przy kolach nie pomoze to - wydaje mi sie - najrozsadniej dac do serwisu niech wymontuja pompe/sterownik esp/abs i dadza ja do specjaistów - najczesciej to ona jest winna i jej regeneracja z reguly pomaga. jesli umiesz to sobie sam wykrecic, to zrob to i wyslij np na slask albo jak pamietam lodz.
    mozna liczyc na ich uczciwosc - np jak kolega wyslal -jak sie okazalo dobrą pompe - to odeslali mu liczac go jedynie za diagnostyke i mowiac ze jest z nia wszystko ok.

    ps.
    u siebie olalem na razie temat, bo mi esp wywala raz na ruski rok i wystarczy wylaczyc i wlaczyc silnik i jest znowu ok i tak przez nastepny miesiac. tak wiec nawet rtrudno zweryfikowac, czy ewentualna naprawa sie powiodla (po zmianie czujnika, wlasnie dopiero jakos po miesiacu przekonalem sie ze nie pomogla..)

  3. #3
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Kupiłem uzywany czujnik ciśnienia, podmieniłem g214 i poki co pomogło. Trakcja powrociła, błedy się nie pokazuja A w grupie 005 cisnienie na czujnikach wynosi ok. -0.8bar. Próbowałem wykonać adaptacje ale ciagle vag mi pokazuje Ok.

    Pozdrawiam
    v3r

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    ps.
    u siebie olalem na razie temat, bo mi esp wywala raz na ruski rok i wystarczy wylaczyc i wlaczyc silnik i jest znowu ok i tak przez nastepny miesiac. tak wiec nawet rtrudno zweryfikowac, czy ewentualna naprawa sie powiodla (po zmianie czujnika, wlasnie dopiero jakos po miesiacu przekonalem sie ze nie pomogla..)
    ja dokładnie mam u siebie takie objawy, i nikt nie jest w stanie dojść co to dokładnie i od czego.
    Jak wyczyścić czujniki przy kołach?

  5. #5
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    G214 i g201 nie jest przy kolach tylko pod zbiornikiem plynu hamulcowego. Ja wymienilem g214 bo tak mi pokazywal vag i pomoglo. U Cb jakie hledy pokazuje vag?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Żary
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    13
    Mi też wyskakuje esp na desce , ale zawsze w okresach zimy ... i postanowiłem to olać, bo kiedy jest zimno to mojej tatiance odwala i prędkościomierz szaleje i to esp się świeci a jak przychdzi wiosna, to jak ręką odjął .

    Zresztą wczoraj ten problem miałem jak wracałem z pracy, gdy odpaliłem auto po chwili zaświeciła się kontrolka esp, gdy samochód zgasiłem i zapaliłem jeszcze raz, to kontrolka znikła więc o co tu chodzi, dodam jeszcze, że czasami podczas zimy ten przycisk od ogrzewania tylnej szyby samoistnie podczas jazdy mi się zapala, gdy go przycisnę to i tak się nie wyłącza..
    Ostatnio edytowane przez Drifftwood ; 09-01-2018 o 07:41

  7. #7
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    147
    U mnie pierwszy padł czujnik G201. Na początku od czasu do czasu świeciła się kontrolka ESP, a później cały czas, nawet po przekręceniu kluczyka nie gasła. Jeden czujnik kosztuje ponad 500 zł. Teraz szykuje się na wymianę drugiego czujnika - G214. Za pierwszym razem wymienili mi dobry czujnik (G201) na dobry, później zamienili miejscami i było ok. Poniżej zamieszczam prawidłowy schemat z oznaczeniami czujników bo w wielu tematach różnie podają. Sprawdziłem dzisiaj w TT, który czujnik jest stary, a który nowy i zgadza się ze schematem

    Nazwa:  Czujniki ciśnienia w ukladzie hamulcowym schemat 2.12.jpg
Wyświetleń: 836
Rozmiar:  83.4 KB

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    U mnie tez pomogła zamiana miejscami czujników 11 z 12.
    Miałem wcześniej wymieniony na nowy czujnik 12
    W każdym razie czujniki te są w instrukcji Bentley opisane na odwrót (ze g214 jest to ten bliżej serwa)
    Rys powyżej jest ok.

    Jeśli coś pomieszałem, to sory, ale na 100 proc jest rozbieżność między Bentley a instrukcjami serwisowania od audi, które kiedyś ArTTur wrzucał, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam.

    Pozdr
    Miki

  9. #9
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    147
    Miki jest dokładnie tak jak piszesz ten schemat oznaczenia, który wrzuciłem jest na 100% poprawny do TT. ArTTur pisał w innym wątku właśnie o oznaczeniach z Bentley'a.

    Btw. ciekawe w jakiej wersji TT jest osłona nr 10. U mnie tego nie ma. Może ktoś ma u siebie?
    Ostatnio edytowane przez Gunit ; 23-02-2020 o 20:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •