Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 225km awaryjny?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RavenBlack
    Posty
    8

    225km awaryjny?

    Witam.
    Przygotowuję się do kupna TTki (oczywiście 8n), marzy mi się quattro, tak wiem, będzie trzeba szykować sporo więcej kasy. Ale nie w tym problem, jedna osoba przez ręce której często przewijają się takie autka twierdzi, że silnik 225KM jest dużo bardziej awaryjny od pozostałych z gamy. Byłem świadom, że 225 z tego samego litrarżu będzie bardziej wysilony od 180, przez co automatycznie ciut bardziej awaryjny, jednak zaskoczyło mnie, iż ta różnica ma być jakaś bardzo znacząca.. Do tego stopnia, że trzeba by mocno brać na to poprawkę przy kupnie i hamować się z zapędami na quattro.

    Co Wy o tym sądzicie, czy spotkaliście się ze znacznie większą awaryjnością silników 225 względem 180 i to ze względów konstrukcyjnych a nie faktu iż, są one po prostu najczęściej bardziej zajedzone/ kupowane zmęczone egzemplarze za zbyt niskie kwoty?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Osoba, która Tobie to powiedziała, raczej dużego porównania wersji 225 vs reszta 1.8T nie ma.
    Jeśli chodzi o same silniki, to najzwyczajniej zapytaj co niby miałoby się psuć w wersjach 225 względem innych?
    Co do napędu quattro, to nie jest on awaryjny. Ewentualne naprawy związane z haldex'em nie generują dużch kosztów. Zalety napędu quattro są znane, na ten temat już bardzo wiele zostało powiedziane.
    Sam miałem dwa AUDI TT 8N APX i problemów z silnikami i napędami nie miałem żadnych.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Też nie powiem nic złego na napęd Quattro. Powiem inaczej - jak mój ojciec się dowiedział że to Quattro to złapał się za głowę i spytał czy mam dużo w portfelu. Jest to chyba przekonanie ludzi starszych, którzy słyszeli coś.gdzieś na temat tego że za ich czasów to kosztowało to dwie grudki złota - taki przesąd jak ze skrzyniami automatycznymi - nie kupuj bo się zepsuję - już/teraz/zaraz się zepsuję. Nigdy nie miałem auta z automatem ale jak bym miał wybór to kiedyś się na nie zdecyduję. Naprawa napędu Q nie jest czymś dziwnym jeżeli miało by się coś popsuć to sterownik - koszt 400-700 zł, silniczek pompy można chyba wyczyścić i założyć nowe szczotki - ile kosztuję taka operacja lub nowy to nie wiem - chyba że sam sobie zrobisz. Poza tym masz półosie napędowe jak z przednim napędem - które się nie psują - w przodzie dochodzą przeguby ale to w każdym przednionapędowcu masz i możesz się liczyć że może będzie trzeba je wymienić ok. 200 - 250 zł szt/spidan lub tańsze nawet poniżej 100 zł można kupić. Z tyłu przeguby/półosie raczej niezniszczalne, przekładnia także, wał napędowy niezniszczalny, wyjście napędów - no jak dasz w palnik na asfalcie to możesz przedobrzyć bo Quattro nie zerwie przyczepności aby palić gumę - ja tył/przód napęd - szybciej rozwalisz skrzynię biegów lub przekładnie z której wychodzi napęd na tył. Między wałem są elastyczne sprzęgła gumowo stalowe - też raczej wieczne - chyba że chcesz palić gumę - to to co wyżej. Silniki też żywotne, bardzo udany silnik 1,8T, dbać o olej, studzenie turbo po jeździe w pobliżu lub na czerwonym polu obrotomierza - chociaż ja studzę nawet jak dojadę do pracy 10 KM prędkość ok 100 - 120 km/h i 1-2 minuty autko stoi na wolnych obrotach. Olej w haldex-ie możesz wymienić dla swojego spokoju lub szukać auta po wymianie, tak samo silnikowy/rozrząd/filtr paliwa ale to chyba już wiesz. Dużo zależy od tego czy TY sam możesz/umiesz coś porobić przy takim aucie bo na serwis jak wjedziesz to po pierwsze:
    - ciężko o dobry serwis, aby mechanik wiedział coś więcej o aucie niz: Ooooo "TT-ka"
    - no i kasa, którą za jakieś powyższe czynności Ci policzy.
    Ja kupiłem i nie żałuję. Mam silnik 180KM i po ponad roku użytkowania i powiem szczerze - może mocy by się przydałoby więcej - ALE - nie przeszkadza mi to na tyle żebym jakoś się inaczej na "NIĄ" patrzył niż w dzień zakupu. Przy Q można się fajnie pobawić napędem - np. ostatnio na rondzie poszedł troszkę boczkiem po dodaniu gazu - a w ośce polecisz prosto mimo skręconych kół - chyba że ESP Cię zatrzyma. Na zjeździe z autostrady - a mam taki jeden "wyćwiczony" - tez mogę w lekki uślizg wprowadzić - a dołącza się tył i to naprawia - ten niby błąd A zima, śnieg tuż tuż...
    Książkę mogę napisać na temat tego auTTa - ale ja jeszcze jestem zakochany pomimo kasy, którą trzeba wkładać bo dopiero ma 17 latek. No to tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam i w przyszłości pochwal się oczywiście zakupem.

    PS. Zerknij na klubie posty o sprzedaży auTT - naprawdę można wyhaczyć porządne auTTo ! A że oklejone folią - można zerwać

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A ja uwazam, ze wszystko zalezy od sztuki ktora kupisz. 225 czy 180 maja blizniacze silniki ktore sa pancerne ale wymagaja dbania o wlasciwe cisnienie oleju (sprawna pompe i czysty smok). Pozatym sa to auta stosunkowo szybkie i podpuszczaja do agresywniejszej jazdy. Dzisiaj nie sa to zadne demony predkosci, ale 17lat temu.... 20v turbo (ponad 100KM z litra) robilo wrazenie. Takze jak kupisz zadbana sztuke to nie masz sie o co martwic bo info na temat "pakietu startowego" znajdziesz tu w klubie. Naprawde nie ma znaczenia czy quattro 180 czy 225. Wlasnie odwrotnie. Zdecydowanie unikalbym 180 z napedem na przod ze wzgledu na slabe skrzynie.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RavenBlack
    Posty
    8
    Wielkie dzięki za odzew i dobre rady! Jestem mile zaskoczony atmosferą wśród TTkowiczów Pewnie jeszcze nie z jednym pytaniem tu zagoszczę ale na prawdę będzie to sama przyjemność.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Powodzenia w poszukiwaniach fajnej sztuki. Nie bedzie lekko ale cierpliwosc jest (podobno) cnota jak cos wylookasz dawaj znac w odpowiednim temacie, jest tu wiele osob ktore maja sokole oko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •