Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Głowica AUM na bloku APX

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42

    Głowica AUM na bloku APX

    Prośba do forumowiczów o podpowiedź.
    Czy bez żadnych przeszkód można połączyć blok i osprzęt z APX z głowicą AUM?
    Niestety jest już po fakcie i głowica jest na aucie. Zostały przełożone wałki z apx do głowicy aum.
    Wiem, że pasują, ale martwi mnie vvt.
    Ktoś się orientuję, albo przerabiał podobnie?
    Ostatnio edytowane przez Adam89 ; 13-11-2017 o 20:59

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wywal vvt i zaloz zwykly napinacz bez tego dziadostwa.

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    jeśli dobrze myślę, to napinacz z aum vvt jest sterowany elektronicznie a ten z apx mechanicznie, wiec przekładając ten z auma też powinien działać poprawnie jeżeli pozostaje odłoączony.
    No chyba, że to bzdury...

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie jestem pewny na 100% ale teoretycznie powinno byc ok gdyz (fazator) n205 to selenoid dzialajacy na zasadzie 0-1. ECU steruje n205 tak, ze przy zimnym starcie zalacza sie, zeby szybciej nagrzac silnik i w trakcie jazdy z jednostajna predkoscia zalacza sie zeby uzyskac mniejsze spalanie (teoretycznie) ORAZ po przekroczeniu 1300obr (tylko gdy przepustnica jest w pozycji MAX) wyprzedza walek ssacy az do czasu osiagniecia 3600obr i wtedy wraca do pozycji wyjsciowej.. Z mechanicznego punktu widzenia to dziala tak, ze gdy n205 jest schowany to olej dochodzi do napinacza ale nie ma ujscia, w momencie gdy tloczek sie wysunie olej ma ujscie i tworzy sie cyrkulacja oleju co powoduje spadek napiecia napinacza oraz wyprzedzenie walka ssacego. Niepodlaczony n205 powinien wiec nie miec wplywu na napinacz i ten powinien byc napiety na 100% tak jak napinacz zwykly. Tak ja to rozumiem. Zebys byl na 100% pewny zobacz wartosci w bloku pomiarowym 91, powinienes na odlaczonym n205 miec wartosci miedzy 0 a 8 stopni jezeli bedzie wiecej to jest zle..

    Przy niedawnym remoncie zdecydowalem sie zalozyc zwykly prosty napinacz rezygnujac z tego eko-badziewia, ktore nic nie ma wspolnego z uzyskiwaniem mocy, a kosztuje chore 5razy tyle co napinacz zwykly i jestem bardzo zadowolony bo mam swiety spokoj, a zadnych spadkow mocy absolutnie nie zauwazylem.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 14-11-2017 o 03:58

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W polaczeniu z walkami z apx nie bedzie dzialac. Musi byc napinacz z apx i walki albo w ostatecznosci walki z aum i napinacz nie podlaczony tez z aum

    Jak pomieszasz to beda bledy rozrzadu i auto bedzie kiepsko jechac.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    L7yw
    Posty
    42
    Pawel-2005, acidTt, dziękuje za odpowiedzi. Okazuję się że aum-owa głowica została przysłana bez napinacza aum i został mój napinacz z z apx.
    Jak znajdziecie chwile zerknijcie na nowe logi, wrzuciłem na vagcom subforum, pozdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •