Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: [AUDI TT 2.0] Problem z głośnikami i sterowaniem kierownicy!

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8

    [AUDI TT 2.0] Problem z głośnikami i sterowaniem kierownicy!

    witam
    mam audi TT 2.0 z 2007 roku i proszę o pomoc.
    a mianowicie:
    radio gra tylko na przednie głośniki tyl nie gra Audi Concert EU B7 soul głośniki bose, dodam jeszcze ze sterowanie z kierownicy tez nie działa i jeśli to ma cos do znaczenia to zmieniarka nie działa znaczy działa wkłada sie płyty ale radio ich nie wykrywa. subwoofer słychać że gra. będę ogromnie wdzięczy za odp bo nie umiem sie jeszcze poruszać po tym forum

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Hej
    Czy zmieniałeś radio ostatnio ? raczej brak sterowania z kierownicy i obsługi zmieniarki oraz źle działające nagłośnienie pachnie złym kodowanieniem radia - sprawdz najpierw vcds em kodowanie czy jest ok.
    Brak wysokich/niskich tonów, brak brzmienia z kilku głośników to zawilgocony wzmacniacz bose. U ciebie jestem prawie pewien że rozsypało się kodowanie - do ogarnięcia w 5-10 min komputerem
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    hej dzeki za odp. powiem tak kupiłem (okazyjnie) ale cala jakaś pokombinowana, radio oryginał takie było jak kupiłem, alee.... ostatni tydzień stoi i sie suszy w garażu bo na podłodze było jak wcisnąłem palec około 2 cm wody. Nie wiem dokładnie z czego ale odprowadzenia wody w podszybiu były całe pozatykane juz drożne. szyby parowały jak szalone.
    Moze to ma jakieś znaczenie juz jest ok z ta wilgocią. ale głośniki i kiero dalej nie działają.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    co do głośników to nie gra tylko tył gdzieś czytałem ze to wina kodowania jak sie zmieni radio ale to jest oryginalne. a powiedz jeszcze gdzie jest ten wzmacniacz?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    wilgoć mogła popierdaczyć instalacje lub radio - sprawdź bezpieczniki na 1 rzut jeśli znasz kod do radia, ja bym je wyjął i sprawdził chociaż organoleptycznie w jakim jest stanie. Wzmacniacz jest w bagażniku.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    bezpieczniki OK, radio wyjęte wygląda że ok. instalacja ok. pewnie będzie problem tego kodowania, ale czy to ma jakieś znaczenie z nie działającym sterowaniem w kiero? a co do wzmacniacza w bagażniku... jka on wygląda albo gdzie jest? bo tam widziałem tylko małe kwadratowe coś ale to raczej będzie coś od telefonu bo jest ikonka telefonu na tym.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a jeszcze pytanie z innej beczki: Światła pozycyjne od początku nie działają i wyskakuje ten głupi błąd na wyświetlaczu. sprawdzałem juz nie ma napięcia na obie reszta świateł działa dobrze tylko pozycji brak. gdzie szukać problemu może macie jakiś pomysł

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    "Te kodowanie" ma jak najbardziej wpływ na wiele działających/niedziałających rzeczy w twoim samochodzie
    https://www.youtube.com/watch?v=0jATzbsVlKs
    kolega znajdzie tu info o wzmacniaczu
    Co do świateł to przychodzi mi tylko do głowy przełącznik lub wina żarówek - trzeba sprawdzić po kolei

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Żarówki sprawdzone sa OK reszta w reflektorze świeci tylko te pozycje nie. ale myślę o tym przełączniku? powiedz jak by był walnięty na pozycji postojowych to czy powinno wywalać błąd na wyświetlaczu? bo mnie się wydaje ze nie powinno dawać żadnego komunikatu?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    czy jest może ktoś co miał podobny przypadek albo wie gdzie szukać?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    czy jest może ktoś co miał podobny przypadek albo wie gdzie szukać?

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Wydaje mi się, że u mnie pozycja zawsze się świeci (na włączonym zapłonie/silniku). Więc wg mnie nawet jeśli padnięty byłby wyłącznik, to komunikat pojawi się na wyświetlaczu. Jeśli nie ma napięcia to trzeba iść po kablu i szukać miejsca gdzie jest przerwa. Koledzy wyżej sugerują sprawdzenie przełącznika. Myślę, że od tego bym zaczął.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    przełącznik rozebrany i wydaje sie dobry wszystkie blaszki cale. myślę czy nie podmienić na chwile z innego audi dla pewności ale na pozycji pozycyjnych tył świeci tylko przednich brak

  10. #10
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Światła pozycyjne przednie TT są bardzo wymagające, wystarczy, że komputer wychwyci, że coś jest nie tak to nagle ginie na nich napięcie, zacznij od wymiany żarówek, może być coś z nimi nie tak (muszą być albo zwykłe albo led z canbusem), jak to nie pomoże to sprawdź kable w lampie, jeżeli wszystko ok to podmień włącznik, jeżeli i to nie pomoże, to musisz sprawdzić całą wiązkę.

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Psary
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    koledzy problem świateł rozwiązany żarówki były spalone (aż wstyd sie przyznać) nie świeci mi przeciwmgielne tył ale żarówka sprawdzona dobra. ale nigdzie nie mogę znaleść czy jest i gdzie do tego światła bezpiecznik pomoże ktoś?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    może ktoś odp gdzie znajdę bezpiecznik od przeciwmgielnego tylnego bo nigdzie na rozpisce nie ma?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •