Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Montaz MuFu na kierownicy z DSG

  1. #1
    Awatar Eddie
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    208
    Rocznik
    2011
    Kolor
    DakarBeige
    Posty
    27

    Montaz MuFu na kierownicy z DSG

    Witam,

    Z gory sorki za moze glupie pytania, ale wole sie tu popytac niz domyslac sie co i jak.
    W przyszlym tygodniu dojdze do mnie paczka z przyciskami (multifunkcja) do mojej audi tt 2011 z DSG. Mam do niej okablowanie i z tego co wyczytalem na brytyjskim forum "powinienem" tez miec elektronike (podobno jezeli sa lopatki DSG to caly uklad jest juz zamontowany - moze ktos potwierdzic?). Czy ktos juz zabieral sie za taka wymiane i moglby mnie poprowadzic przez proces montazu? W necie nie moge znalezc jakiegokolwiek tutoriala, czy manuala do tego wiec pozostaje mi Wasza wiedza i doswiadczenie. Mam CVDS'a i wiem, ze musze przeprogramowac kierownice na multi - to akurat nie jest problematyczne (wydaje mi sie ).

    Pytania: jezeli odlacze aku to po ponownym wl. bedzie potrzebny kod do radia (Concert)?
    Potrzebny jest demontaz (odlaczenie z okablowania) airbaga, czy moge pojsc droga uzytkownika Gak z tematu o wymianie lopatek klick?

    Kazda wskazowka sie przyda! Z gory dzieki za pomoc!

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli chodzi o pytania, to po odłączeniu aku nie powinieneś mieć problemów z radiem i oczywiście możesz iść drogą, którą w swoim poście wskazał Gak.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Same łopatki nie są gwarancją, że masz okablowanie/sterownik do multifunkcji. Ale taką gwarancją jest np. tempomat. Montaż banalny - odkręcasz poduszkę (dwa wkręty od tylnej strony ramion kierownicy), odpinasz ją (ja nawet aku nie odłączałem do tego) i z wyczuciem podważasz od spodu srebrną obręcz - schodzi całość wraz z zaślepkami przycisków. W środku powinny być gotowe wiązki dla nowej obręczy i po temacie.

    PS. Chyba jeszcze trzeba przekodować radio przez VCDS...

  4. #4
    Awatar Eddie
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    208
    Rocznik
    2011
    Kolor
    DakarBeige
    Posty
    27
    Dzieki wielkie za podpowiedz! Odnosnie sterownika to na niemieckim forum dowiedzialem sie, ze jedynie dwa moga pasowac - 8P0-953-549-F lub 8P0-953-549-K (w VCDS da sie to sprawdzic). Ja posiadam 8P0-953-549-K wiec zobaczymy jak wszystko podpasuje

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i sprawa okazala sie troche podchwytliwa. Mianowicie sa 3 rodzaje przyciskow do DSG (8J0 951 527 A, B oraz C). Ja posiadam opcje C w ktorej wystepuje inna wtyczka do lewego przelacznika zmiany biegow "-". MuFu ma inne wejscie, tez 3 pinowe ale nie takie jak w prawym przelaczniku "+". Z tego co wiem, 8J mialo caly czas te same MuFu wiec raczej problem tkwi tylo we wtyczce z lewego DSG. Wiem, ze troche zakrecone ale na zdjeciach powinno to byc lepiej widoczne:
    1. Nowy przelacznik MuFu -lewy przycisk z gniazdem na lewy przelacznik DSG.

    2. Czarna wtyczka to lewy przelacznik DSG a biala to prawy przelacznik. Jak widac wtyczki sa rozne...

    3. Oryginalne wejscia na oba przelaczniki umiejscowione w prawej zaslepce na kierownicy. Ten po prawej stronie to + a lewy to - z DSG. Prawy sterownik MuFu nie ma gniazda na "-", tylko na "+".


    Pytanie: Czy wpinajac czarna wtyczke w lewy MuFu wszystko bedze dzialac (nie chce najpierw probowac a pozniej zalowac, ze sie nie dopytalem)? Wtyczka wchodz luzno ale piny dobrze trzymaja. Czy lest jakis adapter do tego, czy poprostu sie nie piep$%& i podlaczyc jak pisalem wyzej?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak nazwa dzialu wskazuje - "Zrob to Sam" bo jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz...Dzisiaj podlaczylem wszystko i o dziwo jakos to dziala. Lewa wtyczka od przelacznika biegow jest za dluga zeby ja wmontowac i zlozyc wszystko do kupy (nie da sie ramki docisnac). Na ratunek przyszla wtyczka od wentylatora z CPU z Della Optiplexa Wyglada praktycznie tak samo jak oryginalna, wiec pozostalo mi uciac kabel od lewego przelacznika biegow, wlutowac go we wtyczke i podlaczyc do lewego gniazda MuFu. Za pierwszym razem sie nie udalo bo wlozylem ja odwrotnie (nie znalazlem schematu na lewa wtyczke, jedyne co wiedzialem to to, ze brazowy kabel musi byc w srodku) i tu przestroga/informacja - jezeli ja odwrotnie wlozysz i po zlozeniu wszystkiego przekrecisz kluczyk to zapali Ci sie lewy przelacznik DSG (tak jakbys mial wlaczone swiatla). Po przelozeniu (przekreceniu) kostki na wlasciwa pozycje wszystko zadzialalo jak powinno (biegi mozna zmieniac lopatkami). Pozostalo mi tylko przeprogramowanie w VCDS na kierownice tip z multi oraz radia na sterowanie z kierownicy i wszystko gra

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No i super. Na przełomie 2007/2008 nastąpiło sporo zmian w pinologii wtyczek, widocznie miałeś elementy z obu roczników.

    Ale z trzema pinami jak widzisz można sobie bez trudu poradzić

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •