Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: Wilgoć na podłodze pasażera

  1. #1
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16

    Wilgoć na podłodze pasażera

    Podczas standardowego mycia z odkurzaniem zauważyłem, że pod moim welurowym dywanikiem od strony pasażera pojawiło się coś jakby pleśń. Dotknąłem podłogi i była cała wilgotna. Podłogę wyprałem przy użyciu specjalnego odkurzacza do sucha i mimo to problem pojawił się znowu. Podłoga pasażera wyschła po lewej stronie, ale dalej jest wilgotna od strony drzwi. Sprawdziłem uszczelkę od podłogi i pomiędzy znalałem dużo brudnej wody z piaskiem, dla porównania sprawdziłem tę samą uszczelkę od strony kierowcy i jest całkowicie sucha. Wydaje mi się też, że drzwi są mokre od spodu, ale to może być efekt tego, że po prostu cały czas pada deszcz. Auto stoi pod gołym niebiem. Czy jest ktoś z Was w stanie mi pomóc? Znacie przyczynę?

    Aha i jeszcze jedno ważne - z pół roku temu sam wymieniłem sobie mechanizm podnoszenia szyby. Mogłem to zrobić na tyle żle, że mam od tego mokrą podłogę? Fotele i wszystkie plastiki, które znajdują się obok są suche.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mechanizm szyby drzwi bym wykluczył. Nawet gdybyś miał nieszczelności na uszczelkach, to spływająca woda wydostawałaby się samym spodem drzwi. A tam skutecznie w dół sprowadziłby ją próg wnęki drzwi.
    Sprawdź dokładnie okolice filtra kabinowego. Prawdopodobnie to tam wydostaje się woda.
    Sam filtr ulokowany jest za schowkiem pasaźera.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    Czyli muszę zdemontować schowek czy dostać się tam od dołu? Czy jeszcze jakoś inaczej?

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Na początek sprawdź kanały nadmuchowe, te z dołu. Wyjmij też filtr kabinowy, wtedy może coś się wyjaśni.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli to woda, a nie plyn chlodniczy to sprawdz to o czym mowi elmacho oraz czy drzwi sa dobrze wyregulowane, czy korki gumowe w podlodze siedza na swoich miejscach. Ostatecznie cieknaca nagrzewnica.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Może być jeszcze nieszczelność pomiędzy przednią szybą a karoserią. Powstała poprzez niewłaściwe wklejanie przedniej szyby.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    Jeżeli chodzi o:
    1) Płyn chłodniczy to jest stan taki jaki był;
    2) W drzwiach mam na samym dole trzy dziury bez gumowych zaślepek i trochę wyżej dwie z zaślepkami. Plastik u dołu trochę lata i moim zdaniem te chwytaki u dołu się wyrobiły (mogę tam wsadzić palca);
    3) Odkręciłem schowek i moim zdaniem wszystko pod nim jest suche, sprawdziłem dolne nawiewy i wieje tylko powietrze. Mokro w samochodzie robi się tylko wtedy jak pada deszcz, więc jest to problem pogody i gdzieś jakiejś nowopowstałej wady;
    4) Co mam odkręcić Panowie dalej? Tutaj wrzucam link do zdjęcia https://zapodaj.net/images/798f9f8313993.jpg

    Ps. Poduszka powietrzna nie wybuchnie mi w twarz?

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Odłącz akumulator, gdy coś chcesz odkręcić, to wszystko będzie ok.
    Pewny jesteś, że w układzie wentylacji jest sucho?
    Proponuję test:
    Zamknij się w aucie i obserwuj okolice schowka, gdy w tym samy czasie ktoś obficie będzie polewał przednią i prawą boczną szybę wodą.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    Zrobiłem coś podobnego do Twojego testu. Odkręciłem schowek i siedziałem w aucie, na który pada deszcz. I dalej wszystko jest tam sucho.
    Jak sprawdzić czy w układzie wentylacji jest sucho? Jedyne, co to włączyłem nawiew na nogi i patrzyłem czy coś nie cieknie, a wiało tylko powietrze.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    To dziwne.
    No bo skoro wilgoć nie pojawia się gdy woda spada na samochód od góry, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, że dostaje się do środka od dołu. Czyli nieszczelność w podłodze.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar Kamior
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    16
    Nie jest to możliwe, ponieważ auto stoi na płytach i jest za duży prześwit między podłogą, a ziemią. Poza schowkiem nie muszę czegoś odkręcić? Mnóstwo filmików w necie pokazuje, że może to być wina odpływów pod maską, że trzeba ściągnąć osłonę i tam coś przedkać? Mamy coś takiego w tt?

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Odpływy pod maską oczywiście są, bo padająca woda dostając się pomiędzy szybą przednią a maską musi mieć gdzieś ujście. Odpływy u Ciebie mogą być zatkane brudem, liśćmi itp. Muszą być drożne. Mnie dziwi, że deszcz nie ujawnił miejsca jej przedostawania się do auta.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A nie jest tak, ze wilgoc pojawia sie dopiero jak sie przejedziesz?? jezeli tak to masz uszkodzany lub brak korka w poodlodze. Odplywy w podszybiu masz po lewej i prawej stronie w rogach. jeden z nich zobaczysz jak otworzysz klapke od filtra kabinowego. Watpie zeby to bylo to bo w TT otwory maja srednice na palec (nie jak we francuzach smieszne gumeczki ktore samym mulem sie zatykaja), pod plastik na podszybiu tez lisci nie nawieje bo nie ma ktoredy (to nie gofer mk1).. Ja obstawiam ze masz zatkane kanaly odprowadzajace w drzwiach i woda sie przelewa miedzy boczkiem drzwi. Nie masz wrazenia ze drzwi sa ciezsze?? Poloz sie pod auto i sprawdz stan podlogi. Jedz na myjnie i obserwuj okolice styku drzwi z progiem. Ewentualnie szyba puszcza, a wtedy dosyc ciezko sprawdzic bo woda zapierdziela miedzy profilami i moze wilgoc pokazac sie gdziekolwiek. Szyba ori??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 03-11-2017 o 00:57

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeżeli nie ma zatyczek z dołu drzwi, a o tym pisał, to woda do środka na 100% nie dostaje się drzwiami. Czyli bok należy wykluczyć.
    Woda musi dostawać się górą lub dołem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Sugerowałbym odkręcić wycieraczki, ściągnąć górna osłonę z nich i szukać przyczyny w podszybiu ale z zewnątrz auTTa. Z tego co opisuję nie zobaczysz raczej nic bo wszystko spływa z góry na dół wąską strużką i po grodzi czołowej. Ja tego nigdy nie odkręcałem ale myślę , zresztą Acid wspominał że tam są kanaliki i mogły się zabrudzić liśćmi, kurzem, który zamienił się w brud. Nawet jak coś ścieka to i tak leci pod dywanikiem, za osprzętem czy po słupku i nic nie będzie widać. Zdejmij delikatnie zaślepki wycieraczki, weź klucz (?)13, odkręć śrubę, wycieraczka jest na frezie, lekko w prawo-w lewo i wyciągasz do góry całe ramiona. Później uszczelkę zdejmujesz z grodzi silnikowej i chyba powinno to się zdemontować do góry bez problemu. Najpierw możesz wlać wodę, jak masz ściągniety schowek może zauważysz gdzie się sączy ale wątpie - ew. zerknij gdzie znika woda. Wyczyścić, przelać lekko wodą z butelki i zobaczyć gdzie woda ucieka na dół, może jakaś guma się poluzowała w grodzi przez którą przechodzi np jakaś linka, przewód, itp.


    FACE PALM MK2 a ja fote daje mk1 - I'm sorry
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 03-11-2017 o 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •