Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: podgrzewanie lusterek

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    poznan
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2009
    Kolor
    szary
    Posty
    10

    podgrzewanie lusterek

    Czesc,
    Przeszukałem forum i znalazłem szczątkowe informacje. Chciałbym je doprecyzować.

    Moje tt mk2 ciągle pali maty grzewcze. Podaje prąd nawet w czasie lata. Wyczytałem, że lusterka mają czujniki osobne, nie termostaty tyko termocostam - takie jak na tylnej szybie. Czyli ze podaje prąd do momentu aż coś się zadzieje i przestaje podawać prąd. Pytanie moje gdzie konkretnie jest ten termocos? Bo rozbierałem lusterko i z tego co pamiętam to była tam tylko wiązka i rozdzielenie na poszczególne wtyki. Czy ten czujnik jest w samym wkładzie? Wyrzuca mi bład ogrzewania lusterek obecnie, ale mam znów popalone maty, pewnie przez to. Przyznam się szczerze bez bicia, że już dołożyłem maty diy z allegro, może dlatego się palą i nie współgrają z czujnikiem? Miałem też pourywane końcówki do przyłączenia mat i dorobiłem swoje, czy przez taki zabieg mogłem zmienić opór na tyle, że czujnik teraz jest "głupi'? Szukałem w etce audi bez rezultatu. Instrukcja podaję, że lusterka pozostawione na pozycji wyjściowej grzeją się w zależności od temp zewnętrznej.
    Rozważam zakup wkładów w Aso, jednak boję się, że jeżeli mam uwalone czujniki to niewiele zmieni.

    Help.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie znam odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytania, ale może doraźnie pomoże przestawianie pokrętła lusterek w pozycję L lub R - wtedy nie włącza się podgrzewanie. A podgrzewanie możesz wtedy włączać w razie potrzeby i wyłączać po chwili.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    TR
    Pojemność
    2.5T
    KM
    205
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Black
    Posty
    3
    a ile kpl tych mat już spaliłeś ? Złóż oryginały i bedzie po temacie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •