Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 50

Wątek: Audi TT Bam 225KM Quattro by eslaw79

  1. #16
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez LukaLEWY Zobacz posta
    Super to wygląda, temat mi bliższy bardziej, bo jestem na tym samym etapie. Czyli doprowadzenie swojego auta do jak najdoskonalszego działania a w drugiej kolejności i do wyglądu.
    Dlatego śledzenie tego wątku to też przyjemność.
    Pozdrawiam i życzę dużo wolnego czasu do tego a także pieniędzy bo chęci na pewno nie brakuje!
    Kolega w sumie nie jest z daleka podpowiem tylko że klubowicz Eslaw spokojnie może pomóc w próbie szczelności zagadaj do niego ewentualnie jeśli jesteś ciekaw czy wszystkie gumowe węże są w dobrym stanie a na pewno za flaszkę czy drobną opłatą się dogadacie ... działaj tam Eslaw przy autku i pochwal się końcówką wydechu nie bądź taki skromny, ewentualnie poprawimy "Autosoil-em" do ALu

  2. #17
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Mariusz nie ma co się chwalić bo i tak krzywizną jedzie. Tak sobie myślę może czas na małe zmiany i może coś ciekawego by wpakować na tył pożyjemy zobaczymy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Miałem narazie nic nie wspominać o tym że moja TT wylądowała w środę u Kanapy na korektę lakieru ale po rozmowach telefonicznych muszę powiedzieć że Mariusz poświęca mega dużo czasu żeby tt wyszla w odświeżonym stanie . Szczerze to nie zdawałem sobie sprawy ile czasu potrzeba żeby doprowadzić lakier do stanu zadowalającego a jemu się to udaje. Auto odbieram w niedziele i wiem że będzie mega dobrze dlatego szacun dla ciebie za czas pracę i mam nadzieję że żona nie będzie miała za złe że od środy i weekend w garażu:/ zresztą to się wynagrodzi moja w tym głowa������ . Foty będą później a szczegółowe pewnie Kanapa wrzuci w temacie . Już nie mogę się doczekać co on tam wykombinował

  3. #18
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    no cóż tu dużo mówić nie którzy już widzieli jak to wygląda na FB a Ci którzy nie widzieli to tutaj taki oto filmik powtórzę się raz jeszcze ! masz mega fajny lakier/kolor w słońcu świetnie się mieni i widać brokat



    czekam na kolejne spotkania i dzięki za sobotę ! przy okazji fotka z soboty co oprócz relaksu zrobiliśmy




    ...ino mi teraz auta nie sprzedaj czasami !

  4. #19
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Co to za dressing do plastików Kanapa ? Wyglada świetnie. O lakierze nie wspominając

  5. #20
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    Co to za dressing do plastików Kanapa ? Wyglada świetnie. O lakierze nie wspominając
    Wysłana już odpowiedź na PW ale jakby ktoś czytał i też się zastanawiał (a przypadkiem nie trafiłby do działu autodetailing na naszym forum) to jest to dresing Poorboy's World Natural Look więcej nie śmiecę w temacie Eslawa

  6. #21
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Szczerze to mi leży lepiej lewa strona, prawa wygląda jak po PLAKu

  7. #22
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Z mojej strony to tylko podziękować za odpicowane mojej tt. Nawet nie myślałem że wyjdzie tak profesjonalnie. Środki i czas poświęcony w tak krótkim czasie to szacun. Zresztą im więcej działamy przy naszych autach tym bardziej sobie pomagamy a co za tym idzie częściej się widzimy . Auto ogarnięte mechanicznie pozostały tylko logi dla potwierdzenia że wszystko ok a tu jeszcze między czasie korekta mi wskoczyla. No jak tu nie być zadowolonym 2 w jednymJeszcze parę drobnych rzeczy wskoczy ale o tym później .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Szczerze to mi leży lepiej lewa strona, prawa wygląda jak po PLAKu
    Hubi jakby każdemu się podobało to samo to świat byłby nudny. Mnie osobiście pasuje błyszcząca tapicerka a w słońcu baja

  8. #23
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Szczerze to mi leży lepiej lewa strona, prawa wygląda jak po PLAKu
    Hubert dobrze mówisz, dlatego każdy klient jest traktowany indywidualnie "lubi Pan błyszczące, lubi Pan głębszą czerń ale bez ostrego połysku, ostatecznie po prostu dogłębne wyczyszczenie w macie" (wcześniej właśnie całość była wyczyszczona środkiem APC )


    Dzięki za słowa uznania przyda się a między czasie cicho dłubiemy przy autkach

  9. #24

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Hm, trzeba by na żywo obczaić kiedyś tą TiTi

  10. #25
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Myślałem, że matowa po lewej to wyczyszczona, a ta po prawej to jeszcze brudna/tłusta przed czyszczeniem

  11. #26
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Myślałem, że matowa po lewej to wyczyszczona, a ta po prawej to jeszcze brudna/tłusta przed czyszczeniem
    musiałbym wrzucić fotki i filmik do odpowiedniego działu z autodetailingiem ogólnie to masz rację w 100% Elor, dokładnie po czyszczeniu tak to wyglądało ale tutaj już jest "po" czyszczeniu i nakładany właśnie był już dressing co odżywia kolor (połysk to takie trochę złudzenie bo nie oślepi cie słońce jak po Plaku)

  12. #27
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    I co tu taka cisza ? weź no coś zaktualizuj może co ?

  13. #28
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    I co tu taka cisza ? weź no coś zaktualizuj może co ?
    No sorry postaram się coś ulepić za niedługo

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wtam.Kanapa męczy więc (żart ) zaktualizuje swój wątek bo coś tam zostało grzebnięte i doszło kilka fantów.
    Po doprowadzeniu DP do zadowalającego stanu stwierdziłem fakt żeby się nie czepiali na przeglądach wleciał sportowy katalizator oraz został usunięty środkowy tłumik.



    W ramach nudów zacząłem się bawić carbonową folią 5d w połysku i padło na wewnętrzne uchwyty drzwi oraz lewarek ręcznego. Folia bardzo wdzięczna bo dało się ja podgrzewać i modelować. Jak wygląda sami oceńcie - mnie się podoba i nic się z tym nie dzieje prawie rok.



    Wleciała nowa przepływka od Michala26 bo stara już nie domagała i wywalała błędy nie mówiąc już o nierównomiernym przyspieszaniu.


    Długo wyczekiwany dyfuzor plaster miodu prezentuje się o niebo lepiej niż standard. Ameryki nie odkryłem więc ten tego.


    Nadszedł ten czas żeby trochę zrównać felgi z nadkolami i tu z pomocą przyszedł Kanapa ze swoimi 20mm tył i Akrisu 17mm przód . Dzięki panowie zdjęcia mówią same za siebie jest moc.



    Kolejny temat znany każdemu i albo już jest po albo przed i jeszcze nie wie o tym a mowa o termostacie. Skacząca temperatura to jest jak drzazga w fiucie ma być 90 i kropka. Wymiana nie jest trudna ale nie mówię że nad ostatnia śruba się nie nagimnastykowałem. Układ zalany nowym różowym glikolem i układ odpowietrzony. Żeby odbiedz od pytań tak zacząłem od czujnika. Kupiłem Ori ale temperatura nadal skakała .


    No i stało sie. Wsiadam pięknego słonecznego dnia odpalam a tu lampka akumulatora nie gaśnie. Podrapalem się po głowie i sobie tak myślę alternator fuck. Zacząłem czytać na forum szukać wątków i pytać kolegów. Jak zawsze z pomocą przyszedł Acidtt i dzięki niemu zaoszczędziłem kilka złotówek bo okazało się że to regulator napięcia uff. Wleciał nowy Ori od Michała i lampka zgasła.Nie mam foty bo z tego wszystkiego zapomniałem zrobić ale wymiana banalna bez wyciągania alternatora.

    Ponieważ auto stoi a użytkuje go tylko w sobotę nie robiąc mu krzywdy bo przejadę się max 60km tt zaskoczyła mnie kolejną niespodzianką a mianowicie zatarta pompa wspomagania. To była jesień i byłem świadomy że mam cieknący magiel i przestrzegano mnie że może dojść do tego ale prosiłem ją żeby wytrzymała do zimy wtedy pójdzie do garażu i będziemy działać . Nie wiem co nie zagrało ale stało się. Nie było odwrotu trzeba garaż posprzątać i wprowadzić auto. Tak się stalo. Więc lewarki kobyłki w ruch i już podniesiona do wysokości gdzie w miarę można coś zrobić nie robiąc sobie krzywdy. Nie robiłem tego nigdy ale jak się rozkręciłem oprócz pompy zleciały sanki z maglem. Decyzja była szybka regeneracja żeby nie wracać do tego. Magiel wysłany do Łodzi do Motopolu. Wrócił po 48h.Pompa zamówiona nowe uszczelki pod przewody hydrauliczne, zaworek zwrotny, płyn oraz nowy Ori czujnik płynu.








    Zauważyłem że osłony na przegubach mają przecięcia i rzyga smarem więc je również odkręciłem części zamówione i do dzieła. Było trochę pracy i precyzji bo koronki trzeba delikatnie ale stanowczo ściągać. Wszystko wyczyszczone i składanie na nowym smarze i nowych osłonach oraz odtluczone i pomalowane czarna strukturą .Odchaczone.







    Korzystając z okazji przeprowadziłem konserwację z
    odmalowaniem górnej i dolnej części sanek, stabilizatora gdzie wpadły również nowe gumy,osłony tarcz hamulcowych( czarny połysk), dolne mocowanie amortyzatora wszystko w czarnej strukturze . Magiel po regeneracji wyglądał ładnie ale i tak dostał nowy lakier. Jarzma i zaciski również wyczyszczone odtłuszczone i pomalowane na krwistą czerwień . Na podwoziu nie ma rudej ale mając wszystko na wierzchu psiknąłem gdzie nie gdzie dodatkowo barankiem w sprayu.










    Po złożeniu wszystkiego został wyczyszczony zbiornik płynu wspomagania oraz przewody hydrauliczne. Po zalaniu płynem i odpowietrzenie okazało się że nowa pompa nie bangla i kolejna. Dopiero następna dała powody do dumy że się udało i można było znowu zasiąść za kierownicą.Podziękowania Acidtt za cenne wskazówki.

    Jakiś czas temu zamówiłem zegary boost i afr i tak sobie leżały do czasu. Zegarek boost wleciał w wentę natomiast z afr się wstrzymałem bo wyczytałem że bezpośrednie wpięcie w sondę może powodować błędna pracę silnika więc odpuściłem.
    Wleciał też nowy Ori czujnik stopu bo wywalało mi blad.



    Zakupiłem też brakującą górna osłonę silnika jak również zostały naprawione spryskiwacze xenonów. Odpowiedzialny był za to przekaźnik nr 601 którego brakowało zamiast niego był nr 377 i to był powód .

    No i na koniec taka mała wisienka bo wleciała dokładka od R32 na lotkę. Dokładka, przedni grill, dolne kratki oraz emblematy audi zostały pomalowane na Pfantom Black Pearl.





    Prace przeprowadzone w garażu w wolnych chwilach naprawdę warto było ale ja to rozumie ,pan to rozumie ,społeczeństwo ale żona nie huhu

    Puki co tyle w temacie pożyjemy zobaczymy co dalej.
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 16-05-2019 o 07:46

  14. #29
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    ja to rozumie ,pan to rozumie ,społeczeństwo ale żona nie huhu
    Mam w domu to samo


    Gratki wykonanych prac, efekty są mega

  15. #30
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Mam w domu to samo


    Gratki wykonanych prac, efekty są mega
    Dzięki za miłe słowa
    Taki już nasz los trzeba z tym żyć

Podobne wątki

  1. Audi TT 1.8T 225KM QUATTRO
    Przez rachomir w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 09:13
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •